Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем със спукана гума

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем със спукана гума

    Здравейте колеги, направих тъпотията да взема две гуми на старо, хубав грайфер добра шара, но като ги сложих след един ден едната гума спадна! Беше продушчена със шило отстрани и майстора каза, че въздуха излиза не точно от обратната страна, където е продупчена гумата, а си е направил канал от някъде другаде и не може да се оправи Яд ме е щото се вкарах с 60 лева Майтора каза оше, че можело да и намеря вътрешна и да я карам за задна гума Вие какво ще предложите? Има ли някакъв начин да се залепи ?
    Fiat Bravo 1.4 SX Klima, LPG ,Avansator, Xenon, high-end stereo
    части за 1.4 http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=56320
    части за темпра http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=56318
    тел. 0883437022

    #2
    Нямаш никакви ядове. Ако беше в София веднага щях да ти кажа къде даотидеш. 10лв е тук (със баланс, качване на колата).На мен едно куче ми заръфа гумата и я спука отстрани и ми я направиха.Иначе и вътрешна става ама не знам продават ли се още
    Ex Fiat 126P
    Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
    Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
    Alfa Romeo 147 1.6 TS
    Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

    Коментар


      #3
      trace написа:
      ...Иначе и вътрешна става ама не знам продават ли се още
      продават се.виж в магазини за Лада , Москвич - има вътрешни югославски.

      Коментар


        #4
        Re: Проблем със спукана гума

        Rezko написа:
        ....майстора каза, че въздуха излиза не точно от обратната страна, където е продупчена гумата, а си е направил канал от някъде другаде и не може да се оправи .... ?
        Е как става този номер?Да не излиза въздуха от дупката, ами от канал, който си е направило....това е токова абсурдно....ако въздуха си правеше канали в гумите, къде ще му излезе края?И този "Майстора" не може ли да я топне във вода и да види къде е това "някъде другаде"?

        Коментар


          #5
          Я кажете къде да отида да я видят, че .. не знам не ми се набутва пак с пари за други гуми, а и един колега ми хварли оферта за ламбда контрол и искам да си взема... Ако сложа вътрешна опасно ли е? Мога ли да си карам с 160 примерно без да се притеснявам (то аз фиата с повече съм го карал 2 - 3 пъти) ? Абе... и аз се чудя ... дали тоо "майстор" не я претупа нещо тая гума ....
          Fiat Bravo 1.4 SX Klima, LPG ,Avansator, Xenon, high-end stereo
          части за 1.4 http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=56320
          части за темпра http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=56318
          тел. 0883437022

          Коментар


            #6
            trace написа:
            Нямаш никакви ядове. Ако беше в София веднага щях да ти кажа къде даотидеш. 10лв е тук (със баланс, качване на колата).На мен едно куче ми заръфа гумата и я спука отстрани и ми я направиха.Иначе и вътрешна става ама не знам продават ли се още
            В София съм!За вътрешната има ли значение че съм със 185/60 гуми ?
            Fiat Bravo 1.4 SX Klima, LPG ,Avansator, Xenon, high-end stereo
            части за 1.4 http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=56320
            части за темпра http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=56318
            тел. 0883437022

            Коментар


              #7
              Rezko написа:
              trace написа:
              Нямаш никакви ядове. Ако беше в София веднага щях да ти кажа къде даотидеш. 10лв е тук (със баланс, качване на колата).На мен едно куче ми заръфа гумата и я спука отстрани и ми я направиха.Иначе и вътрешна става ама не знам продават ли се още
              В София съм!За вътрешната има ли значение че съм със 185/60 гуми ?
              Пратих ти на ЛС карта къде да отидеш. А за вътрешната няма значение, те също си имат размери.
              Ex Fiat 126P
              Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
              Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
              Alfa Romeo 147 1.6 TS
              Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

              Коментар


                #8
                И в Пазарджик има добри гумаджии, например момчетата на "Руски" до бензиностанцията на "Петрол" са много добри.Колкото до карането с висока скорост с вътрешна гума, опасността идва от това, че вътрешната гума при пробиване обикновено спада много бързо за разлика от безкамерната. И не на последно място, гуми втора употреба не трябва да се купуват, това си е сериозен риск. В краен случай могат да се използват за задни гуми. Това е мое мнение, знам че много хора биха ми възразили, но с гумите шега не бива.
                Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                Коментар


                  #9
                  Re: Проблем със спукана гума

                  1115 написа:
                  Rezko написа:
                  ....майстора каза, че въздуха излиза не точно от обратната страна, където е продупчена гумата, а си е направил канал от някъде другаде и не може да се оправи .... ?
                  Е как става този номер?Да не излиза въздуха от дупката, ами от канал, който си е направило....това е токова абсурдно....ако въздуха си правеше канали в гумите, къде ще му излезе края?И този "Майстора" не може ли да я топне във вода и да види къде е това "някъде другаде"?
                  Колега вземи една стара гума и я търкаляй с натиск, от вътрешната страна ще забележиш, че има доста пукнатини и когато има близо пукнатина до пробива лепенката не може да я покрие и изпуска въздух.Опасно е да се кара с вътрешна гума продължително време, защото се получава триене м/у стената на гумата и вътрешната гума и в един момент изтънява и гърми.
                  --Старата ръжда любов не хваща!--
                  156 sportwagon 1,9 jtd 115
                  ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

                  Коментар


                    #10
                    Бах мааму, ама на вас лепят ли ви ги бе? Аз последния път имах забит самонарезен винт в гумата, младежа от гумаджийницата го натъпка в гумата, взе нещо като шило-кука и набоде някакъв фитил в получилата се дупка. От тогава карам така и ... никакви грижи... дори не са ми сваляли гумата ...
                    Steliyan's Life!
                    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                    Коментар


                      #11
                      jenshen73 написа:
                      Бах мааму, ама на вас лепят ли ви ги бе? Аз последния път имах забит самонарезен винт в гумата, младежа от гумаджийницата го натъпка в гумата, взе нещо като шило-кука и набоде някакъв фитил в получилата се дупка. От тогава карам така и ... никакви грижи... дори не са ми сваляли гумата ...
                      Това с фитила е когато майстора го мързи или собственика на колата бърза.Не се препоръчва да се прави с фитил защото се късат платове и телове на гумата което в последствие може повтарям може да създаде проблеми.
                      van_dal написа:
                      Опасно е да се кара с вътрешна гума продължително време, защото се получава триене м/у стената на гумата и вътрешната гума и в един момент изтънява и гърми.
                      Преди години когато по пътищата се движеха само соц.автомобили да не би да са били без вътрешни и да са гърмели?
                      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                      Коментар


                        #12
                        Аз преди 4-5 години като карах старата ни лада, изпреварвах един камион и тъкмо го изпреварих с пределната скорост от 100 км/ч и така ми се пръсна задната гума, че си помислих, че гърми от някой склад за боеприпаси :D Едва овладях колата, добре, че беше задна. Външната гума беше разкъсана и теловете и стърчаха, вътрешната естествено беше станала на дроб. Е, и гумите бяха доста стари, но все пак с вътрешна гума не бих карал с повече от 80 км/ч.
                        The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

                        Коментар


                          #13
                          style34 написа:
                          Аз преди 4-5 години като карах старата ни лада, изпреварвах един камион и тъкмо го изпреварих с пределната скорост от 100 км/ч и така ми се пръсна задната гума, че си помислих, че гърми от някой склад за боеприпаси :D Едва овладях колата, добре, че беше задна. Външната гума беше разкъсана и теловете и стърчаха, вътрешната естествено беше станала на дроб. Е, и гумите бяха доста стари, но все пак с вътрешна гума не бих карал с повече от 80 км/ч.
                          дааа , дали е виновна вътрешната

                          Коментар


                            #14
                            [quote="Tornado"]
                            jenshen73 написа:
                            Преди години когато по пътищата се движеха само соц.автомобили да не би да са били без вътрешни и да са гърмели?
                            Да ама на времето тези лади и жигулита с каква скорост са ги карали, ти на магистрала предполагам поддържаш 130-140, а на жигулката и е пределна скорост и ускорението е различно и спирането е различно, всичко това води до по-голямо напрежение в гумите, пък и ако не бъркам старите гуми за жигулките са били гладки отвътре. Аз не познавам някой от по възрастните водачи да не им е гърмяла гума.
                            --Старата ръжда любов не хваща!--
                            156 sportwagon 1,9 jtd 115
                            ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

                            Коментар


                              #15
                              Колеги, в моя случай говорим за процеп, голям колкото гумата да спадне за 24 часа, това не променя ли нещата ?
                              Fiat Bravo 1.4 SX Klima, LPG ,Avansator, Xenon, high-end stereo
                              части за 1.4 http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=56320
                              части за темпра http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=56318
                              тел. 0883437022

                              Коментар

                              Working...
                              X