Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ПРОБЛЕМ С МИГАЧА И ФАРА ЗА МЪГЛА

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    ПРОБЛЕМ С МИГАЧА И ФАРА ЗА МЪГЛА

    Здравейте колеги! За жалост ми се налага да пиша и в този раздел от форума. Днес както си карах бравока (1.8 ГТ 16в) давам ляв мигач и бам стрелката вместо да мига застива и свети постоянно, но не силно както обикновено ами съвсем леко. Още когато взех коалта, след като давам ляв мигач и ми примигваше лампичката на фара за мъгла. Днес след, като го включа (фарът за мъгла) и мигача пак застиваше така (само левият). Излязох погледнах от зад. Та предния мигач (ляв) на фара и този от страни си мигаха, но отзад не. Там жълтото кръгче сивсем леко светеше и то постоянно, като обръча около него, което трябва да е габарит мигаше. Фарът за мъгла си светеше нищо, че не съм го пуснал. Не знам дали ме разбрахте, но при изклучем фар за мъгла левият мигач от време на време ми застива на таблото , а лампичката за бутона на фара за мъгла свети, а не е пуснат. Като го изклуча и пак си бачка мигача. И нека обобщя за отзад. габарита мига (червеното кръгче около мигача), а фара без да е пускат свети (този за мъглата). Та въпроса ми е къде дава на късо и дали може да се оправи и как. Най-добре ще е в сервиз, но не знам къде и кои са най-добрите давайте идеи, че искам да си оправя колицата Мерси предварително и не ми се смейте на обясненията опитвам се да догоня Ключаря
    EX FIAT BRAVO 1.8 GT 97' - първата любов
    http://www.youtube.com/watch?v=Fza5pPlBOoo

    #2
    Губи ти се масата някъде!Провери клемите на буксата да не са нагоряли,или да не би да е влязло вода в стопа
    Bravo 1.2 16v
    Lancia Dedra 1.8 16v
    Suzuki GSXR250R

    Коментар


      #3
      Ами, като не знам как да го направя всичко това? Има ли някъде място където да отида и да ми го оправят?
      EX FIAT BRAVO 1.8 GT 97' - първата любов
      http://www.youtube.com/watch?v=Fza5pPlBOoo

      Коментар


        #4
        Елементарно е!Като си отвориш багажника и погледнеш в ляво ще видиш една кора,отгоре се държи с пласмасов щифт със широк отвор.Използвай контактния ключ завърти на 180 градуса и издърпай кората.Отдолу ще видиш две врътки които се развиват на ръка,като ги развиеш можеш да извадиш цялата пластмаса на която са крушките изключи буксата и огледай пиновете за нагар
        Bravo 1.2 16v
        Lancia Dedra 1.8 16v
        Suzuki GSXR250R

        Коментар


          #5
          Днес ще го направя и ако успея да си го управя ще те черпя
          EX FIAT BRAVO 1.8 GT 97' - първата любов
          http://www.youtube.com/watch?v=Fza5pPlBOoo

          Коментар


            #6
            Колега отворих проверих и ето резултатите.... От ПРОБЛЕМ 1 до ПРОБЛЕМ7 е снимана цялата "платка" без видими следи от вода или късо съединение...
            Прикачени файлове
            EX FIAT BRAVO 1.8 GT 97' - първата любов
            http://www.youtube.com/watch?v=Fza5pPlBOoo

            Коментар


              #7
              Ето и снимки от страничните ефекти.... КАто някоя КОЕЛДНА ЕЛХА след Коелда
              Прикачени файлове
              EX FIAT BRAVO 1.8 GT 97' - първата любов
              http://www.youtube.com/watch?v=Fza5pPlBOoo

              Коментар


                #8
                Аз имах същия проблем - отиваш в сервиз и ти го оправят, вместо да търсиш маси и столове. Иначе и аз свалях моя стоп, но видимо нищо му нямаше, не че знам какво точно трябваше да видя. Нямаше стопена пластмаса, прекъснати писти или нещо обгорено - изглеждаше 1 към 1 с другия, който беше здрав. p.s. Ако не знаеш със сигурност как да си оправиш сам нещо по колата, по-добре недей да гадаеш и да експериментираш, ами право в сервиза! Там освен, че знаят какво правят (е добре де, невинаги е точно така), имат и нужните инструменти.
                Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
                ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

                Коментар


                  #9
                  Лошото е, че няма идея в кой сервиз да отида... Един не знам, в който да имат жичкаджия или някой, който да помогне.. Тъй, че чакам съвети от вас КОЛЕГИ. По възможност в София, да са доказани и изпитани пък и ако са близо до мойто кварталчеее.... ЕВАЛЯ! Мерси предварително
                  EX FIAT BRAVO 1.8 GT 97' - първата любов
                  http://www.youtube.com/watch?v=Fza5pPlBOoo

                  Коментар


                    #10
                    И при мен видимо нямаше никакъв проблем, но след внимателно почистване на всички букси, фасунки, пръскане с контактен спрей и т.н. нещата се оправиха. При мен проблема беше, че мигача мигаше като полудял в момент в който натискам спирачката и колкото повече спирах, по-бързо цъкаше... направо релето откачаше от цъкане. Едно почистване няма да навреди. Огледай си кабела и горе на сгъвката на 5-та врата.
                    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                    Коментар


                      #11
                      ZinG написа:
                      Лошото е, че няма идея в кой сервиз да отида... Един не знам, в който да имат жичкаджия или някой, който да помогне.. Тъй, че чакам съвети от вас КОЛЕГИ. По възможност в София, да са доказани и изпитани пък и ако са близо до мойто кварталчеее.... ЕВАЛЯ! Мерси предварително
                      Понеже гледам, че живееш на близо, аз ще ти кажа. Поне веднъж ми се наложи, след като мигачът и стопът се редуваха да мигат. Тръгваш посока стадион Славия, на светофара на Банята, първия след отбивката за ст. Славия, завиваш наляво. Тръгваш по ул. Житница, май така се казваше. По нея върви 73. Караш, караш по нея и малко преди кръстовището с околовръстното, вляво има няколко сервиза. Направо на улицата. Мисля, че беше третия (в обратна посока, не от която ти идваш), в който са добри жичкаджии. Баща ми даже си ходи при тях. Другият е пак по същата улица. Както си караш, вляво с едни високи сини врати. Май се пада първия. Обикновено там е пълно. Но те ще те препратят при колегите им, сервиза, за който ти обясних. Най-добре така направи. Преди поне са препращали де. Успех. Аз ще видя да мина тази вечер след работа, за да преброя кой точно сервиз се пада. Защото са един до друг няколко. Пък пак ще пиша.
                      NOW: ???
                      Ex: Fiat Bravo 1.6 16V 05.2000 - CA 3978 ??
                      Ex: Fiat Bravo 1.2 16V 12.1999

                      Коментар


                        #12
                        Е как така всичко е наред!????Сляпи ли сте бе хора,въпреки качеството на снимката се вижда че първата клема на буксата е нагоряла дори цвета на пластмасата на буксата е променен,кабела е черен а в черно се оцветява точно масата.Сега като се загледах по внимателно се вижда даже и отпред как на първа писта(маса) е гряло има оцветяване и стопяване на пластмасата
                        Bravo 1.2 16v
                        Lancia Dedra 1.8 16v
                        Suzuki GSXR250R

                        Коментар


                          #13
                          ДА и аз го забелязах Предаторс и оптах да извадя това бялото....дърпах, но не посмях, че май ще го счупя. Какво да го правя...сам ли да ръчкам (под твоя навигация) или да ходя да олекна с поне 50лв?
                          EX FIAT BRAVO 1.8 GT 97' - първата любов
                          http://www.youtube.com/watch?v=Fza5pPlBOoo

                          Коментар


                            #14
                            Бялата букса има нещо като копче(контра)Натисни го и извади буксата щом е гряло ще излезе със малко зор заради деформации.Като извадиш буксата със тънка отвертка или шило зачисти самата клема във буксата и тази която е на стопа
                            Bravo 1.2 16v
                            Lancia Dedra 1.8 16v
                            Suzuki GSXR250R

                            Коментар


                              #15
                              Ще опитам ако не рпез седмицата ще намина до Люлин да ми помогнеш Yellow_Flash_Colorz_PDT_05
                              EX FIAT BRAVO 1.8 GT 97' - първата любов
                              http://www.youtube.com/watch?v=Fza5pPlBOoo

                              Коментар

                              Working...
                              X