Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как да тествам вакумните клапи към карбуратор на Фиат Типо?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Как да тествам вакумните клапи към карбуратор на Фиат Типо?

    Как да тествам вакумните клапи към карбуратор на Фиат Типо 1.6, карбуратор е Weber, а те се намират на колекторите?Ако някои има и схема - принцип на работа, защото в книгата на Haynes, е описана една клапа, а при мен са две?Предварително благодаря!

    #2
    Re: Как да тествам вакумните клапи към карбуратор на Фиат Ти

    lostindark написа:
    Как да тествам вакумните клапи към карбуратор на Фиат Типо 1.6, карбуратор е Weber, а те се намират на колекторите?Ако някои има и схема - принцип на работа, защото в книгата на Haynes, е описана една клапа, а при мен са две?Предварително благодаря!
    Защо искаш да ги тестваш? Интересно ми е защото и аз съм "карбуратор".
    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
    Нека Силата на бъде с Нас...

    Коментар


      #3
      Най-лесният начин е да си тестваш с надуване и смучене... малко е смешно, но с уста най-лесно се получава Разбира се стига да не се някакви огромни клапи дет не можеш да ти мръднеш! Едно време така проверявах изправноста на вакумката на карбуратора и вакум регулатора на делкото. Веднага се разбира дали мемраните са наред и дали не изпускат въздух.
      Frontera Sport, X20SE март 1998

      Коментар


        #4
        Re:

        До колкото разбирам, искам да тествам вакумните ключове на колекторите, защо бях в Юве сервиз за диагностика на карбуратора и той твърди че единия ключ не работел... гледам даже че този който е към термо помпата го е вързал на късо и маркуча от помпата е вързан директно към вакума на колектора. Основния проблем който имам е неравномерна работа на студен двигател, но дори и след това ново свързване проблема си остава?

        Коментар

        Working...
        X