Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с температурата на водата на Браво 1.6 16V

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с температурата на водата на Браво 1.6 16V

    Искам да попитам колеги където са се сблъсквали с този проблем...Като копих колата темпаратурата минаваше над средата и там включваше перката и като карам се включваше от време на време и подържаше една температура и реших да сменя датчика на радиоатора с градусите който пуска перката и вземах с по-ниско температурни число да включва перката.Но сега като достигне стрелката средата на уреда за водата се включва перката и не спира докато не бутне стрелката на четвъртата черта на уреда и като карам постоянно духа перката докато не бутне на 4-та черта , а преди небеше така.Да е проблема в стария датчик и нещо да се е брактисъл или нещо друго?Защото познавам много бравота 1.6 16V , на които температурата им стои точно посредата като загреят нормално и не мърда нагоре-надоло като моята.Как да оправя температурата да ми стои на едно и също място като на моите колеги ?

    #2
    Колега, ти с механичен километраж ли си , или с цифров? При по-старите модели е така - стрелката ходи нагоре надолу, а при по-новите има малко различия, и затова седи в средата точно. По-новите имам предивд 98-ма година и след.

    Коментар


      #3
      Преди температурата си стоеше на едно място , това стана след като сложих този датчик с по ниско число.Километража ми е цифров.

      Коментар


        #4
        Незнам дали ще се оправи ако взема да купя нов датчик с нормалната му температура?

        Коментар


          #5
          Ам скии ся ко си направил ти термостата примерно да кажем отваря на 90 градуса а ти си купил датчик които пуска перката на 87 градуса което ще рече че щом загрее колата и термостат отвори перката веднага се включва и така върти докато успее да наделее над температурата на мотора и термостата ще не ще затвори, обаче само след по малко от минута пак отваря и пак пуска топлата вода към радиатора където твоето своеволие с датчика пак реагира и пак почва се бори да охлади до толкова водата че да затвори термостата не стаа така колега, сложи си стария датчик добре ти е работил точно там трябва да псука перката така че не се притесняваи за него
          Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
          Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
          Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

          Коментар


            #6
            Да ама като сложа стария датчик температурата отива чак горе над средата на 3-тата чертаи там стои , но като отида в някое задръстване може дори да ми прегрее.А аз се опитвам да го направя както трябва да е да стои на една място след като загрее.Не искам да стои точно посредата може и малко по доло ама да стои на едно място не да шава нагоре надоло.Можели стария датчик да се е брактисъл и от там да идва по-голямата работна температура.

            Коментар


              #7
              Работи ли ти първата степен на перката? Обикновено когато не работи, температурата се качва на 3 черта отгоре. Оправи си я, и сложи оригинален датчик, това не е току така да слагаш други датчици и да искаш да е наред.

              Коментар


                #8
                Да това е следващия логичен въпрос които задава колегата, ако не ти бачка първа степен така ства въпроса е що не бачка заради вариатора или заради датчик това трябва да разбереш.
                Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                Коментар


                  #9
                  Първата степен работи , проверих я.

                  Коментар


                    #10
                    PB 5976 BC написа:
                    Първата степен работи , проверих я.
                    Как я провери?

                    Коментар


                      #11
                      Еми то се вижда!Ясно значи трябва да си закупя нов датчик с нормалната температура и да видя какъв ще е резултата.Ако нестане какво ще правя?

                      Коментар


                        #12
                        PB 5976 BC написа:
                        Еми то се вижда!Ясно значи трябва да си закупя нов датчик с нормалната температура и да видя какъв ще е резултата.Ако нестане какво ще правя?
                        аз се сещам само за смяна на радиатор - щото така направих, НО има и доста по-евтин вариант - промивка на системата. Но сериозна промивка , а не от типа ’сипах вода и излезе чиста’.

                        Коментар


                          #13
                          PB 5976 BC написа:
                          Еми то се вижда!Ясно значи трябва да си закупя нов датчик с нормалната температура и да видя какъв ще е резултата.Ако нестане какво ще правя?
                          Изобщо не съм сигурен че си я изпробвал перката дали работи на първата степен.Аз съм третият който ти казва че най-вероятно там ти е проблема и той често се състои в нагоряла клема на блока с резисторите.Опитваме се да те предпазим от излишно харчене на пари.

                          Коментар

                          Working...
                          X