Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сравниние на разхода на Браво 1,4 12V , 1,6 16V i 1,8 16V !

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    blato написа:
    Браво 1,6 16в7-8 градско с нормално каране (нито ръчкане нито прекалено бавно) :D
    Това сериозно ли е или се шегуваш, освен ако за градско смяташ пътя от "Меден рудник" до центъра :D

    Коментар


      #32
      бензин - при 90 км/ч - 5,5 - 5,8 - градско 9,5 - 11газ - наблюденията са ми доста малки, но: - при 90 км/ч - 7,5 - градско лято - 12-13
      2015 Renault Megane Expression GT
      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
      Всичко за FIAT Bravo 2007

      Коментар


        #33
        chuni написа:
        blato написа:
        Браво 1,6 16в7-8 градско с нормално каране (нито ръчкане нито прекалено бавно) :D
        Това сериозно ли е или се шегуваш, освен ако за градско смяташ пътя от "Меден рудник" до центъра :D
        а 7-8 градско си е съвсем нормален разход - все пак не съм от тези дето за да минат 50 метра между светофарите вкарват мотора в червената зона на първа скорост и после набиват спирачки на светофара.Все пак не смятам и градско като вас малките улички в супер центъра около 12-15 часа, където за да премина трябва да направя 10 маневри. :D А на колегата от София ще кажа, че при вас трябва да се смята колко гори на час, не на километри Yellow_Flash_Colorz_PDT_04, защото като стоиш един час в задръстването и изминеш 2 км - ми то не 10 ми 100 на 100 ще ти даде
        Сега: Пунто 1,7 ТД ЕЛХ
        Преди: Браво 1,6 16в SX

        Коментар


          #34
          За разход 7-8 /100 градско е просто несериозно да се говори при положение, че в сервизната книжка на автомобила разхода, който дава производителя е близо 10/100, а и той е занижен.Та конкретно на въпроса - Brava 1.4 12V - газ - извън града при 90км/ч 7,5/100 при 120км/ч и включен климатик 9,5/100, при градски условия /гр. Ямбол/ не по-малко от 12-13/100, а при включен климатик или при зимни условия дори и доста повече. Това е реалния разход, който съм засичал многократно и никой не може да ме убеди, че се дължи на неизправност на автомобила или на газовата уредба. Разхода на бензин ми е с 10-15% под тези стойности.
          Peugeot 301
          Punto 1.9 JTD - на жената

          Коментар


            #35
            Колега, разхода ми наистина е +- 8 на сто градско, защото съм го засякъл. Това, че на някой му е издухан двигатела или му е тежък крака е друг въпрос. Естествено ако караш само в задръстванията в София, където изминаваш 5 км за 30-40 мин ще ти даде такъв разход, но не мисля, че и това са нормални градски условия.Освен това мисля че има и значение факта, че съм сменил всичко - свещи, филтри, масло... и че карам само с 98 (при разлика от 5-6ст. на литър спрямо 95)Ако обърнеш внимание и преди мен имаше някой, който има подобен разход. А това, което дават по книжка въобще не го вярвам - за сравнение предната ми кола беше БМВ Е36 318и и по книжка го дават 10/100 градско. Реално харчеше около 11/100 градско. Тоест искаш да ми кажеш, че по книжка Браво 1,6 16в харчи повече от БМВ Е36 318и :D :D . Така че и ти мен не можеш да ме убедиш, че този разход от 11/100 по книжка е някакъв критерий, а че някой го докарват е вече въпрос на майсторлък :P :P.П.с. Моля не се опитвайте да ме убедите, че знаете по-добре от мен колко харчи колата ми. Аре със здраве!
            Сега: Пунто 1,7 ТД ЕЛХ
            Преди: Браво 1,6 16в SX

            Коментар


              #36
              Не пренебрегвайте факта, че от градско до градско има разлика . Бургас не го познавам, но в София един ще е разхода ако караш Дружба 2- орлов мост, и съвсем друг- Надежда- Лозенец примерно.Пък и никой не твърди, че посочените в книжките разходи са абсолютно точни. Те са само ориентировъчни.
              Alfa Romeo 155 1.8 TS 8V - Ex
              Alfa Romeo 166 2.4 JTD - Ex
              Volvo S60 Sport 2.4D

              Коментар


                #37
                blato написа:
                П.с. Моля не се опитвайте да ме убедите, че знаете по-добре от мен колко харчи колата ми. Аре със здраве!
                А интересно ще бъде да споделиш как си засичаш разхода и как точно го изчисляваш.

                Коментар


                  #38
                  Ами как отивам на бензиностанцията до нас пълня на първа колонка до горе, карам 200 км градско и после пак на същата колонка пълня до горе. Другото са сметки На двапъти съм го засичал единия път даде към 7,8 другия към 8,3.П.с. За тез, които се съмняват, че имам завършен 6-ти клас ето едно обикновено дробно уравнение х/100=а/бх - търсения разхода - изразходваното горивоб - изминатия пътмисля, че няма смисъл да казвам как се смята тази дроб, нали :D.
                  Сега: Пунто 1,7 ТД ЕЛХ
                  Преди: Браво 1,6 16в SX

                  Коментар


                    #39
                    bravo 1.4 12v е странен автомобил, ако е повреден термостата не му личи много понеже абсолютно винаги заяжда в отворено положение което довежда до постоянна работа при незагрял двигател, задействане на автоматичния смукач ,съответно по-висок разход. Положението става трагично при работа на климатика понеже радиатора му се намира пред радиатора на охлаждането който при отворен термостат е постоянно горещ което пък довежда до постоянна работа на климатика кето пък води до още по голям разход.Така че ако вссичко е наред нещата са долу горе като в www.auto.ru т.е. 9.1 градско имайте предвид че "братята руснаци" са нанасяли корекции на разход и максимална скорост където не отговарят на заводските данни "справка Bravo 1.6 16v Расход топлива в городe 10.8 (12.5) л/100км". А относно кой кво градско кара аре да не си ги мерим карал съм градско къде ли не не нещата са почти еднакви ,а който се сети защо ще го черпя едно. :P :P :P Аре чау и умната :P :P :P

                    Коментар


                      #40
                      sstanchev написа:
                      bravo 1.4 12v е странен автомобил, ако е повреден термостата не му личи много понеже абсолютно винаги заяжда в отворено положение което довежда до постоянна работа при незагрял двигател, задействане на автоматичния смукач ,съответно по-висок разход. Положението става трагично при работа на климатика понеже радиатора му се намира пред радиатора на охлаждането който при отворен термостат е постоянно горещ което пък довежда до постоянна работа на климатика кето пък води до още по голям разход.Така че ако вссичко е наред нещата са долу горе като в www.auto.ru т.е. 9.1 градско имайте предвид че "братята руснаци" са нанасяли корекции на разход и максимална скорост където не отговарят на заводските данни "справка Bravo 1.6 16v Расход топлива в городe 10.8 (12.5) л/100км". А относно кой кво градско кара аре да не си ги мерим карал съм градско къде ли не не нещата са почти еднакви ,а който се сети защо ще го черпя едно. :P :P :P Аре чау и умната :P :P :P
                      Разликата в разхода на градско е не заради самото населено място, а идва от самия маршрут. Ако караш само сутрин и вечер до офиса и обратно по централни булеварди и имаш един светофар, нормално да гори по-малко, отколкото ако караш на разстояния по 2-3 км или в режим пали-гаси, или в големи задръствания и т.н. Обичам руска водка с доматен сок .
                      Alfa Romeo 155 1.8 TS 8V - Ex
                      Alfa Romeo 166 2.4 JTD - Ex
                      Volvo S60 Sport 2.4D

                      Коментар


                        #41
                        Значи да си кажа мнението.Вчера се прибрахме от морето.По магистралата не падах под 150 в повечето случаи карах с 160-170км/ч....стигнах до 188 някъде,можеше още доста но не смеех,имаше силен вятър.ТОТАЛ:за 900км-81л. газ(това е отиване и връщане)

                        Коментар


                          #42
                          hich da ne e obache az bqh pisal che mi gori malko pod 9 gradsko i beshe taka dokato bqh v plovdiv. sega v sofiq me e strah da smetna. kachila e pone 2litra gradsko otgore da ne i poveche. izvyngradskoto e 6-6,5 tam nikoi nqma problem veche seriozno mislq za nqkakva gazovaПомисли и да пишеш на КИРИЛИЦА Българино! Такива са и правилата в този форум! Поздрави kiro_of_the_day

                          Коментар


                            #43
                            Според моите наблюдения Бравата 1,4 дава следния разход:бензин- 90км/ч 5,5-6л/100- 120/130км/ч 6,5-7л/100- градско(лятно) 8-9л/100Освен от моето шофиране, разхода се колебае от релефа, от трафика, от горивото, температура и куп други фактори които не винаги можем да планираме!Установил съм че, при извънградско шофиране чувствителна икономия(на по-дълъг от 100км маршрут) се постига когато не даваш зор на колата при изкачване и това естествено важи най-вече за по-маломощните автомобили!
                            FIAT Brava 1.4 12V, FIAT Punto 1.7 TD
                            FIAT Stilo 1.9 Jtd, FIAT Brava 1.2 16V CNG
                            FIAT Stilo 1.2 16V LPG

                            Коментар


                              #44
                              От думите на колегата от Бургас и от разхода който казва,чему дава колата явно се опитва да докаже че Бургас не е град :D
                              Fiat Bravo 1.6 16V

                              Коментар


                                #45
                                Аз го докарвам до към 9 л / 100 км градско.По груби сметки... може и да е по-малко, но повече не е. Като заредя пиша на бележката на колко км съм заредил и след това пресмятам и го докарвам все между 8 и 9 някъде...Но все пак мойто градско е рано сутрин (когато няма движение) и по обяд (в голямото движение).И да спомена, че не ръчкам колата!
                                FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

                                Коментар

                                Working...
                                X