Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сравниние на разхода на Браво 1,4 12V , 1,6 16V i 1,8 16V !

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    vankata82 написа:
    hich da ne e obache az bqh pisal che mi gori malko pod 9 gradsko i beshe taka dokato bqh v plovdiv. sega v sofiq me e strah da smetna. kachila e pone 2litra gradsko otgore da ne i poveche. izvyngradskoto e 6-6,5 tam nikoi nqma problem veche seriozno mislq za nqkakva gazovaПомисли и да пишеш на КИРИЛИЦА Българино! Такива са и правилата в този форум! Поздрави kiro_of_the_day
    :DИ какво му е смешното не мога да разбера!? Имаш три мнения, в две от които пишеш на маймуница - против правилата на форума, а в третия се смееш на администратора!!! kiro_of_the_day

    Коментар


      #47
      vankata82 написа:
      vankata82 написа:
      hich da ne e obache az bqh pisal che mi gori malko pod 9 gradsko i beshe taka dokato bqh v plovdiv. sega v sofiq me e strah da smetna. kachila e pone 2litra gradsko otgore da ne i poveche. izvyngradskoto e 6-6,5 tam nikoi nqma problem veche seriozno mislq za nqkakva gazovaПомисли и да пишеш на КИРИЛИЦА Българино! Такива са и правилата в този форум! Поздрави kiro_of_the_day
      :DИ какво му е смешното не мога да разбера!? Имаш три мнения, в две от които пишеш на маймуница - против правилата на форума, а в третия се смееш на администратора!!! kiro_of_the_day
      много си лош бате кире радвам ти се, не бях прочел че трябва да се пише на бг само не ми се карай!

      Коментар


        #48
        vankata82 написа:
        много си лош бате кире радвам ти се, не бях прочел че трябва да се пише на бг само не ми се карай!
        VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
        VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
        VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
        VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
        Нека Силата на бъде с Нас...

        Коментар


          #49
          Не си мислете, че Меден рудник - центъра е извънградско. Особено към 8.30-9.00 доста често съм попадал в 1-2км задръствания (лятото особено). Колегата ако е с 1.6 може да докара разхода до към 8-9. При мен разхода е 10/100 градско при положение че съм с метанова уредба (+100кг товар) и 15" джанти (185/15/60 при препоръчителни 55), които допълнително качват разхода. Ако сваля със 100кг и падна на 14" джанти (65) мисля, че около литър ще падне разхода.
          Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

          Коментар


            #50
            А защо всички не си направите една безплатна регистрация на www.spritmonitor.de/en/???И после само въвеждаш дата, километри, литри ... и гледаш? А след това може и да си го постнеш в подписа! :D Не съм си засичал отделно разхода градско/извънградско точно, но 9/100 на газ ми звучи много добре като гледам вашите . Последно - 48 литра газ = София-Пловдив и обратно 300км+градско /Младост -околовръстното-Божурище :4 пъти/ 240км =540км. Днес заредих 10 литра, но имаше още малко газ.П.С. В никакъв случай не искам да се хваля, но това е реално - 9/100 на газ среден разход. Може би трябва да добавя, че колата я купих нов внос с италианска АГУ LANDI монтирана там и нищо по регулировка на АГУ не е пипано тук. Може би регулировките са направени специално за газ, защото на магистралата 160-170км/час на газ - няма проблем, но превключа ли на бензин - забива нос и повече от 120-130км/час не ще. А може и да трябва да си почистя дюзите - преди месец ми го казаха в един сервиз, но в момента пробвам с добавка REDEX.
            BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
            Среден разход на газ

            Коментар


              #51
              и аз го бях предложил това, но май само 4-5 колеги го ползваме
              2015 Renault Megane Expression GT
              2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
              Всичко за FIAT Bravo 2007

              Коментар


                #52
                Kakvi koli karate vie?Moq razhod ne pada pod 10 izvangradsko i 12 gradsko(1.6bravo).Kak moga da razbera dali imam problem s termostata?

                Коментар


                  #53
                  AhiL_ написа:
                  Kakvi koli karate vie?Moq razhod ne pada pod 10 izvangradsko i 12 gradsko(1.6bravo).Kak moga da razbera dali imam problem s termostata?
                  Ами прегледай темите по форума, поне на пет места съм срещал за "проверка на термостат".П.С. И ти ли нямаш кирилица?
                  Fiat Stilo 1.8 16V

                  Коментар


                    #54
                    Гледай си стрелката за температурата. Ако не загрява, значи термостатът не работи.
                    Alfa Romeo 155 1.8 TS 8V - Ex
                    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - Ex
                    Volvo S60 Sport 2.4D

                    Коментар


                      #55
                      Извинявам се за оффтопика, но видях нещо интересно и искам да попитам...Видях, че на няколко места казвате, че след смяна на термостат, въздушен филтър и свещи, сте намалили разхода.Как мога да разбера дали са ми за смяна? Колата си я купих преди о/о 2 месеца и не съм сигурен какво е сменяно ( псвен маслата). Фиат Купе 1.8 ми гори 12 градско.P.S. Сега видях, че над мен казвате за термостата. При мен горе долу след 6-7 минути, стрелката ми отива на 50 градуса. Нормално ли е?
                      Coupe 1.8 16V

                      Коментар


                        #56
                        bravo 1.4 12v на бензин 8l/100km градско

                        Коментар


                          #57
                          8/100... може в град без светофари и кръстовища
                          Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                          Коментар


                            #58
                            Не. 8 на 100 когато колата ти е наред. :D

                            Коментар


                              #59
                              RAADOO написа:
                              Извинявам се за оффтопика, но видях нещо интересно и искам да попитам...Видях, че на няколко места казвате, че след смяна на термостат, въздушен филтър и свещи, сте намалили разхода.Как мога да разбера дали са ми за смяна? Колата си я купих преди о/о 2 месеца и не съм сигурен какво е сменяно ( псвен маслата). Фиат Купе 1.8 ми гори 12 градско.P.S. Сега видях, че над мен казвате за термостата. При мен горе долу след 6-7 минути, стрелката ми отива на 50 градуса. Нормално ли е?
                              ако термостата е ок трябва след 3-4 км да достига 80-90градуса при тези външни температури
                              TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                              UNO 1.0 FIRE

                              Коментар


                                #60
                                разход

                                мойто фиатче е 2.0 20V и ми дава разход градско 12. при пълна ръчка ми дава 13.На който му дава повече значи да ходи да си направи колата. това е от един сайт за технически характеристики и е абсолютно вярно.сайта е на руски.Минимальный расход топлива, л на 100 км 7.9 (това е за извънградско нормално каране)Средний расход топлива, л на 100 км 11.5 Максимальный расход топлива, л на 100 км 13.0

                                Коментар

                                Working...
                                X