Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

1.2 16v и 1.4 12v разлики предимства недостатъци

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    От два дни съм с газова уредба на моето Браво 1.4 12V. Цената, която платих е 560лв. Изпарител O.M.V.L.-R.E.G. E90, другите части от газовата уредба са Landi Renzo. Емулатор на дюзата е поставен. Нямам забележки към вървенето на колата след поставянето на газовата уредба, дори стана малко по-тиха, като че ли.
    Fiat Bravo 11'97
    1.4 12V A/C

    Коментар


      #17
      Хайде бе! Не се страхувайте! Плюйте го тоя мотор! 1.4..... мани я тя не върви... тя много гори...тя износва валове... абе пичове, това което мога да кажа от 20000 навъртяни на тоя мотор е че върви прилично гори добре и проблеми с вала нямам за сегаСменям масло на 6500 километра!
      Fiat Bravo 1.4 SX Klima, LPG ,Avansator, Xenon, high-end stereo
      части за 1.4 http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=56320
      части за темпра http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=56318
      тел. 0883437022

      Коментар


        #18
        Rezko написа:
        Хайде бе! Не се страхувайте! Плюйте го тоя мотор! 1.4..... мани я тя не върви... тя много гори...тя износва валове... абе пичове, това което мога да кажа от 20000 навъртяни на тоя мотор е че върви прилично гори добре и проблеми с вала нямам за сегаСменям масло на 6500 километра!
        Ееее ти пък много я глезиш.Чак пък на 6500 ама ако ги правиш за 12 месеца е абсолютно правилно.
        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

        Коментар


          #19
          rudiem написа:
          От два дни съм с газова уредба на моето Браво 1.4 12V. Цената, която платих е 560лв. Изпарител O.M.V.L.-R.E.G. E90, другите части от газовата уредба са Landi Renzo. Емулатор на дюзата е поставен. Нямам забележки към вървенето на колата след поставянето на газовата уредба, дори стана малко по-тиха, като че ли.
          Мдам, на газ всички коли утихват значително.На бензин работят някак си по-твърдо.А аз също съм с 1.4 12V - 21 000км., три смени на масло по на 9000 и засега и аз нямам проблеми. Не съм свалял капака на клапаните, ама редовно проверявам на запален двигател дали пръска масло - е поне до отвора за наливане на тихи обороти пръска леко, а ако дам газ хвърля масло на повече от метър
          Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
          Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
          ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

          Коментар


            #20
            Yavor написа:
            rudiem написа:
            От два дни съм с газова уредба на моето Браво 1.4 12V. Цената, която платих е 560лв. Изпарител O.M.V.L.-R.E.G. E90, другите части от газовата уредба са Landi Renzo. Емулатор на дюзата е поставен. Нямам забележки към вървенето на колата след поставянето на газовата уредба, дори стана малко по-тиха, като че ли.
            Мдам, на газ всички коли утихват значително.На бензин работят някак си по-твърдо.А аз също съм с 1.4 12V - 21 000км., три смени на масло по на 9000 и засега и аз нямам проблеми. Не съм свалял капака на клапаните, ама редовно проверявам на запален двигател дали пръска масло - е поне до отвора за наливане на тихи обороти пръска леко, а ако дам газ хвърля масло на повече от метър
            Живот и здраве на срещата ще ти покажа реално как трябва да пръска при отворена капачка дори с фенерче се вижда как стуйката облива вала посредством паяка.Това според мен е някаква измишлйотина на Фиат за добро или зло.
            Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
            Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

            Коментар


              #21
              Колега аз търся браво ,а не бравa ,но ще се поогледам за 1.6 90к.с

              Коментар


                #22
                valioboy написа:
                Колега аз търся браво ,а не бравa ,но ще се поогледам за 1.6 90к.с
                Това не съм го видял! Щом става въпрос за Браво, мисля че 1.6 90 к.с. няма да намериш. По спомен този двигател е само за Брава!
                Space Star 1.9 DID

                Коментар


                  #23
                  Има вече дори намерих 2-3

                  Коментар


                    #24
                    valioboy написа:
                    Има вече дори намерих 2-3
                    Хех, браво! Ще пусна мобилето по-късно да разгледам и аз! :D
                    Space Star 1.9 DID

                    Коментар

                    Working...
                    X