Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Лампа на таблото

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Лампа на таблото

    Здравейте колеги. Имам Фиат Браво 1,9 JTD 1999 г. и искам да разбера дали трябва да имам на таблото лампичка за индикация при отворени врати. Според книжката която имам на италиански трябва да има, но пък не ми свети. Как е при вас?
    FIAT Bravo JTD 105 GT '99

    #2
    Аз си я имам, но също не свети, диода е здрав.
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #3
      и аз имам, и за коланите имам... ама не светят
      Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

      Коментар


        #4
        Фиат Брава/о Мареа и други имат различни класове на комфорт (който и аз скоро научих) става въпрос за SX,ILXHGT и вероятно други който са си с различно оборудване вътре може би от там идва и проблема с вратите но за колана на другия колега предполагам че ще е диода
        Subaru B9 tribeca 3.0
        Peugeot 307 04
        Ex:Alfa Romeo 1,4 T.Spark 103hp 98''
        Fiat Brava 1.6 16V 103

        Коментар


          #5
          Не е от диода. Моето е GT и не светят и двете.

          Коментар


            #6
            Виждъл съм и HGT на което нито за коланите светеше лампата нито за вратите.
            Fiat Bravo 1.4 12v Turbo Makaron

            Коментар


              #7
              Аз имам Темпра HGT 96- ta и ми светят всичките- това, че ви мързи да си свалите таблото и да смените 5- крушки си е друг проблем- не за форума! :D :D :D
              Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

              Коментар


                #8
                КИМИ написа:
                Аз имам Темпра HGT 96- ta и ми светят всичките- това, че ви мързи да си свалите таблото и да смените 5- крушки си е друг проблем- не за форума! :D :D :D
                Много остро изказване !!!Видя ли няколко поста по-нагоре, че сме писали няколко души, че сме проверили диода.За да се провери точно таблото се сваля !
                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                Коментар


                  #9
                  КИМИ написа:
                  Аз имам Темпра HGT 96- ta и ми светят всичките- това, че ви мързи да си свалите таблото и да смените 5- крушки си е друг проблем- не за форума! :D :D :D
                  Колега, ръководство съм написал за свалянето на табло. Там пише - лампите са са осветяването на таблото, всичко останало са диоди, запоени на платката.

                  Коментар


                    #10
                    Просто колегата си мисли че като кара темпра с дигитално тобло и е бог и ние сме имали пак с дигитално табло пак всичко светеше и да темпрата е с крушки но нашите браво/а мареа и т.н са с крушки само за осветяването при теб е по поразличен начин ако ти е интересно прочети в другите теми.При нас помагателните прибори са с диоди.
                    Subaru B9 tribeca 3.0
                    Peugeot 307 04
                    Ex:Alfa Romeo 1,4 T.Spark 103hp 98''
                    Fiat Brava 1.6 16V 103

                    Коментар


                      #11
                      Значи диодите може и да ги има на платката но при Брава ELX има една допълнителна 3-та букса за таблото точно за тези неща.Мойта няма.SX е.Мисля че колегата Оги ги има тези неща.При Браво ГТ не знам как стой въпроса.Ето и снимки от ръководството.
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                        #12
                        Индикация за отворени врати имат версиите HSX, ELX, и ХГТ. Браво HGT на което не работи индикацията за отворена врата - има някаква повреда значи. Индикация за заключен предпазен колан няма в Брава/о.Трета букса в таблото на Брава/о JTD няма. Свалянето и ръчкането по таблото няма да доведе до нищо, защото липсва ето този кабел в окабеляването:
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                          #13
                          Moето е ГТ, 97 и на таблото има лампа за коланите. Един ден специално гледах какво има, което никога не е светвало. Е, може и да греша, но.... иконата е същата, както при други коли.Това, че не светят не ме бърка, важно е каквото трябва да работи както трябва.
                          Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                          Коментар


                            #14
                            ele написа:
                            Moето е ГТ, 97 и на таблото има лампа за коланите. Един ден специално гледах какво има, което никога не е светвало. Е, може и да греша, но.... иконата е същата, както при други коли.Това, че не светят не ме бърка, важно е каквото трябва да работи както трябва.
                            Индикация за заключен предпазен колан няма в Брава/о.
                            Steliyan's Life!
                            FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                            Коментар


                              #15
                              Е да, и при мен има. Но никога не е светвала. Няма и да светне

                              Коментар

                              Working...
                              X