Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моля за съвет: проблем с чистачки на БРАВА 1.6 16V EL

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Моля за съвет: проблем с чистачки на БРАВА 1.6 16V EL

    Здравейте колеги,И аз имам БРАВА 1.6 16V EL и имам следния пробелем: чистачките ми работят и предни и задни но това, което трябва да пръска вода/извинете ме за невежеството/ върху стъклата не пръска. Чува се само някакво бучене.Ще ми помогне ли някой,къде да търся проблема.Благодаря

    #2
    Re: моля за съвет

    tedi21 написа:
    Здравейте колеги,И аз имам БРАВА 1.6 16 EL и имам следния пробелем: чистачките ми работят и предни и задни но това,което трябва да пръска вода/извинете ме за невежеството/ върху стъклата не пръска. Чува се само някакво бучене.Ще ми помогне ли някой,къде да търся проблема.Благодаря
    Наи вероятно са запушени каналчетата! Най често се запушват точно там кадето са разпръсквачите , с една тънка игличка разчовъркай в тези пръскачки и сте ги оправиш!
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD
    Porsche 944 S2
    http://www.valmcrae.snimka.bg/
    http://vbox7.com/user:val_mcrae
    http://autoclubkarlovo.bulgarianforum.net

    Коментар


      #3
      Провери най-напред дали има течност в казанчето, може помпата (онова, което бучи) да върти "на сухо". Ако там всичко е наред т.е. има течност тогава проследи маркучетата, които излизат от помпата и отиват до пръскалките съответно предно и задно стъкло. Откачаш маркучето и пробваш пак. Ако текне течност, тогава ти е запушена пръскалката, ако не значи е запушено маркучето. Има вероятност запушването да е при самата помпа, но това е по-гадния вариант и се случва рядко.Успех
      FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
      ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

      Коментар


        #4
        не човъркай, пръскалките, преди да си сигурен, че причината е в тях, защото може да им пречакаш профила на отворите!! 99% проблема е в едни клапички(разклонителчета) на маркучите, ролята им е да пречат на течността да се връща в казанчето. смени ги и си решаваш проблема. за предните чистачки клапата е под кечето на капака на двигателя, а на задните е близо до мястото където маркуча от казанчето отива към купето.Успех
        "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
        (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

        Коментар


          #5
          charlie написа:
          не човъркай, пръскалките, преди да си сигурен, че причината е в тях, защото може да им пречакаш профила на отворите!! 99% проблема е в едни клапички(разклонителчета) на маркучите, ролята им е да пречат на течността да се връща в казанчето. смени ги и си решаваш проблема. за предните чистачки клапата е под кечето на капака на двигателя, а на задните е близо до мястото където маркуча от казанчето отива към купето.Успех
          Малко ме съмнява че проблемът и е в клапичките , но нека да ги провери. Най често се запушват отвън от мърсотията!
          Alfa Romeo 166 2,4 JTD
          Porsche 944 S2
          http://www.valmcrae.snimka.bg/
          http://vbox7.com/user:val_mcrae
          http://autoclubkarlovo.bulgarianforum.net

          Коментар


            #6
            това е често срещан проблем. казвам го от личен опит, а и във форума имаше и други колеги, минали по този път.
            "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
            (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

            Коментар


              #7
              или дюзата или клапанчето първо пробвай с тънка игличка да почистиш самата дюза ако не се оправи тогава извади мъркуча преди клапанчето ако пръска извади този който е след клапанчето и така ще разбереш при мен проблема беше в клапанчето смених го /6лв/ и сега си е всичко ок ПС вероятноста да е клапанчето е по голяма защото рядко се запушват двете дюзи едновременно но пък проверката с иглата е лесна и нищо не губиш
              TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
              UNO 1.0 FIRE

              Коментар


                #8
                stef написа:
                или дюзата или клапанчето първо пробвай с тънка игличка да почистиш самата дюза ако не се оправи тогава извади мъркуча преди клапанчето ако пръска извади този който е след клапанчето и така ще разбереш при мен проблема беше в клапанчето смених го /6лв/ и сега си е всичко ок ПС вероятноста да е клапанчето е по голяма защото рядко се запушват двете дюзи едновременно но пък проверката с иглата е лесна и нищо не губиш
                Би ли ми обяснил къде горе-долу се намира това клапанче, защото от известно време (понякога) и двете пръскалки работят доста слабо, все едно не им стига налягането.Най-интересното е, че чат пат пръскат силно, но е рядко...Като чета за това клапанче, явно в него е проблема.Темпрата и Дедрата са първи брачетки, така че сигурно и тия неща са еднакви.При мен дюзичките са на предния капак.
                Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '01

                Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Dinstinctive '02

                ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

                Коментар


                  #9
                  pinko168 написа:
                  stef написа:
                  или дюзата или клапанчето първо пробвай с тънка игличка да почистиш самата дюза ако не се оправи тогава извади мъркуча преди клапанчето ако пръска извади този който е след клапанчето и така ще разбереш при мен проблема беше в клапанчето смених го /6лв/ и сега си е всичко ок ПС вероятноста да е клапанчето е по голяма защото рядко се запушват двете дюзи едновременно но пък проверката с иглата е лесна и нищо не губиш
                  Би ли ми обяснил къде горе-долу се намира това клапанче, защото от известно време (понякога) и двете пръскалки работят доста слабо, все едно не им стига налягането.Най-интересното е, че чат пат пръскат силно, но е рядко...Като чета за това клапанче, явно в него е проблема.Темпрата и Дедрата са първи брачетки, така че сигурно и тия неща са еднакви.при темпрата тва клапанче се намира под пластмасовата кора на чистачките но при мен дюзите са на тази кора при теб щом са на капака трябва да е под шумоизолацията на предния капакПри мен дюзичките са на предния капак.
                  при дедра клапанчето сигурно е под шумоизолацията на предния капак щом дюзите са на капака
                  TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                  UNO 1.0 FIRE

                  Коментар


                    #10
                    Здравей,Проследи маркучетата, които излизат от помпата. При мен клапанчето за задната чистачка е в дясно на двигателя. Не разбирам много от техника, но успях да го открия и сега всичкити пръскалки работят.Успех

                    Коментар


                      #11
                      здравейте.имам нъаколко въпроса:1. имам фиат брава и се чудя дали задната чистачка си има отделно казанче за течност (и каде се намира ако има такова) или се захранва от казанчето на предните чистачки? 2.плучих същия проблем с пръскалките от пред-пръскат много слабо , даже струятя не стига до стъклото.тогава отврих предния капак и забелъазах че цялата течност изтича на силна струя през въпросната клапичка намираща се преди разклонението на маркуча.запуших с пръст дупчицата на клапата през ,която течеше(кората на предния капак бе толкова подгизнала че се разтегли) ,но тогава през дюзите окончателно спряхя да пръскат. какъв й е проблема на клапата и за смяна ли е?3.бихте ли ми казали от каде да си купя тези клапичкиП.С. Откакто си взех колата прискалката на задното стъкло изобщо не пуска и капчица. и за това питам дали задната чистачка си има отделно казанче или и нейната клапа е повредена.
                      бравата е резачка и няма спор в това

                      Коментар


                        #12
                        И аз имах този приблем има клапанчета по маркучите , който са запушени сваляш ги и ги изчистваш или слага от лада кръстачка.Успех!!!

                        Коментар


                          #13
                          PB 5976 BC. какво имаш предвид от лада кръстачка?
                          бравата е резачка и няма спор в това

                          Коментар


                            #14
                            Явно клапата е с пробита мембрана, махай я и търси нова, или си сложи едно разклоненеие такова като за помпичка за рибки ще ти свърши работа. Водата за задния прозорец е от същото казанче както и за предните, дори моторчето е същото и има отделна клапа, която сигурно е залепнала и не пропуска водата, тази клапа се намира до стената на коша, точно пред дясната чистачка и ако имаш АБС до нея се стига само със заклинания
                            --Старата ръжда любов не хваща!--
                            156 sportwagon 1,9 jtd 115
                            ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

                            Коментар


                              #15
                              мерси много за ценната информация дайе оправих проблема
                              бравата е резачка и няма спор в това

                              Коментар

                              Working...
                              X