Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Периодично почистване на стартера?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Периодично почистване на стартера?

    За две години от както се сдобих с фиата днес за втори път ми се наложи да почистя оста на бендикса от насъбралите се пепеляци. Пепела е като от феродо което за мен е странно. Стартера не успява да изхвърли бендикса докрай и върти напразно. След отварянето му бендикса едвам го движа на ръка от насъбралата се гад около оста и целия е в пепел. Та от къде иде тая пепел, имали връзка на "зъбака" дето го върти стартера със съединителя: да не би да е от там цялата пепел? Защото баща ми по-рядко си мие колата (Ритмото) от колкото аз си чистя стартера.
    brava 1.6_v16 elx

    #2
    Re: Периодично почистване на стартера?

    motikas написа:
    За две години от както се сдобих с фиата днес за втори път ми се наложи да почистя оста на бендикса от насъбралите се пепеляци. Пепела е като от феродо което за мен е странно. Стартера не успява да изхвърли бендикса докрай и върти напразно. След отварянето му бендикса едвам го движа на ръка от насъбралата се гад около оста и целия е в пепел. Та от къде иде тая пепел, имали връзка на "зъбака" дето го върти стартера със съединителя: да не би да е от там цялата пепел? Защото баща ми по-рядко си мие колата (Ритмото) от колкото аз си чистя стартера.
    Това е прах от феродото на съединителя , но незнам защо толкова много се зацапва . Да не ти е "тръгнал" съединителя.
    Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

    Коментар


      #3
      Еми разбира се че има!Бендикса зацепва на маховика а той от своя страна е и огледалния диск на който зацепва притискатела на съединителя
      Bravo 1.2 16v
      Lancia Dedra 1.8 16v
      Suzuki GSXR250R

      Коментар


        #4
        Добре де тръгнал не тръгнал то много бре, при всички ли е така? Ако беше тръгнал, средата на по-миналата година, досега щеше да си е отишъл, нали?
        brava 1.6_v16 elx

        Коментар


          #5
          motikas написа:
          Добре де тръгнал не тръгнал то много бре, при всички ли е така? Ако беше тръгнал, средата на по-миналата година, досега щеше да си е отишъл, нали?
          Ако предишния собственик е закъснял със смяната на съединителя и е наранил огледалния диск,сега новия го износва неравномерно и затова има повече прах.Но каквото и да си говорим са само догатки!Отваряш и гледаш!При всички положения не е нормално
          Bravo 1.2 16v
          Lancia Dedra 1.8 16v
          Suzuki GSXR250R

          Коментар


            #6
            Мисля, че трябва да си промениш стила на каране.
            My car is the best :P
            Fiat Tempra SW 1.9 TD

            http://moskvich-bg.org/phorum-5.2.6a/index.php?5

            Коментар

            Working...
            X