Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем потенциометъра на газта на Мареа JTD

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем потенциометъра на газта на Мареа JTD

    Колеги колата е Мареа 2.4JTD от една седмица насам от време на време си светва чека и губя около 3-4 см. от педала на газта след няколко паления се оправя. На диагностика излезна потенциометър на газта та въпроса ми е има ли начин да се чисти или нещо подобно , може ли да ме изостави на път , защото ще патувам към края на седмицата.Предварително благодаря на всички.


    r_osen@yahoo.com

    #2
    rosenmvr написа:
    Колеги колата е Мареа 2.4JTD от една седмица насам от време на време си светва чека и губя около 3-4 см от педала на газта след няколко паления се оправя. На диагностика излезна потенциометър на газта та въпроса ми е има ли начин да се чисти или нещо подобно , може ли да ме изостави на път , защото ще патувам към края на седмицата.Предварително благодаря на всички.
    Залегни под жабката.Махни ако имаш кори там. Най-добре свали жабката, за да се отвори повече място за гледка (работа). Там трябва да ти е и компютъра на колата. Ще се ориентираш.Ще видиш и една букса с около 6 жици. Откачи тази букса и я напръскай обилно с контактен спрей. Ако видиш повече такива букси там не се притеснявай, откачи и тях, напръскай ги за да си доволен, че най-вероятно ще се оправи проблема ти. След като напръскаш въпросната букса няколко пъти я вкарай и изкарай, напръскай я пак и накрая отново си я свържи.Палиш колата и тестваш какво е станало. След това отиваме и се размазваме с мешана скара и някое друго питие.Ако е от това, което ти казвам ще бъдеш щастлив. И след известно време пак ще се повтори и пак може да направиш операцията, като накрая ще трябва строгата ръка на закона да се намеси, но до тогава ще ядем скарата и ще пием питиетата.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      #3
      Скатара и питиетата са най малкия ни проблем , намерих вупросната букса след еднучасово проследяване на кабела излизаш от потенциометъра .Въпросната беше вързана с опашка разглобих я зачистих я и я напръсках с вд 40 това имах под ръка сега остана да видя тия дни дали ще имам ядове.Някои знае ли на кай кабел какво трябва да излиза иска ми се да го видя на съпротивление дали непрескача някъде.


      r_osen@yahoo.com

      Коментар


        #4
        ей, никой ли не е чел по контактните спрейове, че пише "тез неща са праат на откачен акумулатор"Кога ли някой ще изпищи?- Колега ВД40 е минал отдалечко покрай контактните спрейове.ЕДИТ
        JacK`DanielS написа:
        да минал е ама се е спрял за малко. пак става! знам го от личен опит Поздрави!!!
        Между ’става’ и ’хубав’ има ГОЛЯМА разлика. За мен това е важно. Аз по принцип неща дето ’бе стават’ не ги ползвам.

        Коментар


          #5
          да минал е ама се е спрял за малко. пак става! знам го от личен опит Поздрави!!!

          Коментар


            #6
            rosenmvr написа:
            Скатара и питиетата са най малкия ни проблем , намерих вупросната букса след еднучасово проследяване на кабела излизаш от потенциометъра .Въпросната беше вързана с опашка разглобих я зачистих я и я напръсках с вд 40 това имах под ръка сега остана да видя тия дни дали ще имам ядове.Някои знае ли на кай кабел какво трябва да излиза иска ми се да го видя на съпротивление дали непрескача някъде.
            Ще ядем я! Щом симптомите са ти такива, то значи потенциометъра работи, или трябва да си много голям карък, за да ти се развалят едновременно и по еднакъв начин главната и второстепенната (проверяваща) писта.
            A20DTH ЖТД ама не баш
            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

            Коментар

            Working...
            X