Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Счупени предни брави-проблема решен

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Счупени предни брави-проблема решен

    Здравейте колеги, рано сутринта по една или друга причина колата ми се заключи сама като ключовете останаха вътре на таблото (колкото и невероятно да звучи това).Още не разбрал че колата е заключена се опитах да я отворя със сила като си мислех че проблема е от студеното и резултата от това ми действие са две счупени предни брави.Проблема с отварянето на колата се реши с викането на един майстор (понеже имам само 1 ключ), който я отвори буквално за 2 мин. Сега трябва да реша как да процедирам със счупените брави .Ако някой имам идея как да ги отремонтирам нека пише.Ще съм благодарен ако дадете някакво опътване как да разглобя вратите и да стигна до ключалките.Предварително благодаря!
    Прикачени файлове
    FIat brava 1.6 16V 1999г.

    #2
    http://www.fiat-bg.org/Downloads/Boo...ana_Drujki.pdf
    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

    Коментар


      #3
      Като за начало АЗ бих постъпил по следния начин:1.почисване на счупеното с някакъв много добър чистител;2.разбъркваш известно количество поксипол и лепиш,това е временно разбира се...3.колегата ти е подсказал от тук нататък как да процедираш
      Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
      Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
      http://www.keepfighting.ms

      Коментар


        #4
        Това с лепене няма да стане според мен.Другият по лесен и бърз вариант е да го хванеш с една видия - рапида. Трябва да видиш колко място има и колко трябва да е дълга.Пробиваш една дупка през дръжката и през това счупеното и навиваш видия.Лепене в това студено време кога ще съхне и колко ще държи. Другото е че няма да можеш да го натиснеш хубаво да прилепне докато стегне лепилото.Паткаи му една рапида и на пролет нова дръжка 32лв кякъде е.
        Bravo JTD 105 '98

        Коментар


          #5
          Jimy написа:
          Като за начало АЗ бих постъпил по следния начин:1.почисване на счупеното с някакъв много добър чистител;2.разбъркваш известно количество поксипол и лепиш,това е временно разбира се...3.колегата ти е подсказал от тук нататък как да процедираш
          Незнам колко ще издържи поксипола аз бих го усилил с нитоване ако може да се приложи, а даже и отвън да е нита може да се обработи и боядиса така че да не личи, другия вариянт е нови дръжки.П.С. Опа, колегата ме изпреварил за секунди.
          FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
          Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

          Коментар


            #6
            И аз съм за видия като главата и да потъне в бравата и отгоре малко кит и черна боя или някаква тапичка черна.Ще стане по здраво от както е било.
            Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
            Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

            Коментар


              #7
              Абсолютно прави сте...това с рапитката е перфектно.
              Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
              Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
              http://www.keepfighting.ms

              Коментар


                #8
                Ама преди това пробий дупка с 2-3мм свредло, за да не се спука пластмасата като навиваш винта.
                Alfa 159 SW 2.4 Ti
                Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
                "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

                Коментар


                  #9
                  Взимаш една бургия 2.5мм и дупчиш дръжката като гледаш да нацелиш средата на квадратчето дето е останало вътре.Вземи си някъква рапида с по-едра резба, а 40мм дължина сигурно ще ти стигне.другото което може да направиш е да си вземеш видии за гипсокартон - даже ще са черни и няма да си личат много.И като направиш едно фрезенкче на дръжката да се скрие главата и ще стане по хубаво и по здраво от оригиналното.Ако не те дразни може и така да си я караш, без да сменяш дръжката.
                  Bravo JTD 105 '98

                  Коментар


                    #10
                    врати

                    а ако взимаш нови гледай да са по хубави да не са много евтини или втора употреба и после малко да си поиграеш да ги смениш.
                    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                    Коментар


                      #11
                      Купи си нови!
                      Frontera Sport, X20SE март 1998

                      Коментар


                        #12
                        цж

                        Vladim написа:
                        Купи си нови!
                        И аз мисля ,че това е най-добрият вариянт
                        Nissan Primera 1.6 16v P11
                        ex.Fiat Bravo 1.6 16v

                        Коментар


                          #13
                          Колеги мерси за съветите.Като за начало още в петък ще опитам да ги хвана с видии, но за целта ще се наложи да расглобявам вратите тъй като едната половинка вчера я бутнах навътре без да си искам. В момента влизането ми в колата протича по следният начин:1.Отключвам колата2. Влизам през една от задните врати и отварям шофьорската врата като бързан да изляза щото тя не се задържа в отворено положение.3. Излизам и влизам където трябва.Когато слизам за малко време и няма опасност от кражба за по-лесно си отварям прозореца и през негио си отварям вратата.Общо взето това е най-тъпото ми потрошаване на нещо до сега.
                          FIat brava 1.6 16V 1999г.

                          Коментар

                          Working...
                          X