Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Студено Време

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Студено Време

    Здравеите, колеги за моного години първо. И сега на въпроса карам пунто 2000 год,1,2 60 кончета от както застудя мисля че имам проблем сутрин като запаля след като е стояла цяла нощ първия пут работи няколко секунди и гасне и после пак я паля и няма проблем и не гасне повече и някои пут не го прави това нещо паля си и тругвам от какво може да е.
    Фиат Пунто 1.2 8в 60 кончета

    #2
    на мене ми го правеше същия номер...оказа се че акумулатора ми е скапан...
    FIAT BRAVO SX 1.6 16V '96 ex...
    FIAT Doblo Cargo 1.9 JTD
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD '01 now

    Коментар


      #3
      Може да ти е помръзнало горивото леко, то с тия качествени бензини. И дано това да ти е проблема, че иначе става неприятно

      Коментар


        #4
        това за акумолатора сам съгласен тоиче е скапан е скапан но дали е от това
        Фиат Пунто 1.2 8в 60 кончета

        Коментар


          #5
          Вероятно температурния датчик си заминава.
          Opel Astra J B14NET LPG / Daihatsu Terios
          Chevrolet Aveo

          Коментар


            #6
            при мен го прави същия номер и аз си мислех че е от акумолатора и го кмених проблема си остана колата ми е пунто 1.2 75к

            Коментар


              #7
              Re: Студено Време

              bboyd написа:
              Здравеите, колеги за моного години първо. И сега на въпроса карам пунто 2000 год,1,2 60 кончета от както застудя мисля че имам проблем сутрин като запаля след като е стояла цяла нощ първия пут работи няколко секунди и гасне и после пак я паля и няма проблем и не гасне повече и някои пут не го прави това нещо паля си и тругвам от какво може да е.
              Според мен е лошо гориво!!! Със сигурност не е акумулатор при положение, че запалва!!!Бях писал и в друга тема но не си спомням коя затова ще пиша пак. Колата ми е чисто нова. На моменти се чудеше дали да запали сутрин. Палеше на два три цилиндъра в първия момент. Оттогава зареждам само бензин 100 октана. Пусках и тема за това, за съвет от колегите каращи Фиат. Вече няколко месеца(може би 5-6) съм само с такова гориво. Проблема изчезна, автомобила върви по-добре. Аз съм със същия мотор 1,2 60 коня FIRE 8V. Интересното е че около година и половина проблеми с 95 нямах. И само като факт: Разликата в градски условия с двете горива е минимална, НО в планината при наклони 30-35 градуса се усеща много. Дано наистина е от това!
              Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

              Коментар


                #8
                не сте сами!!!тази зима не съм чул някой да се оплаква при студен старт сутрин с дизелов двигател!!!!!!!!!!!!!!само бензинките се оплакват, в това число и аз... фърлям зарове вечер като се прибирам от работа дали колата ще запали... или ще се прибирам с автобуса... сутрин нямам проблеми, щото съм в отопляем гараж. но през деня Синята птица е уличница колата я гледаха - ток да те убие, бензин да те удави... не е бензинова помпа или бензинов филтър, щото като откачих маркуча, дето влиза в моноинжекцията - бензина си тече нормално. обаче вътре в моноинжекцията не фърга на газ колата върви като мушица - никви проблеми!! имам още 12-15 л. от тоя гаден бензин и аз съм решил да сложа А 98 или 100 октана и тогава ше виидм.вчера тръгнах да търся спирт да сипвам в резервоара и като ми казаха в аптеката 8 лева литъра им теглих една... с градския транспорт ще се движа, но 8 кинта за литър спирт не давам п.п. колата ми винаги пали на бензин...
                Fiat Punto 1.1-Синята птица
                Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                Коментар


                  #9
                  donnna написа:
                  не сте сами!!!п.п. колата ми винаги пали на бензин...
                  Трябва и да я гасите на бензин.
                  Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                  Коментар


                    #10
                    хора моита си пали от първич път но просто работи няколко секунди и гасне после пак паля и никви ядове а някои път паля първия път и а да угасне но не гасне
                    Фиат Пунто 1.2 8в 60 кончета

                    Коментар


                      #11
                      При мен пък има друг проблем.Някой път колата,без да натискам педала на газта неще да пали.Това го прави много рядко,и аз мисля,че е от кофти бензин.Нямам газова.
                      ex. punto elx 1.2i
                      Lancia Libra 1.6

                      Коментар


                        #12
                        Ами и аз да се изкажа. Понеже карам на газ си сипвам бензин 100 октана. Онзи ден реших да сипя 95 и хоп, при студен двигател колата менка обороти, хълца и т.н. Какъв е извода или слагайте добавки или ако карате на газ сипвайте по-хубав бензин Айде успех!

                        Коментар


                          #13
                          donnna написа:
                          не сте сами!!!тази зима не съм чул някой да се оплаква при студен старт сутрин с дизелов двигател!!!!!!!!!!!!!!само бензинките се оплакват, в това число и аз... фърлям зарове вечер като се прибирам от работа дали колата ще запали... или ще се прибирам с автобуса... сутрин нямам проблеми, щото съм в отопляем гараж. но през деня Синята птица е уличница колата я гледаха - ток да те убие, бензин да те удави... не е бензинова помпа или бензинов филтър, щото като откачих маркуча, дето влиза в моноинжекцията - бензина си тече нормално. обаче вътре в моноинжекцията не фърга на газ колата върви като мушица - никви проблеми!! имам още 12-15 л. от тоя гаден бензин и аз съм решил да сложа А 98 или 100 октана и тогава ше виидм.вчера тръгнах да търся спирт да сипвам в резервоара и като ми казаха в аптеката 8 лева литъра им теглих една... с градския транспорт ще се движа, но 8 кинта за литър спирт не давам п.п. колата ми винаги пали на бензин...
                          Сложи малко газ за горене(на 15 литра към 300 мл),вместо спирт и виж дали няма да се оправи.
                          Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                          Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                          Коментар


                            #14
                            колеги не говорим изобщо за газ само бензин
                            Фиат Пунто 1.2 8в 60 кончета

                            Коментар


                              #15
                              Газта за горене няма да изкара водата от конденза зимата. Спирт за горене може да свърши работа. Иначе за смазване на дюзите газ за горене върши добра работа.
                              The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                              Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                              Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                              Коментар

                              Working...
                              X