Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

съвет за автоаларма

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    съвет за автоаларма

    Колеги, моля дайте ми съвет каква аларма да си взема и къде да я поставят. Сега съм с фабричната на Фиат Брава.Искам да я сменя. Или пък,ако някой знае как да я увелича, защото като писне се чува много тихо.

    #2
    Аз ти препоръчвам да вземеш българско производство аларма, или скъпа западна закупена от фирмен магазин, а не от пазара! Избягвай аларми ала Илиенци, или такива за по 30лв. просто е несериозно да струва толкова. Хубава аларма не може да струва под 90-100лв! От там нататък зависи, какви екстри искаш към нея - инфрачервен датчик, пейджър и т.н.т.
    Frontera Sport, X20SE март 1998

    Коментар


      #3
      Re: съвет за автоаларма

      Иво_М написа:
      Колеги, моля дайте ми съвет каква аларма да си взема и къде да я поставят. Сега съм с фабричната на Фиат Брава.Искам да я сменя.
      а защо искаш да я сменяш?
      2015 Renault Megane Expression GT
      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
      Всичко за FIAT Bravo 2007

      Коментар


        #4
        Искам да я сменя, защото мисля, че фабричните не са достатъчно надеждни. Всъщност мненията, който чувам са различни и незнам вече какво да правия. Проблемът на моята е, че много тихо писка като се включи и абсурд да я чуя.Копчето на дистанционното е издълбано и трудно се натиска.

        Коментар


          #5
          на висчките коли на които съм слагал алрми съм ги купувал от СТС бг.производство,управляват централно,имат изход за пейджър,динамичен код,вход за обемен датчик,прекъсване на запалване/помпа или каквото си решиш,от около 15 аларми само мойта съм я носил за повреда,и то се оказа студена спойка на един диод,досега проблеми не са имали и мен ме кефат и ако пак слагам пак ще си купя от тях имат различни видове и цени аз си слагам от модел Т20 74лв беше без монтажа и гаранция мисля 1 годинане е реклама а лични впечатления

          Коментар


            #6
            аз много съм доволен от мойта аларма... сложиха ми я още в автокъщата. казаха ми да сложа най-простата (без блокаж на паленето) защото колата има имобилайзер. управлява централното, след запалване заключва колата, заключва се сама, има функции за търсене на паркинг, дистанционното е според интериора на колата, свири силно.струва 95лв. мисля че и е напълно добра за твоите нужди. EAGLEMASTER 1300T
            FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

            Коментар


              #7
              Mazgarev написа:
              след запалване заключва колата,
              това е най голяма грешка при алармите

              Коментар


                #8
                Благодаря на всички за мненията.Знаете ли как да увелича фабричната алармата.

                Коментар


                  #9
                  pugsy написа:
                  Mazgarev написа:
                  след запалване заключва колата,
                  това е най голяма грешка при алармите
                  защо да е грешка?
                  FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

                  Коментар


                    #10
                    1. правил ли си ПТП и да не можеш да отвориш задните врати щот сичко е спекло в положение заключено,добре,че отзад нямаше никой и не беше много тежка катастрофата2. приятели от едно село посока горна малина,ауди-то им се пали,удрят се и 3-ма остават вътре защото не са могли да излезна.Само шофьора са го закара ли в болница с 75% изгаряне и не се знае дали ще оцелее В колата са били 2 момчета отпред и 2 момичета отзад средна възраст 21гне искам да казвам с кой и как е изгоряла колатата от тази гледна точка не е хубаво

                    Коментар


                      #11
                      ясно да... само че тона мойта фиатка могат и ръчно да се отключат вратите
                      FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

                      Коментар


                        #12
                        спешно се нуждая от съвет как да си увелича алармата.

                        Коментар


                          #13
                          Може би съвсем леймърски съвет - да не проблема в сирената?Ако е така - вземи си една сирена за автоаларма - например от Конрад или от където и да било другаде и смени оригиналната!
                          Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                          Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                          Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                          http://forum.fiat-bg.org

                          Коментар


                            #14
                            Mitko написа:
                            Vladim написа:
                            Аз ти препоръчвам да вземеш българско производство аларма, или скъпа западна закупена от фирмен магазин, а не от пазара! Избягвай аларми ала Илиенци, или такива за по 30лв. просто е несериозно да струва толкова. Хубава аларма не може да струва под 90-100лв! От там нататък зависи, какви екстри искаш към нея - инфрачервен датчик, пейджър и т.н.т.
                            Честно казано не разбирам цени от по 100лв. за аларама. Ако направя сметка на цените на елементната база използвана в БГ алармите сумата не минава 10лв.
                            Искаш да кажеш, че аларма струва 10лв. ли? Нещо не мога да те разбера!?!?
                            Frontera Sport, X20SE март 1998

                            Коментар


                              #15
                              Според мене иска да каже че чарковете за направата и не са повече от 10 лв и според мене също е прав
                              Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                              Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                              Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                              http://forum.fiat-bg.org

                              Коментар

                              Working...
                              X