Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пушек от отду6ника на маслото HELP

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пушек от отду6ника на маслото HELP

    Имам проблем - наскоро ми дадоха един фиат уно и когато колата загрее на 90 градуза се поиажиажа пу6ек от отду6ника за маслото. Незнам дали е била прегриавана преди, но наскоро отжорих да жида сже6тите как са но си беха добре , не са омаслени, но когато отжориа капа4ката за доливане на масло от там хжарлиа масло като за световно. От кво мойе да е

    #2
    Re: Пушек от отду6ника на маслото HELP

    saa27 написа:
    Имам проблем - наскоро ми дадоха един фиат уно и когато колата загрее на 90 градуза се поиажиажа пу6ек от отду6ника за маслото. Незнам дали е била прегриавана преди, но наскоро отжорих да жида сже6тите как са но си беха добре , не са омаслени, но когато отжориа капа4ката за доливане на масло от там хжарлиа масло като за световно. От кво мойе да е
    абе по добре не отваряй капачката при работещ двигател а пушенето от отдушника - зависи колко пуше иначе по принцип не е добре
    TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
    UNO 1.0 FIRE

    Коментар


      #3
      Ами под капачката е разпределителния вал-не може да не хвърля масло през отвора. А за пушека - кофти. Ако е малко не пипай.
      Fiat Tipo <<149C2>> + momo pack
      Alfa145 16V TC <<AR67601>> RossoCorso
      BlueStorm transforms . . .
      . . . !!!

      Коментар


        #4
        За капачката е нормално. За отдушника ако само пуши а не духа нема страшно. Иначе си за сегменти, както съм аз. На мойта като запуша отдушника ми изхвърля пръчката за маслото и пак върви на пушка.
        FIAT Tipo 1,4mi - EX
        Alfa Romeo 146ti - EX
        Alfa Romeo 156 2,4JTD

        Коментар


          #5
          значи ако ти е пораснал нов ауспух на картера не е добре - сегменти новиот капачката за наливане на масло духа и фърга, щото вала се върти и мята...на някои коли има предпазна ламарина да не фърля оттам, докато работи двигателя...
          2004 Audi A6 4F
          2002 Lancia Y

          Коментар


            #6
            Мерси много. Май 6те трябва да сменям сегменти. А ако може и да попитам и за саединителя - чувам некакав 6ум на парва и на втора ама на другите скорости го нема? Да не е от аксиалния лагер?

            Коментар


              #7
              винаги освен сегментите, ще излезне и нещо друго...най-добре сегменти, биелни лагери, напасване на клапани минимум тези операции
              2004 Audi A6 4F
              2002 Lancia Y

              Коментар

              Working...
              X