Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Теч на масло под скоростния лост. Откъде???

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Теч на масло под скоростния лост. Откъде???

    Напука ми се коженото кълъфче на скоростния лост. Реших да го сменям. Когато го разкопчах видях, че в основата под скоростния лост има малко количество масло - около 20-30 гр., което всъщност е довело до напукването на кожата. Подсуших добре мястото, но след 200-300 км. отново се беше събрало масло. Някой има ли идея от къде може да идва маслото и как може да се отстрани теча. В сервиза ми казаха, че единствената възможна причина т.е. пътя по който може да дойде масло е от скоростната кутия по жилото до скоростния лост. След едномесечно ходене по автоморги най-накрая намерих жило, но се оказа, че всъщност от скоростния лост до скоростната кутия вървят две жила и практически е много малко възможно само по едното - това за задна предавка да дойде по някакъв начин масло, а другото въобщи не влиза в скоростната кутия, а се заваща на лостова система вън от нея. От това което видях разглобено си направих за себе си извода, че едва ли по жилото може да влезе масло до скоростния лост и ако това стане причина може да бъде някое уплътнение. Та въпросите ми са: Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем? Каква може да бъде причината? Ако все пак причина за теча е някое от двете жила необходиме ли е смяна на цяло жило или само на някое уплътнение? Само за сведение цената на едното от жилата е около 160 лв.Благодаря предварително за всякакви мнения по темата!П.П. Бива ли да съм такъв шемет! Става въпрос за Брава 1,4 12V.
    Peugeot 301
    Punto 1.9 JTD - на жената

    #2
    А за каква кола иде реч?
    Fiat Marea 1.8i 16V
    Fiat Tipo 1.4i 8V
    Fiat Punto 1.6i 8V
    www.italauto-bg.net/forum/

    Коментар


      #3
      Брава JTD 105.
      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

      Коментар


        #4
        Tornado написа:
        Брава JTD 105.
        Не не става въпрос за Брава JTD 105 , а за другата ми кола Брава 1,4 12V. Коригирах си поста.
        Peugeot 301
        Punto 1.9 JTD - на жената

        Коментар


          #5
          Гледайки схемата, единственото място от което може по жилото да се стече масло е това за задна скорост. Много странно наистина, но съм склонен да се съглася с майстора ти. Дали трябва да се сменява цялото жило или проблема е в мястото, където влиза, не мога да кажа. Нямам представа уплътнителя какъв е и къде е монтиран. Гадна ситуация. Ето и самата схема, ако може да ти е в помощ:
          Прикачени файлове
          Fiat Marea 1.8i 16V
          Fiat Tipo 1.4i 8V
          Fiat Punto 1.6i 8V
          www.italauto-bg.net/forum/

          Коментар


            #6
            Благодаря за подробната информация. За съжаление обаче, действително единствения възможен причинител на теча може да бъде жилото за задна предавка. Дано да се дължи на някое уплътнение.
            Peugeot 301
            Punto 1.9 JTD - на жената

            Коментар


              #7
              Струва ми се, че показаното на малката графика с No.7 е точно виновника, но никога не съм разглобявал подобно нещо и не мога да съм категоричен.
              Fiat Marea 1.8i 16V
              Fiat Tipo 1.4i 8V
              Fiat Punto 1.6i 8V
              www.italauto-bg.net/forum/

              Коментар

              Working...
              X