Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Висок разход на гориво

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Висок разход на гориво

    Здрарвеите:Имам следните проблеми,ако някои може да даде предложение за какво иде реч ще съм благодаредн.Значи колата върви много зле подавам и газ тя се замисля пък тръгне, абе не върви хич добре.Ходих на диагностика сичко ок било откачах клемата за мап сензора и карах малко имаше разлика но много малка(към по добро) и просто незнам такъв разход за такъв варвеж.Прави ми впечатление че ми губи вода и доста ми пръска от ауспуха вода(мисля)мисля си дроселова клапа да не би да ме мъчи.Дано някои има идея че незнам мерси предварително.

    #2
    Щом губи вода от антифриза може да се предполага за гарнитура на глава, а от гарнитурата обеснеие за слабата мощност и разхода.
    --Старата ръжда любов не хваща!--
    156 sportwagon 1,9 jtd 115
    ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

    Коментар


      #3
      Ще мина до сервиз мисля че си прав, но не ми се отваря двигателя.Ще мисля какво ще правя мерси за отговора.

      Коментар


        #4
        Пичове моето браво хвърля вода от ауспуха вече 20000км а си върви ок.

        Браво 1,6 16V

        Коментар


          #5
          vladi_stoev написа:
          Пичове моето браво хвърля вода от ауспуха вече 20000км а си върви ок.
          То и моето си хвърля вода от ауспуха, ама за 5000км. антифриза не ми е мръднал, а на него му липсва.
          --Старата ръжда любов не хваща!--
          156 sportwagon 1,9 jtd 115
          ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

          Коментар


            #6
            vladi_stoev написа:
            Пичове моето браво хвърля вода от ауспуха вече 20000км а си върви ок.
            Колега а от това че ти хвърля толкова вода от ауспуха той не гниели по-бързо от вътре?
            Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
            Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

            Коментар


              #7
              batproho написа:
              vladi_stoev написа:
              Пичове моето браво хвърля вода от ауспуха вече 20000км а си върви ок.
              Колега а от това че ти хвърля толкова вода от ауспуха той не гниели по-бързо от вътре?
              Това е много относително, а и смятам че не е персонално само за колегата, можеш да бъдеш сигурен, че и твоето си хвърля доста вода, особенно сутрин зимата, само оспамихме темата на човека.
              --Старата ръжда любов не хваща!--
              156 sportwagon 1,9 jtd 115
              ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

              Коментар


                #8
                Направи ми впечатление, че изминах разстояние софия -варна и обратно и водата не е мръднала,а градско за 300км ми спадна водата осезаемо.

                Коментар


                  #9
                  Ами какво чакаш виж дали надува водната система.А това на другите колеги е конденз които е нормален за студените дни.А ако са на газ и през топлите дни.Виж си и маслото ако е като боза значи,че гарнитурата ти е за смяна и главата за шлайфане.Не си прави експерименти,защото идват студените дни и без кола е много зле.
                  FIAT BRAVO 1,6 16V 103ps ''97''г.

                  Коментар


                    #10
                    колеги наскоро забелязах доста подобни симптоми и при моята брава а това за гарнитурата не съм го чувал досега и ми стана интересно, значи:губя охладителна течност, наското сложих и сега пак е под минимуматермостата дори и при 8гр навън седи над средата без да пада и на перкакогато загрее мощноста ми се струва че намалявапоследните два пъти качи рзход с 2лтр, за което писах и ходих на газаджия който направи настройки и сега ще видя резултат това събрано може ли да означава гарнитура? тва каде е и може ли с просто око да се види че е за смяна? мерси предварително
                    Brava 103HP
                    ''Фиата тръгва там където Голфа спира''

                    Коментар


                      #11
                      Ами първо си виж маслото какво е на цвят и виж дали не ти тече някои маркуч може и само да сълзи и това е достатъчно да има леки загуби. А за мощноста е нормално.
                      FIAT BRAVO 1,6 16V 103ps ''97''г.

                      Коментар


                        #12
                        zzzz323 написа:
                        Ами първо си виж маслото какво е на цвят и виж дали не ти тече някои маркуч може и само да сълзи и това е достатъчно да има леки загуби. А за мощноста е нормално.
                        утре ще проверя маслото и ще докладвам но след седмица мисля да отида при мойте масторчета, които подържат колата да погледнат
                        Brava 103HP
                        ''Фиата тръгва там където Голфа спира''

                        Коментар


                          #13
                          Re: Висок разход на гориво

                          Petar_Bravo написа:
                          Здрарвеите:Имам следните проблеми,ако някои може да даде предложение за какво иде реч ще съм благодаредн.Значи колата върви много зле подавам и газ тя се замисля пък тръгне, абе не върви хич добре.Ходих на диагностика сичко ок било откачах клемата за мап сензора и карах малко имаше разлика но много малка(към по добро) и просто незнам такъв разход за такъв варвеж.Прави ми впечатление че ми губи вода и доста ми пръска от ауспуха вода(мисля)мисля си дроселова клапа да не би да ме мъчи.Дано някои има идея че незнам мерси предварително.
                          От всичко написано до тук не разбрах с кой двигател е Бравото което пък предполагам от ника на колегата.
                          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                          Коментар


                            #14
                            Пичове, един от компонентирте на изгорелите газове е вода, така че не е странно, че "аспуха" хвърля вода.
                            Golf lll 2.0 113 hp /American Edition

                            Коментар

                            Working...
                            X