Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сравниние на разхода на Браво 1,4 12V , 1,6 16V i 1,8 16V !

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    2000/8кл гр 14 / 16 гаэ мотор на фиат над 1.1 не ми го хваликарал съм много коли и над 2000 такъв раэход няманай голямата глупост са скоростите имал съм алфа 75 / 4карборатора но и тя над 14 не ми горялаа эа сравнение и дума не може да става

    Коментар


      #17
      Мойто Браво 18 16V го карам втора седмица и съм навъртял, около 500 км. само градско. Като тегля чертата нещата отиват на към 13/100, но не са сменяни масла и филтри. А оттук на татък градското ще е само на метан.

      Коментар


        #18
        браво 20.20V 13-15 градско - това със студена кола, в трафик и задръствания и здраво ръмжане където може :D ама под 13 трудноизвън 8.5 - до 10 това зависи как е със скоростите. като ми зеха книжката и почнах да спазвам ограниченията и разхода падна :D :D
        SASTEZATEL

        Коментар


          #19
          от както се затопли почвам да правя 10/100 градско че и една идея надолу, възхищавам се на тая кола....
          ex Fiat Bravo GT

          Коментар


            #20
            Stilo 16/16vМного рядко и само когато съм на як зор минавам над 8 градско - нормално си е 7,5 - 7,8.Супер доволен!

            Коментар


              #21
              Bravo 1.6 16V - градско 10л/100км. С 30 литра минах 302км. в най-големите задръствания и колата беше пълна догоре със стока (жената отваря магазин и сега зареждаме). Можеше и още малко, ама реших да не рискувам и да си сипя бензин.А миналата година като ходихме на море даде 6.7л/100км, двама човека бяхме в колата.
              Ex Fiat 126P
              Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
              Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
              Alfa Romeo 147 1.6 TS
              Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

              Коментар


                #22
                И на мен ми дава 10-10.5 градско като карам предимно нормално до 2000 оборота, но се случва и да се репча с някого 1.8 двигателя, бензин... първата седмица, докато и се нарадвам на колата, беше 12, но тогава никак не я жалих... а за извънградско още не мога да засека с точност /не ми се отваря път/, но отивам до Шумен и се връщам с 30 лева като 3 пъти дигах над 200и да си призная - учуден съм - мислех си, че моята харчи много и през ум не ми е минавало, че при всички 1.8 е толкова голям и като става дума за разход на гориво - някой пробвал ли е да кара със 100 октана и засичал ли е колко по-икономична става колата?
                for every action, there is a reaction
                for every cause, there is an effect
                for every beginning, there is an end
                because once fate is set in motion
                it cannot be stopped... or can it?

                Коментар


                  #23
                  когато взех моето Браво 1,4 , харчеше повече от 12 на 100. След смяната на термостат, въздушен филтър и свещи, достигна 8 - 9 л / 100км. ( градско и извън градско по равно). Зареждаме само Shell Vpower. Трябва да спомена също, че имам и типичния проблем на 1.4 мотора (износена гърбица на разпределителен вал).P.S. Логично е да се очаква близък разход на различните мотори, след като са монтирани на едно и също купе. Разликата идва от различното ускорение - естествено, че по-мощният мотор ще ускори по-бързо за сметка на повече гориво, а също така ще поддържа по-висока скорост пак на тая сметка.

                  Коментар


                    #24
                    cobE написа:
                    И на мен ми дава 10-10.5 градско като карам предимно нормално до 2000 оборота, но се случва и да се репча с някого 1.8 двигателя, бензин... първата седмица, докато и се нарадвам на колата, беше 12, но тогава никак не я жалих... а за извънградско още не мога да засека с точност /не ми се отваря път/, но отивам до Шумен и се връщам с 30 лева като 3 пъти дигах над 200и да си призная - учуден съм - мислех си, че моята харчи много и през ум не ми е минавало, че при всички 1.8 е толкова голям и като става дума за разход на гориво - някой пробвал ли е да кара със 100 октана и засичал ли е колко по-икономична става колата?
                    при мен да ли е със 100+ или 95 разлика в разхода не усещам, но във вървежа има определено!
                    "То, правото, е като хубава кобила на пазара. Който има повече пари, той я купува..." Йордан Радичков.

                    Коментар


                      #25
                      zdr, az karam fiat brava 1,4sx lqtoto gradsko pada pod 9 no mnogo kulturno karane, izvyngradsko pod 7, oba4e zimata gradsko- 11

                      Коментар


                        #26
                        Aбе добре сте - аз с Алфа 145 1.8 ТС- като докарам 11 градско (събота и неделя без задръствания) съм доволен -иначе 13-15 литра градско. Извънградско от 7 до 10 - зависи Абе важното е да не съжаляваш за нито една стотинка за гориво - защото ти е кеф.П.П. Аз никога не се старая да превключвам на ниски обороти с цел икономия - винаги карам с кеф - пука ми за разхода - като няма пари за бенз ще си извадя колелото :D :D Не мога да се сдържа - често се каня - този път кротко да я засека на минимален разход - никога не издържам
                        Alfa Romeo 145 1.8 Twin Spark -Ех, 156 SW 2,4 JTD -Ех
                        Alfa Romeo 164 Super 2.0 Тwin spark
                        Alfa Romeo 155 Super 2,5 V6
                        Alfa Romeo GTV 3.0 V6 24v
                        MB CLK - 430 V8

                        Коментар


                          #27
                          bravo 1.4 12v градско 10.5 газ климатика на max

                          Коментар


                            #28
                            Браво 1,6 16в6-6,5 извън градско при скорост около 1207-8 градско с нормално каране (нито ръчкане нито прекалено бавно)П.с. Не знам вие как карате, че ви дава 10-11л градски разход :D
                            Сега: Пунто 1,7 ТД ЕЛХ
                            Преди: Браво 1,6 16в SX

                            Коментар


                              #29
                              blato написа:
                              Браво 1,6 16в6-6,5 извън градско при скорост около 1207-8 градско с нормално каране (нито ръчкане нито прекалено бавно)П.с. Не знам вие как карате, че ви дава 10-11л градски разход :D
                              Карал ли си в София? Ако не, засечи си разхода тогава!Пре мен на Типото само от смяна на местоположението на работата разхода ми падна с 2, 2.5л
                              A20DTH ЖТД ама не баш
                              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                              Коментар


                                #30
                                +

                                1,6 16V бензин градско 10/100 извънградско 7..7,5/100 газ градско 13..14/100 извънградско 8,5..9/100

                                Коментар

                                Working...
                                X