Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Светва ми лампата на инжекциона когато "настъпвам"

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Светва ми лампата на инжекциона когато "настъпвам"

    Здравейте всичкиМоля някой да сподели какво да правя .... когато карам по бързо (над 110) , или ускорявам по бързо (дръпка примерно) ми светка лампата на инжекцията като понякога не дава отражение върху варвенето а друг път ,като освободя от скорост и колата припадква няколко пъти на околу 400-500 оборота след което гасне.

    #2
    ....запушен катализатор е възможна причина

    Коментар


      #3
      Buch написа:
      ....запушен катализатор е възможна причина
      Нямам катализатор...

      Коментар


        #4
        Възможно е компютъра да ти е натрупал грешки. Трябва да се изчистят. Ако е бош компютъра, откачваш акумулатора за 5 мин.Взможно е също ако си сложил тръба вместо катализатора да ти дава проблем ламба сондата. Слага се гърне.Трета причина може да е харакирито на ламбда сондата ти :D
        Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
        Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

        Коментар


          #5
          GTipo написа:
          Възможно е компютъра да ти е натрупал грешки. Трябва да се изчистят. Ако е бош компютъра, откачваш акумулатора за 5 мин.Взможно е също ако си сложил тръба вместо катализатора да ти дава проблем ламба сондата. Слага се гърне.Трета причина може да е харакирито на ламбда сондата ти :D
          Редактирано....А къде да ида да ми прочетат грешката?

          Коментар


            #6
            Отиди да ти прочетат грешката за да не гадаеш от какво е.
            FIAT BRAVO II 1.4 GPL
            FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
            FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
            FIAT UNO 1.5

            Коментар


              #7
              Re: Светва ми лампата на инжекциона когато "настъпвам&

              lithrone написа:
              Здравейте всичкиМоля някой да сподели какво да правя .... когато карам по бързо (над 110) , или ускорявам по бързо (дръпка примерно) ми светка лампата на инжекцията като понякога не дава отражение върху варвенето а друг път ,като освободя от скорост и колата припадква няколко пъти на околу 400-500 оборота след което гасне.
              Вероятно много бедна смес. Причините са ниско налягане на бензина заради горивен филтър или износена бензинова помпа, влошено ел. захранване...
              sigpic
              Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
              475HP 11,5/1,9/191
              YouTube

              Коментар


                #8
                GTipo написа:
                Възможно е компютъра да ти е натрупал грешки. Трябва да се изчистят. Ако е бош компютъра, откачваш акумулатора за 5 мин.Взможно е също ако си сложил тръба вместо катализатора да ти дава проблем ламба сондата. Слага се гърне.Трета причина може да е харакирито на ламбда сондата ти :D
                Как така тръбата да дава грешка на ламбдата??Тя стои преди катализатора и какво я бърка дали го има??при мен на катализатора е тръба и в края малко гърненце.Да попитам колко гърнета трябва да имам? Освен това на мястото на катализатора имам още 2
                http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                FIAT БРАВО 1.2 16v
                ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                Коментар


                  #9
                  Плоблема вече е на моята глава.Къде е бензиновия филтър.Тепърва имам дая разучавам тази кола.

                  Коментар


                    #10
                    tashunk написа:
                    Плоблема вече е на моята глава.Къде е бензиновия филтър.Тепърва имам дая разучавам тази кола.
                    до задна дясна ако не се лъжа.....Лампата свети заради датчика който стой "забит" на тръбата която идва от въздушния филтър .Самия датчик представлява една пластмасова тръбичка.Струва 16 кинта за браво и пунто е един и същи до колкото разбрах ....четох някъде и др такава тема дано съм бил полезен.

                    Коментар


                      #11
                      При мен имаше същият проблем/аз като се замисля кви ли проблеми съм нямал :D/Също се оказа от грешки в компютъра.10 лв и вече нищо не свети и не примигва
                      Fiat Bravo 1.9 JTD 1999 105hp

                      Коментар

                      Working...
                      X