Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мога ли сам да сменя термостата на Бравото?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Мога ли сам да сменя термостата на Бравото?

    Термостатът на Бравото ми май си заминава. Един път колата вдига срааашно бързо температура и върви към червената зона, като същевременно парното духа студено, т.е. както си го представям - термостатът не отваря към големия кръг. Друг път пък колата въобще не вдига нормална температура, обаче пък парното си духа топло рез цялото време. Та очевидно е за смяна - явно веднъж заклинва постоянно отворен, а друг път - постоянно затворен.Във Вантотрейд цената на термостата на Бравото е 78 или 86 лв. За работа ми искат 35 лв. Значи имам два въпроса:1. Къде в двигателния отсек се намира термостата, защото не можах да го видя, въпреки че имам представа как изглежда на други автомобили?2. Мога ли да го сменя собственоръчно, имайки предвид, че съм наясно в последствие как да обезвъздуша системата? В смисъл изискват ли се специални инструменти и опит?Харчовете покрай празниците са доста и ми се ще да си спестя близо 40-те лв за работа, ако мога. Имайте предвид, че специално за парното, което духа студено, няма начин причината да е въздушна възглавница в охладителната система, просто защото въобще не е пипана, нито пък има течове.

    #2
    не знам кво ти е бравото, но на моето, аз си го смених сам - има мноо теми по проблема.термостат от Т&н кар ~75.00 лв. сменя се сравнително лесно.
    "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
    (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

    Коментар


      #3
      charlie написа:
      не знам кво ти е бравото, но на моето, аз си го смених сам - има мноо теми по проблема.термостат от Т&н кар ~75.00 лв. сменя се сравнително лесно.
      1,6 16V 1996 г.

      Коментар


        #4
        мисля че на браво 1,6 термостатите са два вида със 1 датчик на самия термостат или с два датчика като цената за първия е около 75 лв а за втория около 100лв това ми беше обяснено в един магазин преди 2 дни
        TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
        UNO 1.0 FIRE

        Коментар


          #5
          за термостат ти препоръчвам да пишеш на hit-ko, аз от него купих моя, оригинален, същия като този който свалих от колата и цената е дост приемлива. относно смяната има теми във форума.

          Коментар


            #6
            Re: Мога ли сам да сменя термостата на Бравото?

            fcuk написа:
            Термостатът на Бравото ми май си заминава. Един път колата вдига срааашно бързо температура и върви към червената зона, като същевременно парното духа студено, т.е. както си го представям - термостатът не отваря към големия кръг. Друг път пък колата въобще не вдига нормална температура, обаче пък парното си духа топло рез цялото време. Та очевидно е за смяна - явно веднъж заклинва постоянно отворен, а друг път - постоянно затворен.Във Вантотрейд цената на термостата на Бравото е 96 лв. За работа ми искат 35 лв. Значи имам два въпроса:1. Къде в двигателния отсек се намира термостата, защото не можах да го видя, въпреки че имам представа как изглежда на други автомобили?2. Мога ли да го сменя собственоръчно, имайки предвид, че съм наясно в последствие как да обезвъздуша системата? В смисъл изискват ли се специални инструменти и опит?Харчовете покрай празниците са доста и ми се ще да си спестя близо 40-те лв за работа, ако мога. Имайте предвид, че специално за парното, което духа студено, няма начин причината да е въздушна възглавница в охладителната система, просто защото въобще не е пипана, нито пък има течове.
            За 1.4 го взех за 40 лв, ама най-добре питай Христо...
            Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
            Fiat Linea 1.3 Multijet'08
            Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
            http://forum.fiat-bg.org

            Коментар

            Working...
            X