Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

зимни гуми

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    някои ползвал ли е Dunlop Studless -и какви отзиви имате от тях????

    Коментар


      #17
      АЗ съм си с новички DEBICA NAVIGATOR 2 и за сега сам много доволен от тях. Пробвах ги при първия сняг на Пампорово, а в неделя пред блока си пробих път в 50см сняг :D . Може да са всесезонни ама в сравнение със старите ми са 10 пъти по-добре. А относно летните гуми в пухкав сняг може и с тях ама а на лед де... Yellow_Flash_Colorz_PDT_37

      Коментар


        #18
        muf_bi4 написа:
        някои ползвал ли е Dunlop Studless -и какви отзиви имате от тях????
        Aз съм в момента с Дънлоп -ама не посочения от теб модел, ами с Винтер Спорт М3 и държат доста добре, меки са и съм доволен от покупката си
        Alfa Romeo 145 1.8 Twin Spark -Ех, 156 SW 2,4 JTD -Ех
        Alfa Romeo 164 Super 2.0 Тwin spark
        Alfa Romeo 155 Super 2,5 V6
        Alfa Romeo GTV 3.0 V6 24v
        MB CLK - 430 V8

        Коментар


          #19
          Fulda Krista Montero

          Коментар


            #20
            geshabeli написа:
            Debica Frigo II втори път - 82лв гумата с слагането...
            Трети път! Изпитани са вече в голям сняг - пухкав и слегнал, ОК са На заледено се държат прилично. Разбира се, на лед от никоя гума не може да се очакват чудеса. Само тези с шиповете движат много! Но да се кара по магистрала с тях е пълно малоумие! Бих си взел такива, ако карах само в планината.
            Frontera Sport, X20SE март 1998

            Коментар


              #21
              Vladim написа:
              geshabeli написа:
              Debica Frigo II втори път - 82лв гумата с слагането...
              Трети път! Изпитани са вече в голям сняг - пухкав и слегнал, ОК са На заледено се държат прилично. Разбира се, на лед от никоя гума не може да се очакват чудеса. Само тези с шиповете движат много! Но да се кара по магистрала с тях е пълно малоумие! Бих си взел такива, ако карах само в планината.
              те шиповете за забранени и без това
              2015 Renault Megane Expression GT
              2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
              Всичко за FIAT Bravo 2007

              Коментар


                #22
                Забранени са, но скоро видях в планината един гъзар с нова кола и шипове на гумите.
                Frontera Sport, X20SE март 1998

                Коментар


                  #23
                  Админите /поради липса на модератор на темата/ тази тема не е ли за общи или консултации?
                  Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

                  Коментар


                    #24
                    гуми Nokian

                    Вече имам двуседмични наблюдения на гуми Nokian W (модел 2005). Накратко - превъзходни са! Единствено на лед приплъзват, но е в рамките на допустимото и не съм срещал гума, която е без шипове и да не се плъзга.
                    Брава 1.6 16V ELX
                    Пунто 1.2 60 S.S.Cult - на жената

                    Коментар


                      #25
                      това е някакъв мит, че гуми с шипове не може да се карат по сух асфалт! от собствен опит знам, че това не е така. разбира се не мога да гарантирам за всички модели гуми за шипове - става дума за goodyear. миналата зима карах шкода фелиция с въпросните шипове и трябва да ви кажа, че всички предубеждения бяха разбити на пух и прах.на всички е ясно как шиповете действат на сняг и лед. на сух път обаче въпросните шипове се скриват в гнездата си, всеки път, под тежестта на колата. така гумата получава нормалното сцепление с пътя. та цяла зима карах тези гуми и е много гот като задминаваш някой гъзарски джип, дето се движи с 40, а ти си перкаш по леда като пич. тази зима пак сложихме същите гуми на същата шкода и видях че само 3-4 шипчета липсват.понеже си купих брава и доста се интересувах откъде мога да си сложа гуми с шипове, и единствено намерих в метро - зимни гуми с гнезда за хипове тип "КУЧЕ МАРКА". и разбира се идва мисълта, че тия гуми нямат нищо общо с goodyear, и ако се сложат шипове в тия гнезда, от центробежната сила калниците ти ще приличат на стреляни с ловна пушка хихи. та си взех комплект нови bfgoodrich, които са доста прилични
                      Fiat Brava 1.8 16V

                      Коментар


                        #26
                        dti написа:
                        това е някакъв мит, че гуми с шипове не може да се карат по сух асфалт! от собствен опит знам, че това не е така. разбира се не мога да гарантирам за всички модели гуми за шипове - става дума за goodyear. миналата зима карах шкода фелиция с въпросните шипове и трябва да ви кажа, че всички предубеждения бяха разбити на пух и прах.на всички е ясно как шиповете действат на сняг и лед. на сух път обаче въпросните шипове се скриват в гнездата си, всеки път, под тежестта на колата. така гумата получава нормалното сцепление с пътя. та цяла зима карах тези гуми и е много гот като задминаваш някой гъзарски джип, дето се движи с 40, а ти си перкаш по леда като пич. тази зима пак сложихме същите гуми на същата шкода и видях че само 3-4 шипчета липсват.понеже си купих брава и доста се интересувах откъде мога да си сложа гуми с шипове, и единствено намерих в метро - зимни гуми с гнезда за хипове тип "КУЧЕ МАРКА". и разбира се идва мисълта, че тия гуми нямат нищо общо с goodyear, и ако се сложат шипове в тия гнезда, от центробежната сила калниците ти ще приличат на стреляни с ловна пушка хихи. та си взех комплект нови bfgoodrich, които са доста прилични
                        верно е че вече ими технология като се сложат шипове на гумите когато се кара на сухо те да се скриват и да няма ядове но просто в БГ са забранени още от едно време и като нищо можеш да отнесеш някой акт ако караш на сухо
                        TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                        UNO 1.0 FIRE

                        Коментар


                          #27
                          Подкрепям Клебер, добра гума е за зимата.

                          Nino написа:
                          "Клебер" отпред, отзад "Матадор", ама догодина ще го махам.Виж "Клебера" е перфектен!
                          Аз бях с Клебер, Отпрах му 46000 км, а и бяха карани в Германия , не бяха нови, карах ги всички сезони /няма гевезелъци тука!/ Сега съм с дебица навигатор, отпред , всесезонни, а отзад са по-добрата двойка клебер /от тия на 46000 км/ и все се чудя ,дали да не сложа клебера отпред , като се разбоксувам с тия гьонове,та макар и с нов грайфер!
                          Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

                          Коментар


                            #28
                            Re: Подкрепям Клебер, добра гума е за зимата.

                            Plastex написа:
                            Nino написа:
                            "Клебер" отпред, отзад "Матадор", ама догодина ще го махам.Виж "Клебера" е перфектен!
                            Аз бях с Клебер, Отпрах му 46000 км, а и бяха карани в Германия , не бяха нови, карах ги всички сезони /няма гевезелъци тука!/ Сега съм с дебица навигатор, отпред , всесезонни, а отзад са по-добрата двойка клебер /от тия на 46000 км/ и все се чудя ,дали да не сложа клебера отпред , като се разбоксувам с тия гьонове,та макар и с нов грайфер!
                            Всесезонна гума няма! Всеки гумаджия ще ти го каже. А пък е и факт, че големите концерни за производство на гуми отдавна не прадлагат всезесонки! Преди години бях с 4 всесезонки Barum. Няма по-отвратителна гума за каране през зимата! Много лесно губеше сцепление, в сняг се окопавах зверски. Сложих отпред две Debica Frigo и старата таратайка стана на снегоринче Друг е въпроса, че заради задните галошки се въртях два пъти, но това е друга тема Затова сега съм с 4 броя зимни гуми, вече изпитани на снега в планината!
                            Frontera Sport, X20SE март 1998

                            Коментар


                              #29
                              Re: Подкрепям Клебер, добра гума е за зимата.

                              Vladim написа:
                              Plastex написа:
                              Nino написа:
                              "Клебер" отпред, отзад "Матадор", ама догодина ще го махам.Виж "Клебера" е перфектен!
                              Аз бях с Клебер, Отпрах му 46000 км, а и бяха карани в Германия , не бяха нови, карах ги всички сезони /няма гевезелъци тука!/ Сега съм с дебица навигатор, отпред , всесезонни, а отзад са по-добрата двойка клебер /от тия на 46000 км/ и все се чудя ,дали да не сложа клебера отпред , като се разбоксувам с тия гьонове,та макар и с нов грайфер!
                              Всесезонна гума няма! Всеки гумаджия ще ти го каже. А пък е и факт, че големите концерни за производство на гуми отдавна не прадлагат всезесонки! Преди години бях с 4 всесезонки Barum. Няма по-отвратителна гума за каране през зимата! Много лесно губеше сцепление, в сняг се окопавах зверски. Сложих отпред две Debica Frigo и старата таратайка стана на снегоринче Друг е въпроса, че заради задните галошки се въртях два пъти, но това е друга тема Затова сега съм с 4 броя зимни гуми, вече изпитани на снега в планината!
                              всесезонни гуми има и това са VREDESTEN QOATRAC 2 и VECTOR серията на гудиар това са гуми които ще ти свършат работа през зимата
                              TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                              UNO 1.0 FIRE

                              Коментар


                                #30
                                Re: Подкрепям Клебер, добра гума е за зимата.

                                stef написа:
                                всесезонни гуми има и това са VREDESTEN QOATRAC 2 и VECTOR серията на гудиар това са гуми които ще ти свършат работа през зимата
                                Прав/а си ИМА. Купуваш си началото на зимата гуми, изкарваш я, после пролет, лято, есен и ето че си изкарал всички сезони, докато стигнеш отново зимата и се пребиеш някъде щото си останал с 2 мм грайфер. И явно има много прости хора, който си купуват летни и зимни гуми, щото за всезезонни сигурно не са чували.

                                Коментар

                                Working...
                                X