Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

СПЕШНО КОЛАТА МИ ГАСНЕ :(

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    СПЕШНО КОЛАТА МИ ГАСНЕ :(

    Здравейте на всички. Имам следния проблем който мн ме безпокои и плаши. Отскоро имам личен автомобил и не съм мн на "ти"Та проблема ми е следния, колата ми гасне понякога като спра на светофар примерно, изключа от скорост и тя земе че изгасне , рядко се случва но е мн плашещо (поне за мен) незнам какво става попринцип няма проблем държи обороти никакъв проблем сутрин на тоя студ пали от раз. Забелязвам че се получава някакво играене на оборотите преди да стане това. тръгват да се дигат и изгасва ако забележа и я изфорсирам се оправя но често не го хващам и лошото е че след като угасне мн трудно пали. Първото което немога да завъртя ключа отново, трябва първо да го извадя . А и дори след това като завъртя не пали веднага дори и с газ (попринцип пали без пр дори сутрин само врътвам ключа и НП) моля ако някой знае евентуална причина да помогне МОЛЯ
    Fiat Bravo 1.9 TD100

    #2
    Почти със сигурност проблемът е от стъпковият мотор. Ще трябва да закачиш Бравото на диагностика и там ще разбереш със сигурност. Но аз мисля, че стъпковият мотор създава проблем. Това е ако е само бензин. Ако има газ - вкарва директо въздух и се получава бедна смес.
    PUNTO Selecta

    Коментар


      #3
      И аз имам подобен проблем -,но само в движение когато е изключена от скорост,но веднага пали. Но твоят проблем е друг най вероятно. При мен се получи от добавка за почистване на отлагания в резервоара и инжекциона и ще сменя горивния филтър но като се пооправи малко времето. На един приятел Алфата 156 му гаснеше по светофарите като изключи от скорост-цялата работа беше от един датчик,като го смени се оправиха работите-80 лв струваше датчика,а в сервиз му поискаха 200 лв за датчик и смяна.

      Коментар


        #4
        ми първо аз съм на нафта 1.9 ТД 100коня . А кво е тва моторче и кви пари струва ? Д***а преди по малко от месец я взех и вече колко пари пръснах ... Във Ванто-трейд ме израсиха 500 за ремък ролки масло и преглед. после смениш накладки според тях само това беше единствения недостатък. А са с тва гаснене ... мн е гадно... и незнам що не пали от раз, дори и при подаване на гас. А предполагам е защита това, че не може да се завърти ключа повторно ако не се извади предварително
        Fiat Bravo 1.9 TD100

        Коментар


          #5
          стъпковия мотор е около 150лева поне на пасата е толкова скоро го сменяхме на един приятел.може някоя букса да се е окислила за това прави така първо трябва да се замери мотора.може гасненето да се получава от някой мъркуч (за вакуума) скоро един познат ми казва за същият проблем при алфа 33 и след много мъки по сервизи сам го е откриллека цепнатина по мъркуча сменил го е и сега няма проблеми

          Коментар


            #6
            Свещите смени ли? И на мен ми го правеше същия проблем, но след смяна на свещи се оправи. Пробвай първо с това, че е най-евтино.
            Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

            Коментар


              #7
              Мммда... и на мен на нафтовата помпа ми мяза... Все пак е хубаво да се диагностицира в добър сервиз. Дано не е нещо сериозно, защото при помпата са все сериозни изважданията. И на мен ми взеха 500лв. за смяна на 4 ролки и два ремъка във Ванто така, че не се коси. От тях знам, че нафтовите помпи на нашите двигатели почти никой не се наемал да ги прави и трябва да се търси втора употреба. Но... дано е нещо несъществено! А стъпково моторче наистина при дизела липсва Свещите имат роля само при паленето и колата има система за самодиагностика. При мен, като изгоря една свещ и се шашках що пали трудно започна да ми мига лампата за подгряването, като запаля Между другото... колега, каква ти е алармата? Може да се подбазиква имобилайзера, ако е калпаво свързването.
              Frontera Sport, X20SE март 1998

              Коментар


                #8
                Горивния и въздушния филтър смени ли? Забелязал ли си как припушва като я палиш след като ти е изгаснала така?
                no pain no pain

                Коментар


                  #9
                  Re: СПЕШНО КОЛАТА МИ ГАСНЕ

                  Здравейте на всички. Имам следния проблем който мн ме безпокои и плаши. Отскоро имам личен автомобил и не съм мн на "ти" Та проблема ми е следния, колата ми гасне понякога като спра на светофар примерно, изключа от скорост и тя земе че изгасне , рядко се случва но е мн плашещо (поне за мен) незнам какво става попринцип няма проблем държи обороти никакъв проблем сутрин на тоя студ пали от раз. Забелязвам че се получава някакво играене на оборотите преди да стане това. тръгват да се дигат и изгасва ако забележа и я изфорсирам се оправя но често не го хващам и лошото е че след като угасне мн трудно пали. Първото което немога да завъртя ключа отново, трябва първо да го извадя . А и дори след това като завъртя не пали веднага дори и с газ (попринцип пали без пр дори сутрин само врътвам ключа и НП) моля ако някой знае евентуална причина да помогне МОЛЯ
                  Anaboliy,първото за което се сещам и ти го казвам от опит е, че може би смуче въздух от някъде.Тогава се получава такова неконтролируемо менкане на оборотите и гаснене.Като начало погледни заглушката /тапата/ на последната дюза.Тя е гумена и ако е цъфнала проблема може да е от нея.Лошото е,че много трудно се намира.. единственото място от където съм я купувал е магазин "Славянка" в Пазарджик.Друго, провери уплътнен ли е нафтовия филтър.От там също може да смуче въздухи прави мизеерии.Трето, което не ти пожелавам - дебитомер..но това могат да ти кажат във Ванто Трейд.Чак помпа не вярвам, те са много яки и са производство на Лукаш или Бош.Твоята каква е? Ако е Бош иди до "СУПЕРДИЗЕЛ" на околовръстното за диагностика.Ако е "ЛУКАШ" не знам какво да те посъветвам.Знам ,че единствените им "спецове" са в Несебър и ако нещо се закучи ги пращали в Турция на ремонт.Но това последното за инфо..не се шашкай, не вярвам да е помпа.Успех и пиши какво е станало.
                  SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                  Коментар


                    #10
                    Anaboliy, какво и имаше на колата в крайна сметка? Ще е добре да отговориш, за да е полезна темата.

                    Коментар

                    Working...
                    X