Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Замръзнаха ми скоростите

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    на мен също едвам влязоха скоростите тази сутрин........ Преди 2 седмици смених маслото на скоростите и досега нямаше проблем явно е от ш...ния студ.............
    А, какво масло сложи, имам впредвид не марка, а вискозитет?

    Коментар


      #17
      привет колеги, тази сутрин въобще не можах да тръгна....запалих...поработи колата докато загрее...и да включа на скорост...тць...не стана...помъчих се...ама нищо...така я оставих...Вероятно маслото ми е замръзнало....вярно че температурите са ниски, но трябва ли да ме притеснява това....дали маслото е за смяна...
      Вьзможно е да не се движи жилото на скоростите, ако е влязла вода в бронята!А, ако е залепнал сьединителя, дрьпни рьчната, включи на пьрва, натисни сьединителя и запали мотора без да пускаш сьединителя. Проблема трябва да е решен!

      Коментар


        #18
        На Пунтото не му е присъщо да му замръзват скоростите. Ти погледнал ли си състоянието на лостжвете дето са към скоростната кутия? А за задната, проблема е че е с едно жило, което може да замръзне. На моето съм му налял масло. По-лесно се отмръзва :D
        Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
        Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

        Коментар


          #19
          hit-ko написа:
          на мен също едвам влязоха скоростите тази сутрин........ Преди 2 седмици смених маслото на скоростите и досега нямаше проблем явно е от ш...ния студ.............
          А, какво масло сложи, имам впредвид не марка, а вискозитет?
          Мисля че беше 80/90 ELF...........
          Punto 1.7TD

          Коментар


            #20
            Мисля че беше 80/90 ELF...........
            Маслото е най-добре да бьде TUTELA ZC75 , иначе при ниски температури винаги ще превключва трудно!

            Коментар

            Working...
            X