Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Степени на чистачките

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Степени на чистачките

    Колеги ,порових в търсачката,но не открих това,което ми трябва.Та проблемът е,че на мареята не работят степените на чистачките и реално имам само най-високата степен.Интересното е,че когато я взех работеха и ден след това не мога да ги подкарам.Има ли реле и въобще къде да търся проблема,че ме чака дълъг път към родината и не ми се иска да имам проблеми с чистачките.
    Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
    Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

    #2
    Да има реле, намира се върху самото моторче където се включва буксата. За да разбереш дали е то виновно пробвай при различните позиции на лоста дали в буксата се подава ток, ако има значи релето се е повредило. Колегата коцев на скоро имаше тема как си е оправил проблема и мисля, че с почистване на релето ги беше оправил, но не мога да намеря темата.А ето http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...503&highlight=
    --Старата ръжда любов не хваща!--
    156 sportwagon 1,9 jtd 115
    ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

    Коментар


      #3
      Много благодаря.За сега нямам успех в борбата с чистачките,но след малко идва ред на платката и релето.Ток идва при различните позиции на превключвателя,Не знам дали идва винаги на правилните изводи и това ме навежда на мисълта,че може би там се крие проблема,но така или иначе мотора е разглобен,ще го почистя както е описал колегата Коцев.Жалко че нямам камера,за да снимам процедурата.Единствено трудност срещнах с махането на пластамсите,защото е студено и се сещате какво може да се случи при силно напъване.Утре ще докладвам какво е станало,защото вече е тъмно...Благодаря още веднъж!
      Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
      Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

      Коментар


        #4
        Оказа се,че има не едно,а цели две релета и едното от тях е сдало багажа.Сигурно заради тази глупост сега ще трябва да купувам цялата система за чистачки....Крива работа да му се невиди.Някой дали няма изгорял мотор,че да му купя реленцето?
        Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
        Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

        Коментар


          #5
          Като препоръка към всички,които си ремонтират чистачките:Разменете местата на двете реленца.Първото явно управлява бавните скорости,а второто най-бърза и еднократно пускане.Това реленце е като ново,защото не му се налага да работи,както другото.Така с размяната си удължавате живота на цялата част.Аз мисля,че упсях да отремонтирам реленцето,но нямам попма за тинол,за да извърша размяната на реленцата.Това ще е първото нещо,което ще направя,като се прибера в България.Все пак ,ако някой продава такова реленце бих го купил.
          Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
          Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

          Коментар


            #6
            Колеги, имам следния проблем: Една ледена сутрин изчистих стъклото и пуснах чистачките. Не знам какво стана, но ми изчезна степента с интервалите, т.е. Първа степен - чистене на интервали, Втора е постоянно чистене и трета по - бързо. При мен като включа на първа чисти постоянно, после няма промяна и трета си е по - бързо. Какъв може да е проблема, че първа и втора степен са едни и същи.
            брава 96 г. 1.6V

            Коментар

            Working...
            X