Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблеми с предните чистачки на BRAVO

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблеми с предните чистачки на BRAVO

    Хора вчера ми изникна много кофти проблем. Признавам си че не разбирам от ремонт на автомобили, така че реших да не се правя на майстор и да търся помощ. Предните ми чистачки отказаха по време на движение (остават в едно положение и не се връщат обратно), което ме наведе на мисълта че най-вероятно моторчето се е прецакало... Моля ви ако някой знае къде около Студентски мога да намеря сервиз, в които да го отремонтират да сподели
    FIAT BRAVO SX 1.6 16V '96 ex...
    FIAT Doblo Cargo 1.9 JTD
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD '01 now

    #2
    Re: Проблеми с предните чистачки на BRAVO

    При мен въобще не радотиха и свалих моторчето да го видя и се оказа ,че четките на роторчето са заминали.Това е супер лесен ремонт който ще ти го направи някой който се занимава със стартери и динама проблема е от там ,че четките са мн.малки и никъде не намерих такива.Трябва да се пилят по -големи е играчка От морга взех ново(старо)за35 лв и наслукааКазвам при мен кво беше.При теб може и да е друго

    Коментар


      #3
      Вземи си моторче втора употреба- става и от другите фиати- не се занимавай с излишни ремонти, защото в корпуса му са вградени и степените- за 30 лв. не си заслужава да се правиш н амайстор. :D
      Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

      Коментар


        #4
        някъкви съвети от къде да го взема та дори и да не е втора ръка...защото все още не съм много навътре с магазините из София...а и трябва да търся сервиз,за да ми го сменят....
        FIAT BRAVO SX 1.6 16V '96 ex...
        FIAT Doblo Cargo 1.9 JTD
        Alfa Romeo 147 1.9 JTD '01 now

        Коментар


          #5
          iceflame написа:
          някъкви съвети от каде да го взема та дори и да не е втора ръка...щот все още не съм много навътре с магазините из София...а и трябва да търся сервиз,за да ми го сменят....
          Ами не можеш ли да запретнеш ръкави и да си го смениш

          Коментар


            #6
            Баце, намери някоя автоморга- оттам си го купи и ходи в който и си избереш сервиз да ти го сменят.
            Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

            Коментар


              #7
              е щом го е страх да си ходи на сервиз,а има хора нямат желание да се занимават с колите си Ходи на морга ново е скъпо може обаче рамото да му е откачено или нещо подобно или да се е развило .той не го е погледнал ,а предполага ,че е моторчето1-во да разбере и тогава да купува

              Коментар


                #8
                не разбирам от ремонти по коли и за това не се захващам....
                FIAT BRAVO SX 1.6 16V '96 ex...
                FIAT Doblo Cargo 1.9 JTD
                Alfa Romeo 147 1.9 JTD '01 now

                Коментар


                  #9
                  И аз не разборам от ремонт на коли, но нали се сещаш, че от ремонт до ремонт има ралзика. Едно е да смениш двигателчето на чистачките, съвсем друго е да смениш буталата, клапаните и гарнитурите по двигателя. Ако си сръчен и знаеш от коя страна се хваща отвертката няма да ти е трудно да смениш нещо дребно. Само помни последователността на демонтираните елементи и детайли, за да ги монтираш по обратната последователност.А удоволствието си остава само за теб!

                  Коментар


                    #10
                    бих се захванал,обаче дори не го знам това моторче къде е...
                    FIAT BRAVO SX 1.6 16V '96 ex...
                    FIAT Doblo Cargo 1.9 JTD
                    Alfa Romeo 147 1.9 JTD '01 now

                    Коментар


                      #11
                      оправих проблема срещу 100 лв с работата (60 за моторче и 40 за работа) бая скъпарщина (не ходете в тоя сервиз-посока бистрица от младост-след автоморгата)
                      FIAT BRAVO SX 1.6 16V '96 ex...
                      FIAT Doblo Cargo 1.9 JTD
                      Alfa Romeo 147 1.9 JTD '01 now

                      Коментар

                      Working...
                      X