Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Стъпково моторче

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Стъпково моторче

    така искам да попитам,някой сменял ли е стъпковото или да го е почиствал...на сякаква информация съм доволен защото утре мисля да го разглобявам и да се пробвам да го чистя...тъй че съвети от вас очаквам мерси предварително
    Fiat Brava 1.6 16V 2001

    Не на войната по пътищата !
    http://media.causes.com/ribbon/478500

    #2
    Здрасти колега,като го свалиш напръскои го със WD-40 и го забърши това можеш да направиш само СПОРЕД МЕН .

    Браво 1,6 16V

    Коментар


      #3
      vladi_stoev написа:
      Здрасти колега,като го свалиш напръскои го със WD-40 и го забърши това можеш да направиш само СПОРЕД МЕН .
      здрасти на мене ми казаха пък с бензин да се прочисти не с ВД-40....не било хубаво МАЙади някой да даде повече инфо че май не утре а неделя ще се заемам с тежката операция
      Fiat Brava 1.6 16V 2001

      Не на войната по пътищата !
      http://media.causes.com/ribbon/478500

      Коментар


        #4
        Пич ако бензина чисти по добре, моторчетата ни ще светят до блясък ха ха ха ха ха ха ха Yellow_Flash_Colorz_PDT_05 Yellow_Flash_Colorz_PDT_21 Пробвай и със бензин но WD-40 наистина е много ефикасно и става за много неща.

        Браво 1,6 16V

        Коментар


          #5
          аз пък ги чистя с кореселин. става 100-пъти по добре!

          Коментар


            #6
            Колега като го свалиш направи няколко снимки да видим как се чисти и какъв е резултата преди и след
            Honda Accord 1.8 115к.с. 96г.
            Honda Civic 1.5 90к.с. 93г.
            FIAT Marea 115 '99 1.8 113hP 182.A2.000
            Powered by Total & Fobos LPG

            Коментар


              #7
              JacK`DanielS написа:
              аз пък ги чистя с кореселин. става 100-пъти по добре!
              колега и след като го почистиш какъв е ефекта?защото ме обеждаваха че щяло да има подобрение за 1,2 месеца и после същотоаз говоря за по новите дето не са с винчета ами набитище кача и снимка...
              Прикачени файлове
              Fiat Brava 1.6 16V 2001

              Не на войната по пътищата !
              http://media.causes.com/ribbon/478500

              Коментар


                #8
                Първо! - не можеш да го свалиш !!! Второ, не можеш да го почистиш, мисля че това е достатъчно единствено можеш да му напръскаш главата с ВД та ако има повече чернилка насъбрала се по шелото на главата белким се отмиее. За съжаления на този модерен автомобил от 2000г моторчето не се сваля всички боклуци са натрупани в тая плочка на куп и нещо от тях издъни ли се сменяш цялата плочка, познаи колко струва
                Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                Коментар


                  #9
                  http://vbox7.com/play:651e23e3http:/...7506fad1ето клипчета от неска, дето направихобаче има някакво разминаване на звука с картината... сори за коетосъщо и клипчетата вървят малко по-бързо, от колкото е на колата... нещо във вибокса има проблем...Slavi_Lanciaколега...не съм сигурен за това, че не се разглобява..един познат си го е разглобил и го е изчистил, след като го е изкарал и почистил с кироселин.и ми каза, че после не можело да се уплътни и пробвал със силикон, но не станало и си купил само моторчето за 400 и няколко лв и се е оправило сичко...утре ще се помъча да го почистяможе и да пробвам и с ВД-40
                  Fiat Brava 1.6 16V 2001

                  Не на войната по пътищата !
                  http://media.causes.com/ribbon/478500

                  Коментар


                    #10
                    чисти се!!! разглабянето нее толкова трудно също така и згалбянето, стига да поставяш всичко как е било.

                    Коментар


                      #11
                      JacK`DanielS написа:
                      чисти се!!! разглабянето нее толкова трудно също така и згалбянето, стига да поставяш всичко как е било.
                      дай повечко инфо бе,колега...не само че се разглобява...и аз утре ще го разбера ...дори и без снимки обясни малко да ми е по ясно
                      Fiat Brava 1.6 16V 2001

                      Не на войната по пътищата !
                      http://media.causes.com/ribbon/478500

                      Коментар


                        #12
                        Не е само моторчето 400+ лева това е цената за цялата плочка барабар с клапата и другите поростотъии по нея, едно моторче е към 100 лева, така че питаи твоя приятел дали е сменил само моторчето или цялата плочка и тогава пак ще си приказваме. Верно е че се сваля все пак не се е родило там но не е като нормалните моторчета с два болта да ги развиеш и да го смъкнеш а е набито в корпуса, начин да се измъкне от корпуса все ще се намери ама аиде после да ви видя как ще го монтирате и оплътните, можеби с поксипол Чакам разумен план за деситвие по въпроса за свалянето на това моторче, които ми каже такъв бирата е от мен
                        Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                        Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                        Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                        Коментар


                          #13
                          Slavi_Lancia написа:
                          Първо! - не можеш да го свалиш !!! Второ, не можеш да го почистиш, мисля че това е достатъчно единствено можеш да му напръскаш главата с ВД та ако има повече чернилка насъбрала се по шелото на главата белким се отмиее. За съжаления на този модерен автомобил от 2000г моторчето не се сваля всички боклуци са натрупани в тая плочка на куп и нещо от тях издъни ли се сменяш цялата плочка, познаи колко струва
                          Моторчето се продава за 138 лв в AXM-AUTO, a щом се продава отделно, значи може да се смени само то.
                          Прикачени файлове
                          Stop giving directions, just say "Follow me."
                          Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
                          Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

                          Коментар


                            #14
                            Така съм по съгласен но тогава няма да ми пука за старото и колкото и да ми се опъва ще го сваля ако трябва и да го изкормя, но да сваля старото внимателно така че да го сложа после пак ми се струва малко невеероятно.
                            Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                            Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                            Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                            Коментар


                              #15
                              неска се заех със задачата... 1. изкарах го, бая беше мръсно и го почистих в нас с ВД-402. отпуши се дупката, блесна сичкообаче...след като го поставих, почна да ми прави други проблеми, НЕ да се оправи, което ми беше целта...като запалих колата и сама си вдига оборотите, се едно съм натиснал педала за газта...и се спира на 7000 оборотаза което си помислих,че може би нетрябваше с ВД-40 да го пръскам ами с бензин.... но свиршило пък и може да му е дошло времето на моторчетопомислих си, че съм го поставил моторчето в позата, в което е прибрано...че го разглобих и го дръпнах да е надолу да е запушена дупкатаи след като запалих, пак си дигаше оборити без да пипам педала и пак до критичните отидинаправих малко снимки, но може утре да ги кача че са на мобилния...утре ще ходя да взема 1 цяла плочка, да я поставя да видя дали ще се оправи ще ми я маркират и ако не се оправи ще я върна, а те същевремено на мене паритедано да се оправино дилемата ми сега е дали да си купя направо цялата плочка за 400лв.която ще е чисто новаили да взема тая(ако работи) сигурно за 200 лв. и е употребявана,пък е оригиналната от завода....но можи и тя да се скапи след времеутре пак ремонт ме чака..дано се оправи най-накрая, че колата се едно е на трупчетапък неска я оборудвах и със зимните гуми...
                              Fiat Brava 1.6 16V 2001

                              Не на войната по пътищата !
                              http://media.causes.com/ribbon/478500

                              Коментар

                              Working...
                              X