Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как се сваля таблото на Брава ЖТД?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Как се сваля таблото на Брава ЖТД?

    Колеги, на картинка ми е ясно как става кое и къде се отвърта,но не мога да сваля рамката на таблото.Отвил съм всички винтове и не ще.Проблема е как да измъкна рамката в областта на лявата духалка(то тя се вади заедно с нея май).Има едно щифтче там натискам го и пак не иска.Някой може ли да ми каже има ли някакви по специални пинизи и хватки.Мерси предварително.

    #2
    Предимесец свалях таблото,имах изгоряла крушка.Духалката не излиза с таблото,понапъни малко но внимавай ,трябва и волана да махнеш.
    Фиат Брава 1.4 12V 1998г

    Коментар


      #3
      Re: Как се сваля таблото на Брава ЖТД?

      janyboy написа:
      Колеги, на картинка ми е ясно как става кое и къде се отвърта,но не мога да сваля рамката на таблото.Отвил съм всички винтове и не ще.Проблема е как да измъкна рамката в областта на лявата духалка(то тя се вади заедно с нея май).Има едно щифтче там натискам го и пак не иска.Някой може ли да ми каже има ли някакви по специални пинизи и хватки.Мерси предварително.
      Колега, имах същия проблем.Май твоята е както беше на моята, единствените с още едно захващане.Значи от горната страна приблизително по спомен на 1/3 от дължината му (да кажем 5-10 сантиметра след духалката има една щипка, която го държи. Друго такова не съм виждал, но е факт. Няма да ти казвам как се опитвах и аз да извадя пластмасата от духалката Ако потърсиш точно тази тема съм я пускал и като си реших проблема пуснах снимка точно къде се напира въпросната щипка.
      A20DTH ЖТД ама не баш
      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

      Коментар


        #4
        Нали не си забравил да развиеш винта под бушонното табло? Ако си го развил дърпай внимателно и клати леко нагоре-надолу. Духалката излиза от вентилационната тръба зад таблото, може там да е запекла в уплътнението.
        Frontera Sport, X20SE март 1998

        Коментар


          #5
          Re: Как се сваля таблото на Брава ЖТД?

          BO написа:
          janyboy написа:
          Колеги, на картинка ми е ясно как става кое и къде се отвърта,но не мога да сваля рамката на таблото.Отвил съм всички винтове и не ще.Проблема е как да измъкна рамката в областта на лявата духалка(то тя се вади заедно с нея май).Има едно щифтче там натискам го и пак не иска.Някой може ли да ми каже има ли някакви по специални пинизи и хватки.Мерси предварително.
          Колега, имах същия проблем.Май твоята е както беше на моята, единствените с още едно захващане.Значи от горната страна приблизително по спомен на 1/3 от дължината му (да кажем 5-10 сантиметра след духалката има една щипка, която го държи. Друго такова не съм виждал, но е факт. Няма да ти казвам как се опитвах и аз да извадя пластмасата от духалката Ако потърсиш точно тази тема съм я пускал и като си реших проблема пуснах снимка точно къде се напира въпросната щипка.
          Колега не можах да намеря твойта тема.Виж за тези щипки ли става въпрос?Долната е ясна стигам я ама горната няма как да бръкна там.
          Прикачени файлове

          Коментар


            #6
            точно за тези щипки става въпрос, и по-точно за лявата от двете оградени.

            Коментар

            Working...
            X