Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем - шум съединител

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    На мен ми прави впечалтние, че когато натисна съединителя (от скоро е това) се чува странно жужене, дори и само да сложа крака си на педала без да натискам. Като започна да редя скоростите в движение разбира се чувам виене сякаш имам Турбина и се ускорява докато не отпусна съединителя напълно.Като чета всичко до момента май, май ще да е това - аксиален лагер ........ някой да ме поправи моля защото съм лееекичко попритеснен
    Skoda AMfabia 1.2 12v
    exBrava 1.8 16V ELX + Анти Гравитационно Устройство (АГУ)

    Коментар


      #17
      piftho написа:
      На мен ми прави впечалтние, че когато натисна съединителя (от скоро е това) се чува странно жужене, дори и само да сложа крака си на педала без да натискам. Като започна да редя скоростите в движение разбира се чувам виене сякаш имам Турбина и се ускорява докато не отпусна съединителя напълно.Като чета всичко до момента май, май ще да е това - аксиален лагер ........ някой да ме поправи моля защото съм лееекичко попритеснен
      И при мен е по абсолютно същия начин. Само дето го няма това виене в движение. Но дори и 1 мм да натисна съединителя и почва това жужене. Все едно идва от малко електрическо моторче.
      Браво 1.6 16v 1996
      Рено Лагуна 2 1.9 dCI.

      Коментар


        #18
        Ами и при мен го няма това жужене. Само когато натискам и пускам, след това в джинение нняма никакво жужене, никакви др. смущаващи неща. Ходил ли си на доктор или нещо подобно защото съм от скоро собственик на фиатката и не съм особено много запознат с проблемите по слух
        Skoda AMfabia 1.2 12v
        exBrava 1.8 16V ELX + Анти Гравитационно Устройство (АГУ)

        Коментар


          #19
          svilens написа:
          А защо няма смисъл да се сменя само аксиален лагер,а направо с целия съединител? Щото и моя май нещо си отива.
          Предполагам,защото взимат доста в сервиза за работа-така и така ще ти вземат 100-тина лева за смяна на лагера,поне и съединителя да сменят.С един (скъп) куршум,2 заека.Да питам и аз - педала на съединителя на Пунто 1.1 отделя много високо.Накъде се върти гайката на жилото-на затягане или развиване,за да отделя съединителя по-ниско.Или май е за смяна,а?

          Коментар


            #20
            Aз имах предвид това, което си казал за турбината в движение ( Като започна да редя скоростите в движение разбира се чувам виене сякаш имам Турбина и се ускорява докато не отпусна съединителя напълно. ) Това го няма при мен. В движение и аз не съм забелязвал нищо да се чува. Ами бях минали месец и казах да ми погледнат съединителя и те ми казаха : Всичко е ок, отделя нормално, лагера е тръгнал да заминава ама няма проблеми карай си така. Не си спомняма дали ставаше въпрос за тоя въпросен аксиален лагер, но най-вероятно да. За това си мисля, че е от него това чудо, ама знам ли...
            Браво 1.6 16v 1996
            Рено Лагуна 2 1.9 dCI.

            Коментар


              #21
              boy123 написа:
              svilens написа:
              А защо няма смисъл да се сменя само аксиален лагер,а направо с целия съединител? Щото и моя май нещо си отива.
              Предполагам,защото взимат доста в сервиза за работа-така и така ще ти вземат 100-тина лева за смяна на лагера
              Толкова много ли?
              Браво 1.6 16v 1996
              Рено Лагуна 2 1.9 dCI.

              Коментар


                #22
                Това за аксиалния лагер хубаво, но едва ли може да се кара без да се притеснява човек. На колега който е с Сеат Ибиза TDI аксиалния лагер си беше заминал и колата му придърпваше доста. А това виене като Турбина както са ти казали и при мен явно е от аксиалния лагер. Какво по лошо може да се случи ако продължа да карам. Да блокира нещо или да се счупи в движение.... притеснява ме доста. А иначе за цената на смяна мога да го преживея само с около 50-тина лева 100 са ми много
                Skoda AMfabia 1.2 12v
                exBrava 1.8 16V ELX + Анти Гравитационно Устройство (АГУ)

                Коментар


                  #23
                  Еми не знам от сервиза ми казаха, като си замине съединителя тогава го смени. Това сигурно значи, че не е нищо опасно. Знам ли...
                  Браво 1.6 16v 1996
                  Рено Лагуна 2 1.9 dCI.

                  Коментар


                    #24
                    Засега е успокояващо, дано да е така, защото не искам да угасна завинаги някъде на дълъг път. Ще е много красива гледка, а вече имам опит с предишната ми колица на магистралата да вися 3 часа - уасно е повярвай ми
                    Skoda AMfabia 1.2 12v
                    exBrava 1.8 16V ELX + Анти Гравитационно Устройство (АГУ)

                    Коментар

                    Working...
                    X