Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нерелани данни Борд Компютър Punto 1.9 diesel 2001

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Нерелани данни Борд Компютър Punto 1.9 diesel 2001

    Здравейте.На борд компютъра ми на Puntо-то, странно но факт ми дава, че гори 16 л/100км градско /стигаше и до 23 л на 100 км/Много странно - при тези данни горивото ми щепе да се изпарява, а не съм забелязал това.Имал ли е някой подобен проблем и как свеждате борд компа с всъщност реални данни?Мерси

    #2
    Колега,този "компютър" мери километри с един литър.Ако те интересува колко на сто е,сметни си го.
    FIAT PUNTO GT1 Kyron 2000xdi nisan serena 1.6

    Коментар


      #3
      tinalex написа:
      Колега,този "компютър" мери километри с един литър.Ако те интересува колко на сто е,сметни си го.
      Моя мери и двете или км с 1 литър или литри на 100км. Въпрос на избор и настройка е.Колега coolboy да не гледаш моментния разход...
      Fiat Stilo 1.8 16V

      Коментар


        #4
        Ако бордният компютър показва само един разход (примерно 18,2км/л), то това моментен или среден разход е?
        Fiat Grande Punto 1.2 8V 08'
        Suzuki Vitara 2.0TDi 97' (продадена на далече)
        Fiat Punto II 1.2 8V 00'
        ВАЗ 2101 /Жигула/ 78' (в пенсия)

        Коментар


          #5
          Не знам как е при пунтото. При стилото можеш да гледаш Ci-моментен (текущ) разход (изменя се доста бързо ) или среден Ca-за изминатите до момента километри (на малкия километраж). И двата вида могат да са в км/за 1 литър или литри/100км, което се настройва от менюто. Някъде бях постнал снимки на дисплея, но не си спомням къде. 18.2км/л- туй пунто много икономично бе!
          Fiat Stilo 1.8 16V

          Коментар


            #6
            Здравейте.При множество светофари ми излиза до 15,16,17,18... км/л , иначе на прави отсечки 23 км/л , което наистина смятам, че е икономично и дано да е така.Явно пунтака не показва статситика за 100 км, но няма значение.Аз добих представа и чрез км за литър статистиката.Благодаря Ви за помощта!

            Коментар


              #7
              coolboy написа:
              Здравейте.При множество светофари ми излиза до 15,16,17,18... км/л , иначе на прави отсечки 23 км/л , което наистина смятам, че е икономично и дано да е така.Явно пунтака не показва статситика за 100 км, но няма значение.Аз добих представа и чрез км за литър статистиката.Благодаря Ви за помощта!
              Това със сигурност е моментен разход.
              Fiat Stilo 1.8 16V

              Коментар


                #8
                При мен на Пунтото се сменя бавно - явно разхода е среден.Така пише и в книжката - че разхода е на базата на последните 5 минути шофиране, но има връзка с изминатите киломертри, време и средна скорост.На мен на градско ми дава 12,5-13км/л а на дълго - 19-20км/л.За градско е доста ама като се имат късите разстояния и все студения мотор - нормално, то бензиновото Пунто ми гореше 8-9/100.http://www.fiat-bg.org/Downloads/Boo...o_Rus/p031.jpg
                Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                Коментар


                  #9
                  На Punto MK2 показва среден разход колко км. се минават с един литър. По динамично е показателя колко още километра могат да се изминат.
                  FIAT Nuova Punto 1.2 8V
                  FIAT Grande Punto EVO 1.4 8V
                  ...and justice for all

                  Коментар

                  Working...
                  X