Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сравниние на разхода на Браво 1,4 12V , 1,6 16V i 1,8 16V !

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #61
    sstanchev написа:
    Не. 8 на 100 когато колата ти е наред. :D
    Извинявай ама това което си писал е пълна фантазия нека да говорим сериозно.

    Коментар


      #62
      Лятото е възможен този разход, не виждам какво толкова му е чудното!Мойта Брава лятото е м-у 8-9л, трафика тогава не е като сега все пак!По-малките мотори са по-икономични в града, извънградско стойностите се изравняват с тези на по-мощните!
      FIAT Brava 1.4 12V, FIAT Punto 1.7 TD
      FIAT Stilo 1.9 Jtd, FIAT Brava 1.2 16V CNG
      FIAT Stilo 1.2 16V LPG

      Коментар


        #63
        Re: разход

        iordan_ss написа:
        мойто фиатче е 2.0 20V и ми дава разход градско 12. при пълна ръчка ми дава 13.На който му дава повече значи да ходи да си направи колата. това е от един сайт за технически характеристики и е абсолютно вярно.сайта е на руски.Минимальный расход топлива, л на 100 км 7.9 (това е за извънградско нормално каране)Средний расход топлива, л на 100 км 11.5 Максимальный расход топлива, л на 100 км 13.0
        Кой е този сайт?
        Coupe 1.8 16V

        Коментар


          #64
          Stoyo написа:
          Лятото е възможен този разход, не виждам какво толкова му е чудното!Мойта Брава лятото е м-у 8-9л, трафика тогава не е като сега все пак!По-малките мотори са по-икономични в града, извънградско стойностите се изравняват с тези на по-мощните!
          Как го засече този разход 8-9 л. ако си от София ми е много интересно как си го постигнал и изчеслил ако беше казал 9-10 си мисля че би звучало по реалистично !!!! Нека бъдем честни никой нияма интерес да дава неверни разходи все едно да кажа моята Брава има разход 8.5 градско зашо да се правия на интерсен като реалниа разход ми е 10-11 литра и отлчно тех. състоияние.

          Коментар


            #65
            chuni написа:
            Stoyo написа:
            Лятото е възможен този разход, не виждам какво толкова му е чудното!Мойта Брава лятото е м-у 8-9л, трафика тогава не е като сега все пак!По-малките мотори са по-икономични в града, извънградско стойностите се изравняват с тези на по-мощните!
            Как го засече този разход 8-9 л. ако си от София ми е много интересно как си го постигнал и изчеслил ако беше казал 9-10 си мисля че би звучало по реалистично !!!! Нека бъдем честни никой нияма интерес да дава неверни разходи все едно да кажа моята Брава има разход 8.5 градско зашо да се правия на интерсен като реалниа разход ми е 10-11 литра и отлчно тех. състоияние.
            Аз лично нямам какъвто и да е интерес да заблуждавам някой тук, за каквото и да е!Нали не очакваш да чуеш от всички едно и също, защото ако беше така, нямаше да има смисъл от темите във форума!Всеки има право да сподели и изрази своето мнение-опит, стига то да е представено по начин който не обижда другите хора тук!Така че, ако си се почувствал засегнат от това че споделих доброволно разхода си, това е само твой проблем!И стига си карал хората да се обясняват, защото едва ли написаните стойности от тях са фантазии!!!!!!!!!ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ НА ВСИЧКИ!!!!!!
            FIAT Brava 1.4 12V, FIAT Punto 1.7 TD
            FIAT Stilo 1.9 Jtd, FIAT Brava 1.2 16V CNG
            FIAT Stilo 1.2 16V LPG

            Коментар


              #66
              Stoyo написа:
              chuni написа:
              Stoyo написа:
              Лятото е възможен този разход, не виждам какво толкова му е чудното!Мойта Брава лятото е м-у 8-9л, трафика тогава не е като сега все пак!По-малките мотори са по-икономични в града, извънградско стойностите се изравняват с тези на по-мощните!
              Как го засече този разход 8-9 л. ако си от София ми е много интересно как си го постигнал и изчеслил ако беше казал 9-10 си мисля че би звучало по реалистично !!!! Нека бъдем честни никой нияма интерес да дава неверни разходи все едно да кажа моята Брава има разход 8.5 градско зашо да се правия на интерсен като реалниа разход ми е 10-11 литра и отлчно тех. състоияние.
              Аз лично нямам какъвто и да е интерес да заблуждавам някой тук, за каквото и да е!Нали не очакваш да чуеш от всички едно и също, защото ако беше така, нямаше да има смисъл от темите във форума!Всеки има право да сподели и изрази своето мнение-опит, стига то да е представено по начин който не обижда другите хора тук!Така че, ако си се почувствал засегнат от това че споделих доброволно разхода си, това е само твой проблем!И стига си карал хората да се обясняват, защото едва ли написаните стойности от тях са фантазии!!!!!!!!!ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ НА ВСИЧКИ!!!!!!
              С това което сам писал за разходите не сам искал да обидя някои за което се извинявам.Просто ми се струва че нещо бъркате при изчислението на разхода си,защотоси направих труда да прегледам доста саитове за авто техн.информация и навсякъде разхода градско на Брава 1.4 е над 9 литра за 100 км.И за това ми изглежда някак странен разход 8 л./100 км.А все пак движението в София е доста натоварено съответно /градско/Ето и малко факти http://www.carexpert.ru/compare.php?...fiatb-1995h18& Също така трябва да се има предвид че автомобилите са по над 100000 км. което води до по- висок разход.И от мен Весели празници !!!!

              Коментар


                #67
                chuni написа:
                sstanchev написа:
                Не. 8 на 100 когато колата ти е наред. :D
                Извинявай ама това което си писал е пълна фантазия нека да говорим сериозно.
                Е добре де заради вас да взема да си дигна разхода ли ??? Кво да направя като гори толкова ???

                Коментар


                  #68
                  sstanchev написа:
                  chuni написа:
                  sstanchev написа:
                  Не. 8 на 100 когато колата ти е наред. :D
                  Извинявай ама това което си писал е пълна фантазия нека да говорим сериозно.
                  Е добре де заради вас да взема да си дигна разхода ли ??? Кво да направя като гори толкова ???
                  Никой не е казал да си вдигаш разхода дай боже на всички такъв разход

                  Коментар


                    #69
                    Моята е 1.6 и градско харчи 11,12/100, а извънградско не пада под 9,10/100 (говорим за газ).А на бензин разхода е невероятен защото ми прекъсва единия цилиндър и все още незнам какво да правя. . А пък преди да ми направят центровка на газта с 10 лв. газ не можах да мина 50км.

                    Коментар


                      #70
                      Честита Новата 2007 на всички колеги!Моята брава / 1.4 12V / Не съм я засичал отделно на градско и извън градско, но сега, в студеното време / декември / , колкото и условно да говорим за студа тази година, при смесен цикъл, при който поне половината е градско, включвайки работата на място преди тръгване за подгряване, ми дава на няколко пъти среден разход 8.1 - 8.2/100. Като гледам какво пишат колегите май трябва да се радвам на тези стойности. Успешна и безаварийна година на всички ФИАТ-фенове!
                      FIAT Brava 1.4 12V

                      Коментар


                        #71
                        Моито браво градско в софия ми дава 8.3-8.5л/100км с напълно нормално каране без много фурсиране.....обаче в горните мнение прочетох някои написа, че малките двигатели извънградско харчат сходно с големи пълна глупост нормално извънградско каране 70-80-90км/ч = 4.8/5л за 100 км . На магистралата 130-150 - 5.5,5.8л/100кмпоздрави
                        Bravo 1.2 16v, ноември 1999г.
                        Polo 1.0, юли 1997г.

                        Коментар


                          #72
                          CCB написа:
                          Моито браво градско в софия ми дава 8.3-8.5л/100км с напълно нормално каране без много фурсиране.....обаче в горните мнение прочетох някои написа, че малките двигатели извънградско харчат сходно с големи пълна глупост нормално извънградско каране 70-80-90км/ч = 4.8/5л за 100 км . На магистралата 130-150 - 5.5,5.8л/100кмпоздрави
                          Интересно, 90км/ч - 5л/100км 150км/ч - 5.5л/100кмПо-нагоре се опитвах да убедя един колега че, мойта Фиатка харчи 8-9 лятно градско и той не ми повярва!Обаче тук съм озадачен!Аз ако карам с 130км/ч ми дава разход не по-малко от 6.8-7л/100кмСигурен съм че, и аз ако карам ИЗЪНГРАДСКО с 60-65-70 по равен участък ще харчи 5л/100км
                          FIAT Brava 1.4 12V, FIAT Punto 1.7 TD
                          FIAT Stilo 1.9 Jtd, FIAT Brava 1.2 16V CNG
                          FIAT Stilo 1.2 16V LPG

                          Коментар


                            #73
                            CCB написа:
                            фурсиране..... На магистралата 130-150 - 5.5,5.8л/100кмпоздрави
                            Извинявай,ама хайде стига с грешките Искаш да кажеш,че ти дава по-малък разход от колкото дава завода производител?! Градско под 9 абсурд,иначе не е градско;дори и Поло 1.0 си гори толкоз,братя Няма спасение от задръствания,убиване на инерция и некадърници p.s.пише се фОрсиране от force,като осиране,запомни
                            1.4, 12V, 80к.с., ноем.'95, на газ

                            Коментар


                              #74
                              еми дава ми по-малко да , и на маика ми корсата като я карам дава по-малко корсата е 1.4 16в - 90 коня. 97-ма година е.Расход топлива в городе 10.7 (11.3) л/100км а при мен харчи 8.6 как стаа нз
                              Bravo 1.2 16v, ноември 1999г.
                              Polo 1.0, юли 1997г.

                              Коментар


                                #75
                                а във връзка с полото , сметни му килата и конете ( демек 1 конска сила колко кила тегли ) и от там ще ти стане ясно що харчи толкова. Там няма гладко каране ами непрекъснато тормозене
                                Bravo 1.2 16v, ноември 1999г.
                                Polo 1.0, юли 1997г.

                                Коментар

                                Working...
                                X