Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Блокирал дизелов двигател! ЗАЩО?! (спешно)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Jimy на Red Storm е така, защото той май е с по-новото JTD. При повечето (както при мен и при теб, предполагам) имаме една лампа, която трябва да свети при по-ниско ниво на маслото. Има формата на щека, от която капят капки.
    FIAT Bravo JTD GT '99

    Коментар


      #17
      Виж за това не помислих...като го видя пак ще го разпитам по-подробно.Иначе за тази лампа с капка зная и с радост забелязвам,че при контакт светва и като запали мотора гасне без да ми мига или ... там нещо друго. Остава въпроса дали е възможно да се препограмира ECU-то да гаси мотора при проблем с маслото???Защото следният въпрос:
      mancuzo написа:
      Много ми е чудно тия fuck датчици за масло при какво положение светват? На литраж ли? Кат прегрее ли? Като гръмне ДВГ ли?
      е съвсем резонен!
      Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
      Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
      http://www.keepfighting.ms

      Коментар


        #18
        Моте съболезнования колега.За да живне мотора ти и пак да замърка единствено шлайф на вала.Избери си добър майстор първо,защото там монтажната хлабина е две -три стотни. И не купувай лагери докато не се направи шлайфа, че не се знае на кой ремонтен размер ще отиде. Успех!
        Fiat Marea TD100

        Коментар


          #19
          колега ако не смяташ да я правиш колата пиши ми едно ЛС за някаква цена...защото аз си тарся сас блокирал мотор
          Fiat Bravo 1.9 TD 100 FOREVER вече го няма ;(;(;(
          п. п. продава се на части 0894719091 http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?p=512287#512287
          Ланча Либра 2.4 JTD - истината от която боли

          Коментар


            #20
            турбината как еима ли проблеми по нея
            Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

            Коментар


              #21
              Колеги колата мнооого отдавна е направена .... единствения проблем беше задрал колянов вал и дотам .... намерих си перфектен такъв и лагерите които трябжаше да сложат бяха такива за без ремонт на вала ... пасна идеално и вече 10 000 км проблеми никакви даже се каня другия месец да отида до Париж с колата ... после Италия ... и така 8000км .. и смятам че отново няма да имам проблеми чукам на дърво
              Красота - http://www.youtube.com/watch?v=Fe-w2TdG0Qo

              Коментар


                #22
                Е дано колега пожелавам ти го.
                преди FIAT-BRAVO1.9JTD сега FIAT-MAREA1.8-16v

                Коментар


                  #23
                  kazan написа:
                  Колеги колата мнооого отдавна е направена .... единствения проблем беше задрал колянов вал и дотам .... намерих си перфектен такъв и лагерите които трябжаше да сложат бяха такива за без ремонт на вала ... пасна идеално и вече 10 000 км проблеми никакви даже се каня другия месец да отида до Париж с колата ... после Италия ... и така 8000км .. и смятам че отново няма да имам проблеми чукам на дърво
                  безаварийно по пътя ти пожелавам ! искам само да попитам нямаше ли проблем след като нямаш масло сигурно колата е прегряла ??? аз несъм много компетентен ,но са ми казвали ,че жтд са с скапана мазилна система (има тънки медни човки над всеки цилиндър и маслото върви по тях, след прегряване човките бързо се загряват и огъват и след това маслото не попада на правилното място).поне така ми беше обяснено като си взех колата .предопредиха ме да гледам да не е прегрея ,което стана след 2 години от пукната тапа на мотора ,но как одари стрелката в максимума и колата взе да не върви се изчака да истине и се доля вода .незнам само дали няма поражения . колата си върви много ама не се знае Yellow_Flash_Colorz_PDT_05

                  Коментар

                  Working...
                  X