Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

След 2000 оборота колата не набира. ЗАЩО

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    След 2000 оборота колата не набира. ЗАЩО

    Здравеите колеги. Може ли един въпрос. Нещо бравото не върви,като му дам газ до 2000 оборота дърпа после само ръмжи и много бавно набира. На какво се дължи.

    #2
    Бензиновия ти филтър може да се е запушил,смени го...
    forza forever

    Коментар


      #3
      къде се намира тоя филтър може ли по точно да ми обясните ако може.Преди няколко дни колата вървеше чудесно но сега само до 2000 2200. Ако може да ми кажете и колко пари струва тоя филтър. Аз мислех да несе е запушил нещо инжекциона, и мислех да взема някоя и др добавка .

      Коментар


        #4
        Има и по неприятен вариант - да е заминала помпата, но това ще разбереш след като ако смениш филтъра няма подобрения...
        Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
        Fiat Linea 1.3 Multijet'08
        Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
        http://forum.fiat-bg.org

        Коментар


          #5
          май не е от помпата, защото и на газ е сащата работа(забражих да спомена че сложих и газ).сори ама сам нов още в сайта -нямам опит.Някаква друга идея ако имате.От монтажа на газовата бях изумен от един майстор на гребната скри ми шапката.Но сега това незнам какво да правя

          Коментар


            #6
            Колега, ако не су го сменял - смени го - сменя се на 15-20000 км. но ако е сменян - провери налягането на горивото в един сервиз - може и безплатно да ти го направят преди да започнеш с други неща ....
            Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

            Коментар


              #7
              Re: След 2000 оборота колата не набира. ЗАЩО

              никсън написа:
              Здравеите колеги. Може ли един въпрос. Нещо бравото не върви,като му дам газ до 2000 оборота дърпа после само ръмжи и много бавно набира. На какво се дължи.
              Какво точно е бравото и с каква газова е?
              Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
              Fiat Linea 1.3 Multijet'08
              Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
              http://forum.fiat-bg.org

              Коментар


                #8
                Щом и на газ го има същият проблем, едва ли е от бензиновия филтър.
                VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                Нека Силата на бъде с Нас...

                Коментар


                  #9
                  Благодаря за инфото за филтъра ще го сменя защото незнам дали е сменян въобще.Ама като е на газ е същата работа затова си нямам идея.Дали не е от инжекциона а ?Да опитам ли с някоя добавка за отпушване или да му го разпуша с малко ръчка?

                  Коментар


                    #10
                    Някаква идея да имаш братле ? от какво е .досега не сам карал инжекцион само карбуратор- просто и лесно,ама се влюбих в бравото сън не ми даде докато не си купих тая кола. много сам доволен е смалки изключения , но неможе без тях.

                    Коментар


                      #11
                      Някаква идея да имаш братле ? от какво е .досега не сам карал инжекцион само карбуратор- просто и лесно,ама се влюбих в бравото сън не ми даде докато не си купих тая кола. много сам доволен е смалки изключения , но неможе без тях.

                      Коментар


                        #12
                        някой колега няма ли идея по въпроса за набирането или никой до сега е нямал такъв проблем,само аз

                        Коментар


                          #13
                          никсън написа:
                          Благодаря за инфото за филтъра ще го сменя защото незнам дали е сменян въобще.Ама като е на газ е същата работа затова си нямам идея.Дали не е от инжекциона а ?Да опитам ли с някоя добавка за отпушване или да му го разпуша с малко ръчка?
                          затова че не върви на газ провери кранчето което пуска газта майстора да не му е "свил гушата" много и за тва да не ще
                          TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                          UNO 1.0 FIRE

                          Коментар


                            #14
                            кранчето не е пипано от както е сложена газова та защото колата си вървеше отлично но един де н като си карах по нанадолнището без гас усетих че нешто стана взе да прекъсва после се оправи но сега не ускорява над 2000 оборота така е и на бензин,заредих и друг бензин и газ обаче промяна никаква

                            Коментар


                              #15
                              Това за 2000-те оборота, зависи ли от това на коя скорост си? Или при всички скорости и на място е така: до 2000 об/мин и няма повече?По принцип, ако е от обедняване на горивната смес, ограничението на оборотите трябва да е преди всичко на 3..4 скорост. На първа ще тръгва със зор - няма мощност, но и на 1-ва, и на място ще можеш да вдигнеш оборотите колкото си искаш, макар и малко неохотно. Ако проблема го има на място и на 1-ва скорост, и на газ и на бензин, тогава по-скоро нещо запалителната уредба не е наред. Свещи, кабели, делко, датчици, бобина, контролер и т.н. в зависимост от устройството на конкретния двигател.
                              Fiat Ritmo 105TC
                              1600cc 105к.с.

                              Коментар

                              Working...
                              X