Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Премахване на катализатор

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Премахване на катализатор

    Първо да попитам компетентните че незнам:Имам ли катализатор?Ако да , къде мога да се оттърва от него евентуално искам да се сложи на негово място права тръба.Има ли някакъв ефект от цялата работа с премахването?Гледал съм я доста пъти отдолу колата но не разбирам от гърнета и незнам даже как да позная дали има катализатор , така че положението е : "Каквото ме излъжат" .Питам понеже снощи задното гърне го прибрах под бронята като давах назад и сега тропа.Идеята е като отида при майстор да знам какво да правя ако имам катализатор.Така или иначе въпросния катализатор е на незнайно колко стотин хиляди км , а и не ми помага за ниски данъци.Чакам коментари а и ако някой има снимка къде мога да гледам за въпросния катализатор да я постне.Мерси предварително.

    #2
    Първото гърне след меката връзка е катализатора.
    Прикачени файлове
    --Старата ръжда любов не хваща!--
    156 sportwagon 1,9 jtd 115
    ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

    Коментар


      #3
      Подмени си го,но аз бих те посъветвал,да си го пазиш /ако го има/. При сгоден случай предполагам ще може да си закупиш чисто нов с отстъпка като върнеш стария,нещо като пълно за празно... Yellow_Flash_Colorz_PDT_05 . Аз така направих и сега чакам промоцията...
      Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
      Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
      http://www.keepfighting.ms

      Коментар


        #4
        Значи това което е показал колегата van_dal го имам.Защо да го подменям при положение че данъчните не ми го зачитат?Какви са предимствата и недостатъците?Имате ли някой в Пловдив който може да ми свърши работа?Аз имам един при който ходя за заварки и подмяна на обикновенни гърнета , и никога не е ставало въпрос за катализатори.

        Коментар


          #5
          npace написа:
          Значи това което е показал колегата van_dal го имам.Защо да го подменям при положение че данъчните не ми го зачитат?Какви са предимствата и недостатъците?Имате ли някой в Пловдив който може да ми свърши работа?Аз имам един при който ходя за заварки и подмяна на обикновенни гърнета , и никога не е ставало въпрос за катализатори.
          Скоро ще им се наложи да започнат да зачитат. Аз на твое място, не бих го махнал.Поздрави.

          Коментар


            #6
            И според мен колега ако го има недеи да го махаш.Аз моя го махнах по принуда заштото запо4на на дръка много вулгарно и другото което е ако го имаш и ако го махнеш щте 4уваш колата вътре пове4е гаранция.

            Коментар


              #7
              И ако го махнеш,да не го оставиш в сервиза изкупуват ги по 70кинта+/-
              Marea Weekend-1.9 Jtd-Elx-2000

              Коментар


                #8
                Airfan написа:
                Скоро ще им се наложи да започнат да зачитат. Аз на твое място, не бих го махнал.Поздрави.
                Че до сега никой не е легнал под колата да гледа дали имам катализатор!?За шума в купето - той и сега си го има +- някой друг децибел няма да ми навреди.Идеята ми беше друга , има ли опасност да стане нещо без катализатор?Питам понеже събирам мнения по тоя въпрос понеже повечето казават че нищо няма да и стане.Към обяд ще ходя до майстор че малко прибрах гърнетата напред след една интервенция с бордюр та така или иначе съм там да го махам!?....

                Коментар


                  #9
                  Има опастност разбира се и тя се крие в това, че още никой депутат не си е направл фирма за подмяна на катализатори.Когато си направи и почнат да засичат вредните емисии и ти лепнат лепенка спрян от движение ще стане ясна ползата от тези катализатори.Затова ако го махнеш си го пази.

                  Коментар


                    #10
                    Оказа се че нямам катализатор.Т.е. някой преди мен се е сетил да го премахне.На мястото на катализатора показан на картинката има гърне.Лично аз си мислих че те тва гърне дето е там е катализатора но се оказа че поне 20000 км тая кола е без катализатор!

                    Коментар


                      #11
                      това е резонаторно гърне вероятно което са сложили!
                      F31 BMW 320d

                      Коментар


                        #12
                        И накрая като се наложи да закърпя някоя дупчица и ми писне ще ида да подменя цялата тръболия отдолу с нова както си е излезнала колата от завода.

                        Коментар


                          #13
                          npace написа:
                          ....Защо да го подменям при положение че данъчните не ми го зачитат?....
                          Слушай Празчо,Не е възможно данъчните да не зачитат катализатора щом в декларацията която подаваш има въпрос за монтиран такъв.И по тази причина , освен инвалидността на жена ми, данъка на моето Пунто е малко над 6 лв.чичо Нено
                          Fiat Punto 1,1- 1996г.
                          газ-бензин , "Lovato"

                          Коментар


                            #14
                            Neno Er написа:
                            npace написа:
                            ....Защо да го подменям при положение че данъчните не ми го зачитат?....
                            Слушай Празчо,Не е възможно данъчните да не зачитат катализатора щом в декларацията която подаваш има въпрос за монтиран такъв.И по тази причина , освен инвалидността на жена ми, данъка на моето Пунто е малко над 6 лв.чичо Нено
                            Чичо Нено,колата му е над 102 конски сили и тогава катализатора не му го зачитат,той играе роля при колите до тази мощност
                            Nissan Primera 1.6 16v P11
                            ex.Fiat Bravo 1.6 16v

                            Коментар


                              #15
                              Neno Er написа:
                              npace написа:
                              ....Защо да го подменям при положение че данъчните не ми го зачитат?....
                              Слушай Празчо,Не е възможно данъчните да не зачитат катализатора щом в декларацията която подаваш има въпрос за монтиран такъв.И по тази причина , освен инвалидността на жена ми, данъка на моето Пунто е малко над 6 лв.чичо Нено
                              Колега ,бодаря ти за ичерпвателния отговор , и сега аз ще ти дам нов 1.Колите са разделени в 3 категории според годините на които са:До 5 години , от 5 до 14 години и над 14 години.Съответно отук идва и коефициента по който ще ти вземат парите.2.Има значение киловати/конски сили а не кубици.Също така има значение дали е бензин или дизел.3.При дизелите не се зачитат на 100% катализатори.Не карам дизел и не знам на 4.Над 100 к.с. катализатори не се зачитат.5.Номера на двигателя се записва лично в данъчната декларация и данъчните по този номер значт колко кинти да те обръснат.Никой няма да легне да види имаш ли катализатор.6.Данъчното облекчение за инвалиди е 50%.7.Дали в декларацията ще пишеш : Катализатор:ДА това не би ти свалило данъците , пример : когатоедин опел бива записван в данъчното номера на мотора му започва с буква C,X,Y или Z което значи ЕВРО 1,2,3 или 4 а ти за наличие на катализатор си пиши квото искаш!8.Данъка който в Пловдив е 200 лева в София не е 180 лева тоест различен е данъка в разлчните региони.9.Ако данъчните пасяха трева нямаше да ходя с пари в данъчното а с трева или люцерна в случай че ще бутам рушветче!Поздрави 24 годишен Пловдивски селски бек!

                              Коментар

                              Working...
                              X