Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пара от ауспуха?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пара от ауспуха?

    Това ми е интересна тема точно какво представлява парата от ауспуха, но имам ниякои неща, които не са ми ясни!Питал съм много "разбирачи" и всичките си противоречат!Естествено в отговорите пропускаме факта, ако главата или друго е пукнато и просто се изгаря водата от двигателя!Та главно ме интересува защо някой коли от ауспуха им илиза пара при -10 градуса примерно (както е на мойта) а на други не излиза (дори съм виждал същата кола от която не излиза)?Също карането на газ допринася за това - по-голям конденз ама вупреки това дори едни и същи коли издават пара други не!Може ли някой ако знае да разкрие тайната :P Малко странен въпрос ама къде да се обърна ако не тук
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    #2
    Аз карам Браво 1,8. Забелязвам, че и при мен има много бял пушек. Някаде бях чел че има връзка с катализатора дали това е така??

    Коментар


      #3
      Според мен конденз се получава при работа и на газ и на бензин ... и си мисля, че е вследствие на нормална работа на катализатора. Количеството на конденза мисля, че зависи обратно пропорционално на околната температура.Пушека от аспуха си мисля че е обратно пропорционален на температурата на двигателя и температурата на околната среда. п.п. Но нека тези които се занимават професионално с автомобили се изкажат ....
      Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

      Коментар


        #4
        mitkomar написа:
        Аз карам Браво 1,8. Забелязвам, че и при мен има много бял пушек. Някаде бях чел че има връзка с катализатора дали това е така??
        виж: http://www.fiat-bg.org/forum/viewtop...F2%EE%F0има връзка с катализатора...
        FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

        Коментар


          #5
          и бензина и течната газ са въглеводородни съединения, при чието изгаряне се отделат главно въглеродни окиси, двуоскиси и вода, тоест водата, която кондензира в изпускателната система, главно е продукт на горенето на бензина и газта.
          "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
          (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

          Коментар


            #6
            Когато е студена колата и работи на смукач също излиза бял дим, това се дължи на преобогатената смес в цилиндрите и от там повече вода (пара) в изгорелите газове, ако и при "-"ова температура и загрял двигател двигател пак има бял дим когато си на бензин значи ти е преобогатена сместа, подобно е и при газта но там няма как да няма бял дим понеже се отделя повече вода, просто зависи колко гъст ти е пущека :"))Това е което аз знам по вапросаВесели празници...

            Коментар

            Working...
            X