Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пръскачка за задно стъкло

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пръскачка за задно стъкло

    Здравейте колегиии :~)Първи думи от мен...Въпроса е относно съществуването на пръскачка за задното стъкло на Пунто 97 ?Аз не можах да открия видима такава, въпреки че гледах и около самата чистачка
    Арх. Стаменов &
    Пунто ELX, 1.7 ТД 70

    #2
    Имаш, не се шашкай! Мисля, че на Пунто-то е, като на Брава-та. Пръскалката е в оста на задната чистачка, точно под рамото
    Frontera Sport, X20SE март 1998

    Коментар


      #3
      ха...да питам аз... имам пръскачка (Брава) обаче къде минава маркуча до там? в смисъл между вратата на багажника и купето не виждам нийде такава тръбичка?
      FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

      Коментар


        #4
        Като отвориш капака на багажника погледни лявата панта на която се държи капака. На 10-20см. в дясно от нея има един гумен кожух - в него е маркуча!
        Frontera Sport, X20SE март 1998

        Коментар


          #5
          е хубава работа,хаха значи добра+лоша новина.имам пръскачка, но трябва да я отпушвам :D
          Арх. Стаменов &
          Пунто ELX, 1.7 ТД 70

          Коментар


            #6
            pepsi написа:
            е хубава работа,хаха значи добра+лоша новина.имам пръскачка, но трябва да я отпушвам :D
            Имам същия проблем нема да се плашиш + това ми е развален и мотора за чистачките
            Пунто 1.7 Diesel `96 год.

            Коментар


              #7
              как става отпушването че и моята е запушена (тази на задното стъкло)
              Punto 1.7TD

              Коментар


                #8
                Колеги... пярво проверете дали е наред клапанчето за към задното маркуче. При Брава се намира зад бушонното табло над акумулатора. Често срещан проблем е. Освен това е възможно, ако някой е базикал нещо под кората на капака на багажника (много НА станаха ) да е откачил маркуча от редуктора на мотора на чистачката (НА НА ) Много е писано по темата, потърсете в архива!
                Frontera Sport, X20SE март 1998

                Коментар


                  #9
                  Vladim написа:
                  Колеги... пярво проверете дали е наред клапанчето за към задното маркуче. При Брава се намира зад бушонното табло над акумулатора. Често срещан проблем е. Освен това е възможно, ако някой е базикал нещо под кората на капака на багажника (много НА станаха ) да е откачил маркуча от редуктора на мотора на чистачката (НА НА ) Много е писано по темата, потърсете в архива!
                  Евала Vladim,Тъкмо щях да питам за тая клапа , смятам, че при мен е от това защото аз също съм се правил на майстор (третия стоп) и да си призная не съм се замислял много-много за този маркуч, обаче ако е откачен би трябвало да мокри в багажника или другаде някъде
                  FIAT TIPO 1.6 89г,FIAT BRAVA 1.4 12V 96г
                  FORD C-Max 1.8 TDCi -09г

                  Коментар


                    #10
                    Vladim написа:
                    Колеги... пярво проверете дали е наред клапанчето за към задното маркуче. При Брава се намира зад бушонното табло над акумулатора. Често срещан проблем е. Освен това е възможно, ако някой е базикал нещо под кората на капака на багажника (много НА станаха ) да е откачил маркуча от редуктора на мотора на чистачката (НА НА ) Много е писано по темата, потърсете в архива!
                    Влади имаш ли идея дали на бравото пак е там защото не работи от както съм взел колата и най накрая реших да го оправя?
                    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                    Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                    Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                    http://forum.fiat-bg.org

                    Коментар


                      #11
                      Момчиле, просто накарай някой да седи на твойто място и да натиска лостчето напред така, че да се включи задната чистачка и да забръмчи моторчето за пръскалката Ако изтича от клапанчето ще се образуба малка локвичка точно под свръзката м/у калника и шоф. врата. Ако е отзад проблема, водата ще се стече по кората и някъде по долният ръб на капака трябва да закапе. Здравко, нямам си идея при бравото, къде е клапанчето, но предполагам, че пак е там.
                      Frontera Sport, X20SE март 1998

                      Коментар


                        #12
                        Vladim написа:
                        Момчиле, просто накарай някой да седи на твойто място и да натиска лостчето напред така, че да се включи задната чистачка и да забръмчи моторчето за пръскалката Ако изтича от клапанчето ще се образуба малка локвичка точно под свръзката м/у калника и шоф. врата. Ако е отзад проблема, водата ще се стече по кората и някъде по долният ръб на капака трябва да закапе. Здравко, нямам си идея при бравото, къде е клапанчето, но предполагам, че пак е там.
                        Мерси, ще пробвам
                        FIAT TIPO 1.6 89г,FIAT BRAVA 1.4 12V 96г
                        FORD C-Max 1.8 TDCi -09г

                        Коментар


                          #13
                          Здравейте!Относно пръскалката на задната пръскачка на пунтото и аз имам проблем-не работи,и нато свалих предната дясна гума да видя да не е нещо по връзките на маркуча и видях че там кадето от помпичката идва мъркуча и се разделя за предните и задната чистачка,просто няма маркуче което да отива към багажника.Това ми се вижда странно .Да не би по принцип да нямам понеже Пунтото е 96та година?
                          Fiat Punto 1.7 TD

                          Коментар


                            #14
                            tzetzo_slavista написа:
                            Здравейте!Относно пръскалката на задната пръскачка на пунтото и аз имам проблем-не работи,и нато свалих предната дясна гума да видя да не е нещо по връзките на маркуча и видях че там кадето от помпичката идва мъркуча и се разделя за предните и задната чистачка,просто няма маркуче което да отива към багажника.Това ми се вижда странно .Да не би по принцип да нямам понеже Пунтото е 96та година?
                            ами накарай някой да натиска лостчето отвътре и ти да гледаш дали ще излиза вода от там ако излиза значи някой е махнал маркучето преди теб и ще трябва да си сложиш ново а иначе която и година да е трябва да имаш пръскало на задното стъкло
                            TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                            UNO 1.0 FIRE

                            Коментар


                              #15
                              Проблема беше че точно от там ми изтичаше водата от резевоара за чистачките преди да го запуша въпросното отверстие и като пътувах по магистралата в мокро време ми се разказваше играта. Иначе щом трябва да имам маркуче за задната чистачка остава въпроса къде е отишло, и се надявам да е само прекъснато в началото,защото ако липсва цялото ще си карам без задно пръскалце
                              Fiat Punto 1.7 TD

                              Коментар

                              Working...
                              X