Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос: термостат Браво2.0

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос: термостат Браво2.0

    Някой може ли да каже каде точно се намира термостата на този двигател и на колко деления е нормалната му температура. 10x.

    #2
    Re: Въпрос: термостат Браво2.0

    idiotcho написа:
    Някой може ли да каже каде точно се намира термостата на този двигател и на колко деления е нормалната му температура. 10x.
    колега, незнам къде е термостата, но нормалната температура е 90гр., т.е. средата! в този ред на мисли... нормално ли е стрелката да играе, по-точно ако се движа бавно се качва до средата, но извън града пада почти до долу?
    "То, правото, е като хубава кобила на пазара. Който има повече пари, той я купува..." Йордан Радичков.

    Коментар


      #3
      Re: Въпрос: термостат Браво2.0

      toko написа:
      нормално ли е стрелката да играе, по-точно ако се движа бавно се качва до средата, но извън града пада почти до долу?
      Не, не е нормално. Температурата може да играе, но общо взето малко - около +/- 10..15 градуса. Падане много надолу при движение с висока скорост е сигурен признак за повреден термостат - постоянно стои отворен.
      Fiat Ritmo 105TC
      1600cc 105к.с.

      Коментар


        #4
        не би трябвало да е така редно... аз на Брава-та бях така... смених термостата и сега стои точно на 88 градуса и не мърда...СМЕНЯЙ ТЕРМОСТАТА!
        FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

        Коментар


          #5
          Re: Въпрос: термостат Браво2.0

          idiotcho написа:
          Някой може ли да каже каде точно се намира термостата на този двигател и на колко деления е нормалната му температура. 10x.
          като застанеш пред двигателя, се пада от дясната странаще го видиш - в него влизат и излизат няколко маркуча, два от които по-дебели
          2015 Renault Megane Expression GT
          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
          Всичко за FIAT Bravo 2007

          Коментар


            #6
            Термостата 2.0 20V

            |Здрасти колега,преди около месец смених термостата на моето Браво 2.0. Симптомите бяха: бавно загряване, на междуградско стрелката на температурата стоеше на една чертичка само. В градски условия се вдигаше до средата, но при по продължително каране на дълго(пример от Орлов мост до Младост по Цариградско шосе) много бързо пада отново на 1 чертичка. Смених термостата във Вантотрейд 79 лв. термостат и 35 лв. труд мисля беше. Толкова парички е защото е цяло тяло. Сега стрелката твърдо стои на 2 черти под средата. Качва се на средата само при стоене по задръствания.Надявам се това да ти помогне. Нормалното за това Браво е да стои на 2 черти под средата. Незнам колко градуса е това!
            Bravo HGT

            Коментар


              #7
              Re: Въпрос: термостат Браво2.0

              sev написа:
              idiotcho написа:
              Някой може ли да каже каде точно се намира термостата на този двигател и на колко деления е нормалната му температура. 10x.
              като застанеш пред двигателя, се пада от дясната странаще го видиш - в него влизат и излизат няколко маркуча, два от които по-дебели
              Благодаря, а дали се вижда отгоре или трябва да се разглоби половината двг, знаеш ли?

              Коментар


                #8
                Re: Термостата 2.0 20V

                cio написа:
                |Здрасти колега,преди около месец смених термостата на моето Браво 2.0. Симптомите бяха: бавно загряване, на междуградско стрелката на температурата стоеше на една чертичка само. В градски условия се вдигаше до средата, но при по продължително каране на дълго(пример от Орлов мост до Младост по Цариградско шосе) много бързо пада отново на 1 чертичка. Смених термостата във Вантотрейд 79 лв. термостат и 35 лв. труд мисля беше. Толкова парички е защото е цяло тяло. Сега стрелката твърдо стои на 2 черти под средата. Качва се на средата само при стоене по задръствания.Надявам се това да ти помогне. Нормалното за това Браво е да стои на 2 черти под средата. Незнам колко градуса е това!
                При мен е същото само, че лятото се качваше много нагоре 2-3 деления преди края, а като тръгнеш по-бързичко падаше до 1/3 от скалата. Мислиш ли, че двг може да е прегрявал?

                Коментар


                  #9
                  благодаря за инфото колеги. явно след празниците ще се сменя термостат! надявам се и разхода да падне.
                  "То, правото, е като хубава кобила на пазара. Който има повече пари, той я купува..." Йордан Радичков.

                  Коментар


                    #10
                    За разхода, чесно да кажа не усещам да падна нещо, но двигателя стана по тих като загрее. Иначе разхода ми градско е около 13,5, а извън около 10. При вас как е?
                    Bravo HGT

                    Коментар


                      #11
                      Re: Въпрос: термостат Браво2.0

                      idiotcho написа:
                      sev написа:
                      idiotcho написа:
                      Някой може ли да каже каде точно се намира термостата на този двигател и на колко деления е нормалната му температура. 10x.
                      като застанеш пред двигателя, се пада от дясната странаще го видиш - в него влизат и излизат няколко маркуча, два от които по-дебели
                      Благодаря, а дали се вижда отгоре или трябва да се разглоби половината двг, знаеш ли?
                      не съм сменялно на 1,6 hit-ko ми каза, че не е трудносигурно и на твоя мотор ще е нещо подобноизтегли си книжкага за Brava/Bravo и там го има схематично описано
                      2015 Renault Megane Expression GT
                      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                      Всичко за FIAT Bravo 2007

                      Коментар


                        #12
                        toko написа:
                        благодаря за инфото колеги. явно след празниците ще се сменя термостат! надявам се и разхода да падне.
                        защо ,ще го сменяш и колко ти харчи ????
                        фиатче Браво 2.0

                        Коментар


                          #13
                          cio написа:
                          За разхода, чесно да кажа не усещам да падна нещо, но двигателя стана по тих като загрее. Иначе разхода ми градско е около 13,5, а извън около 10. При вас как е?
                          18 градско гасссс но при яко каране .иначе лятото си ми харчеше 13 гас твърдо .иначе ако я кротна ще е около 15 гас .вчера ходих до Габрово и я засичах на бензин ,9 бензин ми даде при зимни условия .а за какъв кошмарен път не ми се говори .
                          фиатче Браво 2.0

                          Коментар


                            #14
                            колеги, лятото харчеше около 15л./100км. в града и малко под 10/100 извънграда. като цяло не го жаля, но те и тея мотори са здрави /да чукам на дърво.../. по гнига го дават някъде около 14/100, но честно казано десет годишна кола, с незнайни километри да харчи литър, два отгоре може да се приеме за нормално. другото е, че махнах катализатора и боднах един конус, пък живот и здраве на пролет мисля да метна и едно право гърне.. та и тез процедури повишават разхода tomazo ще го сменям, защото стрелката ми играе от първите две черти на скалата, до две черти над нея!
                            "То, правото, е като хубава кобила на пазара. Който има повече пари, той я купува..." Йордан Радичков.

                            Коментар


                              #15
                              на мене перката ми се включва 2 черти над средата ,а иначе седи в положение 2 черти под средата !!!това ли е нормалното положение при тези двигатели ???
                              фиатче Браво 2.0

                              Коментар

                              Working...
                              X