Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Амортисьор Пунто

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Амортисьор Пунто

    Колеги, имам следният проблем. Единият ми преден амортисьор (десния) ми прави някви проблеми незнам дали е испуснал или е замръзнал, но като натисна колата отдясно и като я пусна си личи че не си върши работата колата се клати нагоре надолу това което ме притеснява повече е че при разтягането на прожината се чува бая силно тропане (в момента на разтягането и докраи). Тропа ми и като мина през няква неравност. Интересното е че като покарам 15-20 км и се оправя ))) мистерозно. Даите някакъв съвет кво да правя? Може ли да има някви по сериозно последствия ако я карам известно време така? За смяна ли е амортисьора или е от студа това?
    PUNTO 1.1 94г.

    #2
    Колега обръщай се директно към hit-ko за нови, аз така на Бравото ги смених сега в съботата...Хубаво е да смениш и двата ако ще правиш тая операция... Иначе съм чувал че ги правят някъде ама... При цената която ми даде Христо мислих точно 1 минута.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
    Fiat Linea 1.3 Multijet'08
    Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
    http://forum.fiat-bg.org

    Коментар


      #3
      А каква е цената на комплект предни амортосьори за Punto SX 1.1? Лесно ли се сменят? Дали ще се справя сам (сменял съм предни на лада но на пунто нямам никва представа как става иначе скоба за пружини имам. И най важното за което искам съвет мога ли да повредя нещо друго ако карам така докато се пооправи малко времето?
      PUNTO 1.1 94г.

      Коментар


        #4
        А каква е цената на комплект предни амортосьори за Punto SX 1.1? Лесно ли се сменят? Дали ще се справя сам (сменял съм предни на лада но на пунто нямам никва представа как става иначе скоба за пружини имам. И най важното за което искам съвет мога ли да повредя нещо друго ако карам така докато се пооправи малко времето?
        Смяната на амортисьори не е трудоемка работа, но определено е опасна / особенно при свиване на пружината / , затова не я препорьчвам за домашно изпьлнение, още повече, че цената за смяната е от порядька на 15-20лв! Има разлика с Ладата и то значителна!Утре мога да ти дам ориентировьчна цена за модела и марка!

        Коментар


          #5
          колега, аз имам същия проблем и определено първо че замръзват и второ са си за смяна вече. Хит, моля те дай ми цена за 2 подсилени предни амортисьора - Пунто 1.7TD - 10/98г. мерси :D
          Punto 1.7TD

          Коментар


            #6
            Колеги как да позная че амортисьорите са за смяна,понеже имам чувството че колата нещо повече друса на неравностите и се чудя дали не са издали багажа?
            Fiat Punto 1.7 TD

            Коментар


              #7
              tzetzo_slavista написа:
              Колеги как да позная че амортисьорите са за смяна,понеже имам чувството че колата нещо повече друса на неравностите и се чудя дали не са издали багажа?
              Пьрво провери за омасляване по тях!Вторият елементарен тест е с натискане по купето, при което след отпускане не трябва да продьлжава клатенето на колата!

              Коментар


                #8
                Мерси-утре сутринта ще проверя!
                Fiat Punto 1.7 TD

                Коментар


                  #9
                  tzetzo_slavista написа:
                  Колеги как да позная че амортисьорите са за смяна,понеже имам чувството че колата нещо повече друса на неравностите и се чудя дали не са издали багажа?
                  И аз се бях поотчаял с друсането на моето пунто.Дори ми идваха еретични идеи да го махам.Вчера като се постопли имах доста работа из града и ми се стори,че возията е коренно различна, по мека и приятна.Отзад съм с COFAP, отпред съм с оригиналните.Мисля си ,че друсането и било от втвърдено от студа масло.Бях и на диагностика в Овча купел... не помня как се казва сервиза.По диаграмите всичко е ок.
                  SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                  Коментар


                    #10
                    Проверих за масло-няма.На натиск-като че ли си работят нормално!Иначе днес ходих до село и ми се стори по човешко друсането-можеби е било от студа.А иначе ако са за смяна и не ги смениш навреме има ли някакъв проблем-освен че ти раздрусват колата?
                    Fiat Punto 1.7 TD

                    Коментар


                      #11
                      tzetzo_slavista написа:
                      Проверих за масло-няма.На натиск-като че ли си работят нормално!Иначе днес ходих до село и ми се стори по човешко друсането-можеби е било от студа.А иначе ако са за смяна и не ги смениш навреме има ли някакъв проблем-освен че ти раздрусват колата?
                      Има, и то най-вече за предните, понеже от тях зависи стабилноста!

                      Коментар


                        #12
                        а дали някои може да каже цената на предните два защото при мен положението е много тежко...
                        FIAT Punto ELX 1.2 75

                        Коментар


                          #13
                          freeman написа:
                          а дали някои може да каже цената на предните два защото при мен положението е много тежко...
                          ~70-95 лв.за 1бр.,зависи от марката и вида на амортисьора.
                          Ex. Grande Punto Driver

                          Коментар


                            #14
                            62 лева газов на Dampo от магазина на Ал. Стамболийски

                            Коментар

                            Working...
                            X