Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

възстановяване на отоплени за задно стъкло

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    възстановяване на отоплени за задно стъкло

    Забелязах, че само три от нагрвателните проводници на задното стъкло работят - и то за съжаление най-отгоре. Някой има ли идея как да ги накарам да роботят останалите?
    Брава 1.6 16V ELX
    Пунто 1.2 60 S.S.Cult - на жената

    #2
    Здравей в ЕМ Комплект 33 продават лепило за реутаните на задното стъкло струваше близо 7 лева с него съм лепил на маика на колата един реутан и след това работеше може да опиташ това или да потърсиш някаде по сервизите за стъкла дали не лепят


    Best Regards
    Fiat Brava 1.4 SX 12v

    Коментар


      #3
      И аз се включвам, защото и аз го имам същия проблем само няколко от пистите работят на Бравото ми, то дори мога да видя къде е прекъсната нишката Засъжаление незнам друго решение, освен ново стъкло, ако някой може да ни посъветва ще бъда благодарна

      Коментар


        #4
        ...

        Вижте тук-от архиваhttp://www.fiat-bg.org/forum/viewtop...F2%FA%EA%EB%EEУспех !
        Ex. Grande Punto Driver

        Коментар


          #5
          Здравейте! Аз също го имах този проблем, само че при мен прекъснатите реотани бяха девет. С един колега направихме комбина и си купихме електропроводимо лепило, специално за тази цел. Лепилото е LOCTITE CIRCUIT + каталожен № 28813 и струва 26 лева, около 2гр. Купих го от представителя на LOCTITE за Пловдив. При първото лепене възстанових 5 реотана и засега работят без проблем. Другите също установих къде са прекъснати, но засега не съм намерил време да ги оправя. В комплекта влиза четка и шаблонче, а лепилото е достатъчно да се залепят около 100 реотана. Мисля си, че при мен проблема с прекъсването на реотаните дойде от една автомивка, но не съм сигурен. Това е от мен и успех.
          Fiat Marea 1.6 16v

          Коментар


            #6
            Това че има Локтайд е много добре ама честно казано за такава работа хич не ми се струва целесъобразно да се дават по 20 -30лв. Няма ли някой заместител( нещо китайско например) . :D
            VW Bora Variant 1.6 16V '01

            Коментар


              #7
              kc_3011 написа:
              Това че има Локтайд е много добре ама честно казано за такава работа хич не ми се струва целесъобразно да се дават по 20 -30лв. Няма ли някой заместител( нещо китайско например) . :D
              Не!
              Frontera Sport, X20SE март 1998

              Коментар


                #8
                Много ме успокои приятелю ,а това за което говори Tony малко по нагоре няма ли да свърши работа
                VW Bora Variant 1.6 16V '01

                Коментар


                  #9
                  kc_3011 написа:
                  Това че има Локтайд е много добре ама честно казано за такава работа хич не ми се струва целесъобразно да се дават по 20 -30лв. Няма ли някой заместител( нещо китайско например) . :D
                  От времето ’гат’ клоквах си спомням, че молива (графита) е проводник. Уточявам, че никога не съм пробвал подобни дивотии, но се чудя дали с много мек молив (6В) или с молив за стъкло не би се получило, ако става дума за съвсем малък участък...
                  Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

                  Коментар


                    #10
                    kc_3011 написа:
                    Много ме успокои приятелю ,а това за което говори Tony малко по нагоре няма ли да свърши работа
                    Нямам представа, може и да свърши, не съм виждал такова нещо в ЕМ Комплект, но може да им звъннеш и да ги питаш. Друг вариант е да идеш в сервиз за автостъкла, там може да ти предложат по-приемлив начин. Това с графита и молива... не се получава, ама хич! Не ми се философства да обеснявам защо, но си пшредстави например, че ти е прекъснато подовото отопление и сложиш един молив по средата на прекъсването
                    Frontera Sport, X20SE март 1998

                    Коментар


                      #11
                      Ходих в Мастърхаус Бургас с идеята да намеря нещо по-надалавера , но се оказа че единственото такова е на Бизон имаше и тънка четчица и струваше "само" 35 лв. Май наистина ще е по добре да питам в някой сервиз. Въпреки че все си мисля че някъде ще има руснаци или китайци които да го продават ако не 10 то поне 5 пъти по евтино :D
                      VW Bora Variant 1.6 16V '01

                      Коментар


                        #12
                        Аз лично възстанових проводниците с Primalex - американски продукт аналогичен на този на Loctite - 16лв. За тези които тепърва ще извършват операцията - много важно е да залепите цялото шаблонче добре за стъклото. В противен случай проводимата боя минава по шаблона и се разтича като скапва лепилото и шаблона става неизползваем. Успех на всички и гледайте проводниците отгоре, така се вижда най-добре!
                        Брава 1.6 16V ELX
                        Пунто 1.2 60 S.S.Cult - на жената

                        Коментар

                        Working...
                        X