Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

колко трябва да харчи фиат Пунто 1.2 75коня?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    колко трябва да харчи фиат Пунто 1.2 75коня?

    колко трябва да харчи фиат Пунто 1.2 75коня градско. Понеже ми дава 11-12л/100 което ми се струва много

    #2
    ами какво да ти кажа колега....май ти харчи малко повечко моето градско ми дава 7-8/100....но зависи и как го караш де....аз лично не му давам много зор
    Punto 1.2, ELX MPI

    Коментар


      #3
      колко трябва да харчи фиат Пунто 1.2 75коня градско. Понеже ми дава 11-12л/100 което ми се струва много
      По каталог, на градски цикьл разхода е7.8 л/100км и почти не надхвьрля тази граница!На смесено е 6.7, всеки друг разход говори за нередности по мотора!

      Коментар


        #4
        ами колата върви чудесно няма вибрации не мени обороти всичко изглежда нормално но найстина харчи повечко какво мислите, че може да е причината

        Коментар


          #5
          отиди на диагностика....нека видят ламбда сондата да не е свършила... нека колегите се изкажат по въпроса
          Punto 1.2, ELX MPI

          Коментар


            #6
            относно катализатора си нямам никаква идея купих я преди 1 месец и съм доволен с изкл. на разхода имах други представи за 1.2 мотор, а и не я настъпвам много карам я нормално

            Коментар


              #7
              На http://punto.hit.bg/teh.html му дават градско - 9.5, извънградско - 5.6.Аз имам същото Пунто, 94 г. Градско ми гори 9.5 (зимата 10), на път - 5.5. Което смятам е доста добре за 11-годишна кола. Бензин - А95 от Шел (не е V-Power).А твоя разход наистина ми се вижда доста голям.
              Пунто 75 1.2 MPI '94

              Коментар


                #8
                Ех колега ! Живи изгоряхме с тия коли. И аз го имам от една година абсолютно същото и аз почнах с такъв голям разход.Сега за да не се ядосвам повече дори не го и засичам колко гори.На дълъг път съм съгласен че ми гори 5.5 до 6 литра но за градско каране е голяма ламя.Първо му смених термостата и намаля малко разхода .После му махнах катализатора и намаля още разхода.ламбда сондата я гледаха на компютър и това е вятър работа само отидоха 25лв.Развивахме свещите но се оказаха пък идеални .Керемиден цвят и са работили добре.Преди това Пунто съм имал 12 различни модели коли две Жигулита но такъв разход на гориво не съм имал.Мислех си че като го купувам 1.2 малък мотор ще гори малко а то не било така.10години карах Застава Юго какво да кажа 5 литра не съм минавал в града.Много пъти съм писъл в тоя форум че е добре че имам и Мерцедес 190 2.5 дизел и си го карам него в града защото с него не стигам и 7л нафта .Просто да те подкова отдалеко какво те чака.1 махане на катализатора 25-30 лв2 събирай пари за съединител 180-200лв3 смяна на термостат4 Проблем с запотяване на стъклата особенно предното5 айде много да не те натоварвам с грижи и дано да не го изживяваш дълбоко всичко което ти написах но това е самата истина. :D
                Фиат Панда 1.2 2006година
                Синджира си идва ,а козата я няма...

                Коментар


                  #9
                  Коцев, Ловеч не е кой-знае колко от Ямбол! Ако не си намерил досега кой да реши проблема с разхода на Пунтото,докарай го до Ямбол. Не може така да се пише за тези симпатяги и да излагаме марката!

                  Коментар


                    #10
                    Коцев, явно си имал мнооого лош късмет с тая кола, защото моето Пунто беше 1.1/55 и лапаше 7.5/8 ГАЗ в града, и 6 на дълъг път. Вярно че е по-малка кубатура, ама все пак? Бравата ми е 1.2 80 коня и дава 8.5/100 ГАЗ в града и 7/100 ГАЗ на дълъг път. Направо тия разходи 12-13 дето ги говорите силно ме озадачават! Отделно някъде мернах че си купил колата от Италианеца в Плевен, който имам честта лично да познавам и мога да кажа че колите които вкарва са малко по-скъпи, но са с гарантиран произход и нямат проблемите които са при "Горублянските" автоджамбази.
                    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                    Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                    Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                    http://forum.fiat-bg.org

                    Коментар


                      #11
                      сега ходих на диагностика вързаха ме на 5 вида компютъри, свалята свещи и секви такива работи и казаха че колата била перфектна и за нея разход от 10-11-12 градско било напълно нормално особено като е студено

                      Коментар


                        #12
                        blue_g написа:
                        ами какво да ти кажа колега....май ти харчи малко повечко моето градско ми дава 7-8/100....но зависи и как го караш де....аз лично не му давам много зор
                        Както казва колегата, ако караш бабешката както и аз правя, толкова дава, ако го юркаш - повече. Това е. Иначе знаеш, тая кола кат я настъпиш върви.
                        Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                        Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                        Коментар


                          #13
                          Зависи как го засичаш.Пъниш резервара до горе докато излезе от клапата и после караш и палниш пак така, всякакви други начини са преблизителни.Моито градско гори 7-8 извън градско при100-120км 5-6 при 150-160км 8-9
                          FIAT PUNTO 1.2 MPI 75
                          SKYPE: motiff

                          Коментар


                            #14
                            абе колеги, за кви високи разходи говорите на тия двигатели бе... 1.2 с разход 11 12... ти трябва да му вземаш душата на това чудо. Аз карам 1.1 97 година... е повече от 8 на градско не ми дига... а не карам бавно, не го жаля това пунто... ама 12 ми се вижда доста нереално за кола без проблеми. И тука да попитам нещо за споменатата застава юго с разход 5.... понеже и аз имам една застава... ама разхода и е бая над тоя на пунтото и ме зачуди как се постига тоя разход.
                            Punto 1.1

                            Коментар


                              #15
                              Заставата ми беше Юго 45 коня.Машина за образец. :D Пунтото действително го купих от италианската автокъща в Плевен верно че е запазено за годините но тоя разход в града ме вбесява.Наливам му 95 слагам му и добавка за по добро изгаряне карам го без да го юркам но ......9 литра си ги гълта и пита за още но няма кой да му налива повече.Паля си Мерца карам и пей сърце.... :D
                              Фиат Панда 1.2 2006година
                              Синджира си идва ,а козата я няма...

                              Коментар

                              Working...
                              X