Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колата ми сама подава газ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Колата ми сама подава газ?

    От известно време установявам че колата ми сама подава газ. Да уточня- Fiat Brava с газова уредба. Пали на бензин и после превключва на газ (стандартно). Вчера запалих двигателя, махнах си крака от газта и колата започва да подава газ и оборотомера стигна до 3000. Изгасих, запалих пак- същата картинка. Тръгнах да карам, включвам си на 2-ра и тя си върви, подавайки си газ! По едно време спря със своеволията, но това се случва вече няколко пъти. Някакви идеи какво, защо и как?

    #2
    Re: Колата ми сама подава газ?

    addrianna написа:
    От известно време установявам че колата ми сама подава газ. Да уточня- Fiat Brava с газова уредба. Пали на бензин и после превключва на газ (стандартно). Вчера запалих двигателя, махнах си крака от газта и колата започва да подава газ и оборотомера стигна до 3000. Изгасих, запалих пак- същата картинка. Тръгнах да карам, включвам си на 2-ра и тя си върви, подавайки си газ! По едно време спря със своеволията, но това се случва вече няколко пъти. Някакви идеи какво, защо и как?
    стъпков мотор или потенциометър на дроселовата клапа или т.н. TPS датчик
    Fiat Bravo 1.6, 16V, 103 к.с.,
    182A4.000, 1998г.

    Коментар


      #3
      Или натрупани грешки в копютъра и е минала в сервизен режим, или ти засяда жилто на газта.
      Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
      Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

      Коментар


        #4
        Мерси за отговорите! Сега обаче ми сервира и ново 20- двигателя отказва да работи на газ! Както си карах изведнъж прихълца и изгасна. След това опитах да я запаля, пали и в момента в който превключа на газ гасне. Без да хълца или нещо от сорта, просто гасне.

        Коментар


          #5
          А газ имаш ли? Двигателя няма как да ти откаже да работи на газ - явно нещо с горивоподаването не е наред. Иди на газаджия.
          Steliyan's Life!
          FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

          Коментар


            #6
            колеги, от ника личи, че това е жена, с всички извинения към колежката... за мен тя чака и решения, не само диагнози...започни първо с - намери някой мъж около теб / то и ти можеш, ама друго си е / да ти откачи нулата на акумулатора за да рестартираш компютъра както казва колегата GTipo...стъпковия мотор / моторче на празен ход / мисля, че трябва да се почисти.а TPS датчик май се сменя....ако съм сгрешил - някой да ме поправи...
            Fiat Punto 1.1-Синята птица
            Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
            Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

            Коментар


              #7
              НЕ ЗНАМ КАК Е ПРИ БРАВИТЕ обаче мене ме съмнява темп датик на инжекциона
              Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
              Втората......пак същата!
              (_-_)______////_______(_-_)
              Punto75-Вече на жената!
              Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

              Коментар


                #8
                А защо не започне с най простото -механичен проблам заяждане на жило или дроселова клапа и тогава да продължи с електрониките?
                FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                Коментар


                  #9
                  jenshen73, въпреки че съм жена първото което ми хрумна беше да проверя дали има газ :D да, има.donna, мерси за изчерпателния отговр. Май все пак ще я закарам в сервиз

                  Коментар


                    #10
                    NikMar написа:
                    А защо не започне с най простото -механичен проблам заяждане на жило или дроселова клапа и тогава да продължи с електрониките?
                    което значи:като се изфорсира сама - пъхни си крака под педала на газта и повдигни педала нагоре.ако се оправи - жилото е за смяна

                    Коментар


                      #11
                      u_bo написа:
                      NikMar написа:
                      А защо не започне с най простото -механичен проблам заяждане на жило или дроселова клапа и тогава да продължи с електрониките?
                      което значи:като се изфорсира сама - пъхни си крака под педала на газта и повдигни педала нагоре.ако се оправи - жилото е за смяна
                      Пробвах. Не помогна.

                      Коментар


                        #12
                        Не каза какъв двигател е. Най-добре отиди на диагностика. ’Щото може да е т’ва, може да е он’ва, може да е третото, може и да може...
                        Golf lll 2.0 113 hp /American Edition

                        Коментар


                          #13
                          Аз имам същия проблем, що годе навързах логиката и сам си отговорих. Само, че да ми кажете сервиз в София, в който ще извършат смяната на жилото както трябва и горе-долу каква цена ще обявят. Предварително благодаря.
                          karolev>> Георги Каролев; Brava 100 16V SX 103hp 10.'98 - R.I.P. 04.04.2018
                          https://www.facebook.com/groups/FiatFIBulgaria/ - ФИАТ ФЕНОВЕ в БЪЛГАРИЯ във Facebook

                          Коментар


                            #14
                            karolev написа:
                            Аз имам същия проблем, що годе навързах логиката и сам си отговорих. Само, че да ми кажете сервиз в София, в който ще извършат смяната на жилото както трябва и горе-долу каква цена ще обявят. Предварително благодаря.
                            при мен смяна я извърши сервиза ’Мечо КУХ’ поръчах си жило от Хит-ко ( ти можеш и от магазина в сф да си вземеш) и отделяш поне 1,5 часа - за да няма бързане

                            Коментар


                              #15
                              Взимането на жилото лесно - само,че със смяната ще е веселба, нямам време да му се незнае, а и с тия прогнози за времето ще трябва да се свирам в някой гараж Иначе ако успея ще спретна и едно "ръководство" - смени си сам.... Защото поне такова не видях. (Извинявам се ако вече има.)
                              karolev>> Георги Каролев; Brava 100 16V SX 103hp 10.'98 - R.I.P. 04.04.2018
                              https://www.facebook.com/groups/FiatFIBulgaria/ - ФИАТ ФЕНОВЕ в БЪЛГАРИЯ във Facebook

                              Коментар

                              Working...
                              X