Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Демонтаж на предни седалки

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Демонтаж на предни седалки

    Колеги как се демонтират предните седалки на Фиат Браво.Предна дясна седалка зацепва само в крайно положение.Явно някакви зъбци са изтъркани.Как да оправя седалката да не се плъзга като шейна напред назад?Има ли начин да я отремонтирам и да застава в избраното от мен положение?

    #2
    ми тя се маха елементарно .. от тм нанатък гледаш къде е проблема и оправяш на 4 шестограмни болта се държи ( по 2 на всяка релса)
    Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
    Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

    Коментар


      #3
      На мен съощо ми се наложи да ги свалям, защото една голяма бяла птица (да не кажа патка :D ) вдигна много рязко дръжката, която освобождава седалката да се движи и накланя, и скъса както се разбра в последствие жилото, което върши работата. Наглед дребен проблем, но доста неприятен. Така, че нежно със седалките, защото може да изхабите доста време и нерви
      Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
      ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

      Коментар


        #4
        Моята пасажерска също не работи. Проблема е в една много специална пружина, която се е счупила.Седалката се сваля много лесно, както колегата е казал по-горе. 4 шестограма. За по-голямо улесненеи е добре те да се развиват с гедоре

        Коментар


          #5
          Humppa написа:
          Моята пасажерска също не работи. Проблема е в една много специална пружина, която се е счупила.Седалката се сваля много лесно, както колегата е казал по-горе. 4 шестограма. За по-голямо улесненеи е добре те да се развиват с гедоре
          a koe не работи- щото при мен само пада облегалката, но не се дърпа напред. а шофьорската като дръпна ръчката отстрани и пада облегалката и седалката отива макс напред и се чудя дали нещо е прецакано на пасажерската или просто опцията важи само за шоф седалка 4е да не се размества настройката й
          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
          Fiat Bravo'97 1,6 16v
          Fiat Tempra'91 1,6 mono

          Коментар


            #6
            И двете могат да се местят напред при паднала облегалка, ако са здрави. А настройката не се размества.
            Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
            ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

            Коментар


              #7
              pakumba написа:
              Humppa написа:
              Моята пасажерска също не работи. Проблема е в една много специална пружина, която се е счупила.Седалката се сваля много лесно, както колегата е казал по-горе. 4 шестограма. За по-голямо улесненеи е добре те да се развиват с гедоре
              a koe не работи- щото при мен само пада облегалката, но не се дърпа напред. а шофьорската като дръпна ръчката отстрани и пада облегалката и седалката отива макс напред и се чудя дали нещо е прецакано на пасажерската или просто опцията важи само за шоф седалка 4е да не се размества настройката й
              опцията е и за двете. имаш проблем явно

              Коментар


                #8
                pakumba написа:
                Humppa написа:
                Моята пасажерска също не работи. Проблема е в една много специална пружина, която се е счупила.Седалката се сваля много лесно, както колегата е казал по-горе. 4 шестограма. За по-голямо улесненеи е добре те да се развиват с гедоре
                a koe не работи- щото при мен само пада облегалката, но не се дърпа напред. а шофьорската като дръпна ръчката отстрани и пада облегалката и седалката отива макс напред и се чудя дали нещо е прецакано на пасажерската или просто опцията важи само за шоф седалка 4е да не се размества настройката й
                Точно така е и при мен. Май трябваше да бъда по-конкретен. На пасажерската седалка се мърда само облегалката при манипулация с лостчето. Самата седалка (дъното) си остава неподвижна. Там оставам да минават по-слабички пътници, а за такива кат мен (атлети) ставам да им правя път през шофьорската седалка.

                Коментар


                  #9
                  моята шофьорската я бях откачал да и заваря лоста за местене ..
                  Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
                  Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

                  Коментар


                    #10
                    Коя джаджа управлява зацепването на седалката?С някакви зъбци ли е или нещо друго?Ще я сваля,но къде да си насоча вниманието-в релсите или в седалката?Не ми е ясен принципа,но като я сваля ще ми стане ясно

                    Коментар


                      #11
                      Използвам тази архивна тема защото се навивам тая седмица да свалям седалките и да ги пера. И въпросите ми са има ли нещо специфично при монтажа седалките в смисъл при монтажа така лесно ли влизат, както и излизат? И другия въпрос е имат ли коланите пиропатрони и евентуално ако имат, може ли при демонтаж на седалката да се задействат? Да уточня, че модула на въздушните възглавници не работи, ако изобщо има значение.
                      Bravo 1.6 16v 97г. + АГУ

                      Коментар

                      Working...
                      X