Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мисля да махна катализатора става ли или не става - махнат

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Мисля да махна катализатора става ли или не става - махнат

    Колеги колата ми е пунтак 94, 10 м., 1.2, 75 с клима, проблем ли ще е да си махна катализатора и ако може да се махе с какво да го заменя.Давайте експертите си мения
    Пунто 1.2 75 94г климатик SX

    #2
    Маха се и се слага на негово място резонаторно гърне.
    FIAT BRAVA 1.2 16V 1999г. HSX

    Коментар


      #3
      Извинявам се че се намесвам така на човека във въпроса ама защо никой не си слага пак катализатор..скъп ли е? че всеки минава на резонансно гърне
      Fiat Bravo - 1.8GT /115hp 1997г.
      Audi A4 - 1.9TDi /110hp 1998г.
      Mazda 121 - 1.3GLX / 75hp 1994г.

      Коментар


        #4
        PaUnOff написа:
        Извинявам се че се намесвам така на човека във въпроса ама защо никой не си слага пак катализатор..скъп ли е? че всеки минава на резонансно гърне
        Ами не е много евтин освен ако не минеш на варианта с някакви Полски мисля бяха универсални по около 250 лв. Иначе може и 500 да прескочи.
        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

        Коментар


          #5
          А защо с резонантно гърне, а не направо с права тръба...Едва ли ще стане много по-шумно.
          Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

          Коментар


            #6
            Geraka написа:
            А защо с резонантно гърне, а не направо с права тръба...Едва ли ще стане много по-шумно.
            СТАВА МНОГО ШУМНО. Катализатора като цяло се явява първо гърне - като резнеш газта и ако пуснеш рязко се чува много яко гргргргргрргр... отвратително е. Но ми поискаха 40 кинта за резонаторно, а бях само с 12 в джоба - сложих тръба... най-шумната кола в редицата - без голф 2ките Това на ФОРД-а ми.
            Steliyan's Life!
            FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

            Коментар


              #7
              Аз все си мисля, че с тия 4 гърнета заедно с катализатора на мойта, едва ли ще и повлияе едно по-малко
              Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

              Коментар


                #8
                Geraka написа:
                Аз все си мисля, че с тия 4 гърнета заедно с катализатора на мойта, едва ли ще и повлияе едно по-малко
                И аз така си мислех. Живея на 8мия етаж - жената винаги ме чакаше на вратата като се прибирам Вика - чуваш се още като влезеш в завоя, а докато търсиш къде да се паркираш вече съм сложила салатата и чакам да спре да пърпори...
                Steliyan's Life!
                FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                Коментар


                  #9
                  Re: Мисля да махна катализатора ставли или нестава

                  zaxaxa написа:
                  Колеги колата ми е пунтак 94 10м 1.2 75 с клима проблем ли ще е да си махна катализатора и ако може да се махе с какво да го заменя.Давайте експертите си мения
                  Колега,би ли дал някакви сериозни обяснения защо искаш да си махнеш катализатора???.Струва му се че има нещо нерационално в това да махнеш нещо от колата си и да го замениш с друго, което не е това нещо което си махнал.

                  Коментар


                    #10
                    Re: Мисля да махна катализатора ставли или нестава

                    zaxaxa написа:
                    Колеги колата ми е пунтак 94 10м 1.2 75 с клима проблем ли ще е да си махна катализатора и ако може да се махе с какво да го заменя.Давайте експертите си мения
                    Какво му е на катализатора запуши ли се или направо се разпада Всеки взел да маха катализатора , какво става бе хора.Разбирате че някой си махнал кат. и вие веднага енерционо да не останем по-назад
                    Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

                    Коментар


                      #11
                      ако катализатора отиде на кино, как се разбира? колата набира по-малко, дависе?
                      Brava 103HP
                      ''Фиата тръгва там където Голфа спира''

                      Коментар


                        #12
                        jenshen73 написа:
                        Geraka написа:
                        Аз все си мисля, че с тия 4 гърнета заедно с катализатора на мойта, едва ли ще и повлияе едно по-малко
                        И аз така си мислех. Живея на 8мия етаж - жената винаги ме чакаше на вратата като се прибирам Вика - чуваш се още като влезеш в завоя, а докато търсиш къде да се паркираш вече съм сложила салатата и чакам да спре да пърпори...
                        Хехехе айде сега стига вицове де чува се още от завоя.Не може да бъде това особенно с дизел.
                        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                        Коментар


                          #13
                          miro2177 написа:
                          ако катализатора отиде на кино, как се разбира? колата набира по-малко, дависе?
                          Колата може да набира по-малко и да се дави поне от десетина,петнадесет причини.Как определяш че е виновен катализатора за това.

                          Коментар


                            #14
                            miro2177 написа:
                            ако катализатора отиде на кино, как се разбира? колата набира по-малко, дависе?
                            Освен това което си писал също силна миризма на развалени яйца :D в някои случаи ясно отделяне на прах от аспуха когато колата не е карана ден два и достигне работна температура.Спъване не ускорява така както сте свикнали, мудна е .
                            Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

                            Коментар


                              #15
                              Atanas71 написа:
                              miro2177 написа:
                              ако катализатора отиде на кино, как се разбира? колата набира по-малко, дависе?
                              Освен това което си писал също силна миризма на развалени яйца :D в някои случаи ясно отделяне на прах от аспуха когато колата не е карана ден два и достигне работна температура.Спъване не ускорява така както сте свикнали, мудна е .
                              Какви са тези развалени яйца бе колега,каква е тази прах.Защо не отидеш в някой сервиз да се цаниш за окачествител на катализатори.За тази работа си има уреди за измерване.Слага се газ-анализатор и се измерва нивото на газовете.Ако са в нормите да си мирише и на омлет с шумка ако си иска.Измерва се и размера на налягането на газовете ако трябва.

                              Коментар

                              Working...
                              X