Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с маслото

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с маслото

    Проблема ми е следния началото на октомври смених маслото и другите консумативи ремак ролка и всички филтри след смяната вднага погледнах пръчката на маслото и си пказваше в нормата две трети от сплесканото на пръчката и така няколко дена най много седмица и пак го погледнах и тогава на пръчката нямаше масло парадокс помислих че колата може да е под наклон въпреки че терена беше равен и че сигорно не проверявам нещо като хората и така минах около 1000км и малко и все така на пръчката нищо гледах го на студен мотор на топал на равно място и нищо и днес долях полвин кило но пак не показва на пръчката че има гледах двигателя не е омаслен под колата няла масло там кадето я държа от зад пушека е чиста пара не е сивкав и не мерише на масло просто незнам Помагаите хораколата е пунто 1.2 75 клима 94 10м
    Пунто 1.2 75 94г климатик SX

    #2
    От целия пост да разбирам ли че искаш да помагаме с масло ? Имам литър ТД 10 на 40

    Коментар


      #3
      Сипвай масло още!!!Да не светне лампата,че тогава ще е късно. И виж във водата имали масло.

      Коментар


        #4
        4o4kata написа:
        Сипвай масло още!!!Да не светне лампата,че тогава ще е късно. И виж във водата имали масло.
        Във водата няма масло,възможно ли е да са гумички на клапани питам защото преди седмица смених гърнето и сега по него има м/у черно и кафяво.Чул съм че ако са гумички на клапани така става.Или пък маслени сигменти и ако са те какви са признаците.Казахами че ако са сигменти по гърнето ще има масло защото колата го плюе.А разхода на масло ми е 0.5л. на 1000км и малко
        Пунто 1.2 75 94г климатик SX

        Коментар


          #5
          ogi28b написа:
          От целия пост да разбирам ли че искаш да помагаме с масло ? Имам литър ТД 10 на 40
          С масло не а със съвети от каква може да е причината и как да я отстраня
          Пунто 1.2 75 94г климатик SX

          Коментар


            #6
            Никъде не е опоменато с какво масло е карана колата преди смяната и какво масло и е сложено след смяната и на колко километра е приблизително. Пример - ако колата е на 200к км. досега е карана с 15в40 и е сменено с 5в40 е нормално да го издуха за норматив.
            Peugeot 406, 2000 HDi 90
            ex. Peugeot 106 1,5 D
            ex. Ritmo 70 138B2.000
            ex. Tempra 2.0 159A6.046
            Плийз, юз кирилик алфабет! Иф ю нот булгариан, но проблем юзинг shlockаvitsa. Бест регардс!

            Коментар


              #7
              Backo написа:
              Никъде не е опоменато с какво масло е карана колата преди смяната и какво масло и е сложено след смяната и на колко километра е приблизително. Пример - ако колата е на 200к км. досега е карана с 15в40 и е сменено с 5в40 е нормално да го издуха за норматив.
              А дали колегата знае с какво е била заредена преди това? Поглеждал ли си отзад дали пуши на празни обороти и при рязко подаване на газ?
              FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
              Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

              Коментар


                #8
                NikMar написа:
                Backo написа:
                Никъде не е опоменато с какво масло е карана колата преди смяната и какво масло и е сложено след смяната и на колко километра е приблизително. Пример - ако колата е на 200к км. досега е карана с 15в40 и е сменено с 5в40 е нормално да го издуха за норматив.
                А дали колегата знае с какво е била заредена преди това? Поглеждал ли си отзад дали пуши на празни обороти и при рязко подаване на газ?
                Маслото в момента е 10в 40 а селениа голд а старото мисля че е било пак с такива параметри
                Пунто 1.2 75 94г климатик SX

                Коментар


                  #9
                  Абсурд е да издуха маслото за толкова малко време, да не би да е много бистро и да не го виждаш по щеката, защото при мен първите 2-3хил км. маслото ми беше сълза и не се виждаше дали има изобщо.
                  --Старата ръжда любов не хваща!--
                  156 sportwagon 1,9 jtd 115
                  ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

                  Коментар


                    #10
                    van_dal написа:
                    Абсурд е да издуха маслото за толкова малко време, да не би да е много бистро и да не го виждаш по щеката, защото при мен първите 2-3хил км. маслото ми беше сълза и не се виждаше дали има изобщо.
                    Виждам перфектно колкото и да е бистро като го погледнеш под ъгъл си личи щеката си беше суха а сега като долях общо кило се напълни точхо както трябва и си личи на щеката
                    Пунто 1.2 75 94г климатик SX

                    Коментар


                      #11
                      Аз бих проверил отново под двигателя, нещо ми се струва че такива магии няма как да стават повече от кило масло да изчезне в небитието. Незатегнат маслен фитър ми звучи напълно възможно.
                      VW Bora Variant 1.6 16V '01

                      Коментар


                        #12
                        kc_3011 написа:
                        Аз бих проверил отново под двигателя, нещо ми се струва че такива магии няма как да стават повече от кило масло да изчезне в небитието. Незатегнат маслен фитър ми звучи напълно възможно.
                        или капачка на картера...
                        Fiat Punto 1.1-Синята птица
                        Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                        Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                        Коментар


                          #13
                          donnna написа:
                          kc_3011 написа:
                          Аз бих проверил отново под двигателя, нещо ми се струва че такива магии няма как да стават повече от кило масло да изчезне в небитието. Незатегнат маслен фитър ми звучи напълно възможно.
                          или капачка на картера...
                          Вчера гледах под клоат двигателя защото в паркинга кадето я държа има канал,отдоло картера и около масления филтър е омаслено и влажно но от никаде не видях да сълзи капе или някакви признаци на теч.Според мен винаги си е било така просто двигателя е мръсен.
                          Пунто 1.2 75 94г климатик SX

                          Коментар

                          Working...
                          X