Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Максимален размер гуми?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Максимален размер гуми?

    Здравейте колеги. Искам да ви попитам, дали някой е слагал гуми 185/70/R14 на задната ос на Браво. Купих 2 нови гуми за отпред но за комплект и отзад не останаха пари, и в момента карам с летните, които някакси не се разбират със снега. Имам едни 70ки зимни, които мога да сложа, но се опасявам да не опират в калниците. Питам за да не ми се наложи да ги свалям и качвам 2 пъти, ако опират. Дали някой е пробвал?
    Fiat Bravo '98 1,6 16v - Jovani
    www.dolni.org

    #2
    Разликата в диметрите на гума с размер 185/70/14(ф-615) и стандартната гума за "Браво" 185/60/14(ф-57 е +37 мм. за първата. Тоест 185/70/14 е с почти 4 см. по-голям диаметър и според мен ще стане без проблем.
    SEAT Leon Cupra 300
    Triumph Street Triple 765 R

    Коментар


      #3
      VooDoo написа:
      Разликата в диметрите на гума с размер 185/70/14(ф-615) и стандартната гума за "Браво" 185/60/14(ф-57 е +37 мм. за първата. Тоест 185/70/14 е с почти 4 см. по-голям диаметър и според мен ще стане без проблем.
      185/70/14 за Браво ако става ще е на по малко от поливин сантиметър до задната броня
      Fiat Bravo 1.6, 16V, 103 к.с.,
      182A4.000, 1998г.

      Коментар


        #4
        martez написа:
        VooDoo написа:
        Разликата в диметрите на гума с размер 185/70/14(ф-615) и стандартната гума за "Браво" 185/60/14(ф-57 е +37 мм. за първата. Тоест 185/70/14 е с почти 4 см. по-голям диаметър и според мен ще стане без проблем.
        185/70/14 за Браво ако става ще е на по малко от поливин сантиметър до задната броня
        Аз карам със 185/60/14 и до сега честно казано не съм се заглеждал какви са разтоянията от гумата до калниците и броните. Ще проверя след малко какви са разстоянията при моята кола и ще пиша.
        SEAT Leon Cupra 300
        Triumph Street Triple 765 R

        Коментар


          #5
          Честно казано, като гледам тези, с които съм в момента, спорд мен, ще станат.Да разбирам ли, че при положение че разликата в "диаметъра" е 37mm, разликата в радиуса, тоест от всяка страна ще е под 20mm, както показва простата математика. Защото, ако е така не би трябвало да има проблем. Всъшност, незнам. Затова и попитах. :D
          Fiat Bravo '98 1,6 16v - Jovani
          www.dolni.org

          Коментар


            #6
            Колега lud_vaso, имаше преди някакви теми, в които пишеше че ако си с различни по размер гуми (чувствителна разлика) на предната и задната ос, е възможно ABS системата да бъде изключена. Не съм сигурен обаче дали е така, говоря по спомени. Та ако монтираш гумите, имаш АБС и лампата светне след като тръгнеш - да знаеш че е от гумите.

            Коментар


              #7
              Не се знае каква трябва да е разликата ,че да се ошашка АБС от разликата.Карал съм отпред с 14 зимните ,а отзад летните 15 и АБС си работеше без проблем.
              Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
              Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

              Коментар


                #8
                Ами при всички положения веднага отчита въртене на колелата с различна скорост. Ти като си карал така с 14" и 15" - какви бяха точните размери на гумата? В смисъл разликата от диаметъра на джантата компенсираше ли се от височината на гумата, или си карал с 185/65/14 и 185/65/15 (примерно)? Възможно е и да няма такова нещо, но все си мисля че имаше подобна тема

                Коментар


                  #9
                  На снимката по долу се вижда от калкулатора с каква разлика съм карал и съм нямал проблеми.
                  Прикачени файлове
                  Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                  Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                  Коментар


                    #10
                    ogi28b написа:
                    Колега lud_vaso, имаше преди някакви теми, в които пишеше че ако си с различни по размер гуми (чувствителна разлика) на предната и задната ос, е възможно ABS системата да бъде изключена. Не съм сигурен обаче дали е така, говоря по спомени. Та ако монтираш гумите, имаш АБС и лампата светне след като тръгнеш - да знаеш че е от гумите.
                    от личен опит на Volvo V70 отпред бях с 195/65/15, а отзад с 195/50/15 и АБС святкаше, при което колата спираше да върви, просто нямаше тяга, трябваше да спра, да загаса колата и отново да запаля, това се получаваше с скорос след около 90-95км.час стигна
                    Fiat Bravo 1.6, 16V, 103 к.с.,
                    182A4.000, 1998г.

                    Коментар


                      #11
                      Колеги, аз нямам ABS. Принципно знам, че за да работи коректно трябва да се кара с еднакви гуми и на 4те колела. Но тъй като нямам, ABS това не ме късае изобщо. Въпроса ми беше за максималния размер гуми, който се побира в задните калници без да закача. Както е тръгнало, обаче, няма да дочакам отговор а направо ще ги сложа, защото с тези одървени от студ летни гуми ще се зачистя някаде.
                      Fiat Bravo '98 1,6 16v - Jovani
                      www.dolni.org

                      Коментар

                      Working...
                      X