Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Покупка на Ксенон (Xenon) - какъв и от къде?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Покупка на Ксенон (Xenon) - какъв и от къде?

    ЗдравейтеОт скоро карам със кристални фарове с прожектор (с лупа) и съм решил, че трябва да си сменя 55 ватовите свещи. За сега ще боцна някакви осрамки + светлина или от филипса, каквото имат в магазина. Решил съм да си сложа ксенон от евтиния, като преди да си поръчам искам да чуя мнения на хора с опит. Видях, че от този сайт вече доста хора от България са поръчвали - http://pc-link.biz/catalog/index.php. Интересува ме H1 кита - http://pc-link.biz/catalog/product_i...roducts_id=447 дали е читав, сиреч свети ли като истински ксенон и да не изгаря за 3 месеца.Ако знаете от друго място евтин и хубав ксенон очаквам съвети!П.С. ако имате снимки на светлина от ксенонови фарове върху пътя също може да постнете линк и съответно за колко пари и от къде е купена системата.

    #2
    Свети точно като ксенон. готино е, ако си падаш по студено бяла светлина, леко синееща, като за 6000К. Има оферти в бизенс секцията, някои от тях са добри и дават гаранция но на по-скъпа цена. Този от сайта също май го подменят при дефект, но пощенските разходи? Нека колегите които взимат от сайта да те насочат. Аз взех от една от бизнес обявите, и съм доволен, продавача е коректен. моя е 4300 като цвят.

    Коментар


      #3
      От толкова четене и аз съм се насочил към 4500-5000К гамата, 6000К било вече синеещо и не толкова добро като осветеност. От гъзария ми е до шия, искам само добра осветеност.Можеш да ми пишеш на ЛС коя оферта си ползвал ако не ти се поства в темата

      Коментар


        #4
        vice написа:
        От толкова четене и аз съм се насочил към 4500-5000К гамата, 6000К било вече синеещо и не толкова добро като осветеност. От гъзария ми е до шия, искам само добра осветеност.Можеш да ми пишеш на ЛС коя оферта си ползвал ако не ти се поства в темата
        6000 изобщо не е синее при мен.Свети си много добре и почти не ползвам дългите.
        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

        Коментар


          #5
          И аз съм доволен от моя. 6000К в никакъв случай не синее, а си е студено бяло!
          Alfa 159 SW 2.4 Ti
          Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
          "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

          Коментар


            #6
            За ксенон съм навит и аз ама като гледам трябва да режа доста по жиците на фаровете и по пластмасовите капачки та не ми се зафаща? някой може ли да качи снимка как си е монтирал крушките и баластите???
            LANCIA KAPPA 2.4 TDS 1996g.

            Коментар


              #7
              maxuel82 написа:
              За ксенон съм навит и аз ама като гледам трябва да режа доста по жиците на фаровете и по пластмасовите капачки та не ми се зафаща? някой може ли да качи снимка как си е монтирал крушките и баластите???
              реже се САМО пластмасата на капачката на къситеНИЩО друго

              Коментар


                #8
                Сложих Osram Nightbreaker крушки и има огромно подобрение спрямо предишните обикновени но неймки. С малко настойка на прожекторите получих доста задоволителна осветеност на пътя, при това доста далече напред.Във всеки случай тея дни съм си поставил задача да си поръчам ксенона от Хонг Конг ако не успея да намеря толкова евтин в София. Пък ако не ми хареса - здраве да е, ще карам на найтбрейкърите

                Коментар


                  #9
                  u_bo написа:
                  реже се САМО пластмасата на капачката на къситеНИЩО друго
                  да сега като се поразмислих наистина си прав точно така е само капачката !А има ли значение къде се слагат баластите или се слагат където има място? А и оше нещо доколкото разбирам тук от форума колкото по-нагоре стават числата толкова по-слабо свети ксенона 4300-6000-7000 и тн 7000 свети по слабо от 4300К-разбрахте ме какво искам да кажа нали?
                  LANCIA KAPPA 2.4 TDS 1996g.

                  Коментар


                    #10
                    Не свети по-слабо Просто посинява по-силно. 3500К(елвина) е цветната температура на дневната светлина. От там нагоре се почва едно посиняване
                    Steliyan's Life!
                    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                    Коментар


                      #11
                      u_bo написа:
                      maxuel82 написа:
                      За ксенон съм навит и аз ама като гледам трябва да режа доста по жиците на фаровете и по пластмасовите капачки та не ми се зафаща? някой може ли да качи снимка как си е монтирал крушките и баластите???
                      реже се САМО пластмасата на капачката на къситеНИЩО друго
                      Не може ли без да се реже нищо?
                      Fiat Stilo 1.8 16V

                      Коментар


                        #12
                        Няма откъде да мината кабелите, освен ако не оставиш фара без капачка, отворен. Така обаче много бързо ще се напълни с боклуци и прах, рефлектора и повърхността на лампата няма да са огледални и прозрачни, и язък за барута.

                        Коментар


                          #13
                          от ХК в момента излизат около 95 левав Бизнес раздела има едни за 109...аз бих взел от тях
                          2015 Renault Megane Expression GT
                          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                          Всичко за FIAT Bravo 2007

                          Коментар


                            #14
                            А аз да питам някой слагал ли е биксенон и има ли нужда изобщо от такъв, че скоро мисля и аз да минавам на ксенонки?
                            Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

                            Коментар


                              #15
                              на фар с две секции няма смисъл според мен
                              2015 Renault Megane Expression GT
                              2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                              Всичко за FIAT Bravo 2007

                              Коментар

                              Working...
                              X