Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

зимни гуми

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Re: Подкрепям Клебер, добра гума е за зимата.

    [quote="KOMAP"]
    stef написа:
    всесезонни гуми има и това са VREDESTEN QOATRAC 2 и VECTOR серията на гудиар това са гуми които ще ти свършат работа през зимата
    Прав/а си ИМА. Купуваш си началото на зимата гуми, изкарваш я, после пролет, лято, есен и ето че си изкарал всички сезони, докато стигнеш отново зимата и се пребиеш някъде щото си останал с 2 мм грайфер. И явно има много прости хора, който си купуват летни и зимни гуми, щото за всезезонни сигурно не са чували.[/quoteдали гумите ще се износят от едната зима до другата това зависи колко км си изминал но определено карат км и естествено че е по добре със зимни и летни но да се твърди че няма всесезонни е несериозно тези гуми се използват в страни с по мек климат които нямат тежка зима но все пак има такава, мога да ти кажа че специално VREDESTEIN не отстъпват по нищо на зимната гума, но е по шумна лятото и както писах по горе не се износват интнензивно през лятото, а тва че продавачите продават всяка втора гума за всесезонна е друг въпрос пс 3год съм работил в центрове за гуми ЕВРОПА и съм наясно с темата
    TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
    UNO 1.0 FIRE

    Коментар


      #32
      Не може една гума да е добра за лято (на 40-50 градуса, не съм я мерил не знам точно колко е когато се върти) и за зима, колко градуса ще направи също не знам, но ако е само сняг едва ли ще е повече от 5-10 градуса. След като си се занимавал с гуми, знаеш какъв е каучука на зимните и на летните,разлика огромна(за шарката е ясно). Но каквото и да си говорим зимната гума си е зимна гума(както и лятната де ). Ама така е българина, даваййй щом става за всичко, дъжд, сняг , че и лятото....и е ефтинко(боклуци с една дума)-купувам го. Не съм човек който може да си позволи да си купува гуми на всеки сезон, но тази зима съм с 4 чисто нови(ЗИМНИ ) и не мога да се оплача от падналия сняг. Може и с всесезонните да са добри на сняг, но никога няма да си купя такава гума.

      Коментар


        #33
        Добри са си гумите. Под добри разбирам добри за поне 80% от шофиращите у нас. Естественно не са подходящи за по спортно каране - тогава задължително два комплекта. Но за човек дето си кара макс 100, спокойно и без "резки движения" са си о.к. Все пак са GoodYear Цитираните гуми дори са по добри от някои евтини летни и зимни марки гуми с които са обуваме.
        no pain no pain

        Коментар


          #34
          Lassa Snoways II, 175/70/14 за мен са достатъчно добри за цена от 85 лв. за бройка, а за лятото само Michelin Pilot 195/55/15BTW Uno-то на жената е с Michelin Alpin 165/60/13 и на снега се държи по добре от Alfa-та а за лятото има Bridgestone Potenza 185/60/14.И на мен тая работа с всесезонните гуми не ми харесва, не казвам че няма, но и в двата сезона не можеш да изстискаш масимума от колата. Това е само мое мнение!
          Lancia Kappa 2.4 JTD 99`
          Uno 75 1.5i.e.8V 88`

          Коментар


            #35
            Аз съм с италиански регенерат Малатеста и съм супер доволен от съотношението цена - качество. Мога да кажа че регенарата с които карам е по-добър от дебица.

            Коментар


              #36
              mitkomar написа:
              Аз съм с италиански регенерат Малатеста и съм супер доволен от съотношението цена - качество. Мога да кажа че регенарата с които карам е по-добър от дебица.
              Митак, не се ебавай с темата бе...РЕГЕНЕРАТ!.... на времето като карах Москвича на баща ми не позволих да се сложи РЕГЕНЕРАТ..Вярно чак такива понятия като ЛЕТНИ и ЗИМНИ гуми нямаше... ама чак пък РЕГЕНЕРАТ!!!!!Баси!!! Може да люскаме стотачки по кръчмите, 300-400 лв за гуми... съответно летни и зимни да не дадем.....и то когато от това зависи много.По новините днес даваха пак екшъни по "Цариградско"... на 98 процента съм убеден, че става дума за летни гуми или за всесезонки!!!!!ТО "ВСЕСЕЗОННИ" ГУМИ МИ ПРИЛИЧА КАТ’ ПОНЯТИЕТО "ДЪРВЕНО ЖЕЛЕЗО"..... е, те такова нещо НЕМА!!!!!!!
              SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

              Коментар


                #37
                Michelin Alpin Pilot 195/55/15 с такива съм сега и съм много доволен. Издържат и на балони, в смисъл не се притеснявам да карам с малки до средни балони на задните. Колежката с балон като ябълка със същия модел гуми е карала към 5000 км. Беше шашнала хората, като отишла да и сменят гумите Все пак го давам по-леко с педала на спирачките, защото съм без ABS и човек никога не знае на къде ще го завърти А като стана въпрос за Michelin Pilot - на моите гуми ясно пише Pilot, обаче шефа ми твърди, че трябвало да има още някакъв допълнителен кант на около 1-2 см от джантата. Уж били по-хубави. Та тези с допълнителния кант, някакъв друг модел ли са или пак Pilot, но с кант?
                Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                Коментар


                  #38
                  А защо гумите с шипове са забранени? Да не би затова че повреждат асвалта,че ми стана интересно
                  Fiat Punto 1.7 TD

                  Коментар


                    #39
                    tzetzo_slavista написа:
                    А защо гумите с шипове са забранени? Да не би затова че повреждат асвалта,че ми стана интересно
                    Защото са опасни! За пешеходците например. Представи си, че си някое гъзе и изпилиш гуми на асфалта с леко навит волан да речем. Освен че подкалниците ти ще станат на сирене отчупените шипове летящи с голяма скорост може да убият някого! Друг е въпроса, че технологиите от едно време до сега са съвсем различни, но...
                    Frontera Sport, X20SE март 1998

                    Коментар


                      #40
                      Да не говорим, че шипове на сух асфалт са все едно летни гуми на сняг
                      no pain no pain

                      Коментар


                        #41
                        spark написа:
                        Michelin Alpin Pilot 195/55/15 с такива съм сега и съм много доволен. Издържат и на балони, в смисъл не се притеснявам да карам с малки до средни балони на задните. Колежката с балон като ябълка със същия модел гуми е карала към 5000 км. Беше шашнала хората, като отишла да и сменят гумите Все пак го давам по-леко с педала на спирачките, защото съм без ABS и човек никога не знае на къде ще го завърти А като стана въпрос за Michelin Pilot - на моите гуми ясно пише Pilot, обаче шефа ми твърди, че трябвало да има още някакъв допълнителен кант на около 1-2 см от джантата. Уж били по-хубави. Та тези с допълнителния кант, някакъв друг модел ли са или пак Pilot, но с кант?
                        този допълнителен кант се казва" пазещ борд " и служи единствено да предпазва джантата от зажулване в бордюра да не се издраска , гуми с такъв борд са обикновено от 55 серия/височина/ надолу
                        TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                        UNO 1.0 FIRE

                        Коментар


                          #42
                          spark написа:
                          Michelin Alpin Pilot 195/55/15 с такива съм сега и съм много доволен. Издържат и на балони, в смисъл не се притеснявам да карам с малки до средни балони на задните. Колежката с балон като ябълка със същия модел гуми е карала към 5000 км. Беше шашнала хората, като отишла да и сменят гумите Все пак го давам по-леко с педала на спирачките, защото съм без ABS и човек никога не знае на къде ще го завърти А като стана въпрос за Michelin Pilot - на моите гуми ясно пише Pilot, обаче шефа ми твърди, че трябвало да има още някакъв допълнителен кант на около 1-2 см от джантата. Уж били по-хубави. Та тези с допълнителния кант, някакъв друг модел ли са или пак Pilot, но с кант?
                          този допълнителен кант се казва" пазещ борд " и служи единствено да предпазва джантата от зажулване в бордюра да не се издраска , гуми с такъв борд са обикновено от 55 серия/височина/ надолу
                          TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                          UNO 1.0 FIRE

                          Коментар


                            #43
                            Vladim написа:
                            tzetzo_slavista написа:
                            А защо гумите с шипове са забранени? Да не би затова че повреждат асвалта,че ми стана интересно
                            Защото са опасни! За пешеходците например. Представи си, че си някое гъзе и изпилиш гуми на асфалта с леко навит волан да речем. Освен че подкалниците ти ще станат на сирене отчупените шипове летящи с голяма скорост може да убият някого! Друг е въпроса, че технологиите от едно време до сега са съвсем различни, но...
                            Това не го знаех, мерси!
                            Fiat Punto 1.7 TD

                            Коментар


                              #44
                              ето тук вижте нещо интересно...http://yes-race.net/new/content.php?content.36
                              FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

                              Коментар


                                #45
                                Определено съм много доволен от мойте пирели,въпреки че са втора ръка!Като ги сложих и на четирите колела,направо се родих! :D
                                Fiat Punto 1.7 TD

                                Коментар

                                Working...
                                X