Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Защо Punto 2001г. няма кранче на радиатора ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Защо Punto 2001г. няма кранче на радиатора ?

    и понеже не намерих такова, скъсах долната скоба на водното съединение на радиатора, защото не разгадах как се отваря и източих антифриза. После си сложих скоба на винт и готово. Друг начин за който се досетих, е източване на антифриза с маркуч от казанчето, което има ниво на най-ниската точка на радиатора и охладителната система, но не ми се гълташе антифриз.
    Прикачени файлове

    #2
    и уното и типото ми нямат кранче за източване, това с маркуча не го пробвай, защото се нагълтах преди месец по тоя начин доста яко с антифриз...като слагаш маркуча обратно мажи с грес, за да спече по-добре маркуча, иначе може да продължи да подлизва оттам!без грес съм си патил много пъти!!!
    2004 Audi A6 4F
    2002 Lancia Y

    Коментар


      #3
      И Мареата няма пробка...Сменихме антифриза с откачване на маркуча от радиатора - най-ниската точка. Обаче нещо не бяхме обезвъздушили както трябва (събра само 3.5 литра вместо 7), получи се въздушна възглавница, перката на радиатора се включваше чак на предпоследното деление (не знам на колко градуса отговаря) и след около 30-40 км. пробег налягането изхвърли маркуча и антифриза изтече. Айде пак на крика, стегнахме маркуча, обезвъздушавахме около 2 часа и събра 7 литра антифриз. За сега няма проблеми. Перката на радиатора се включва на средното деление.
      APRILIA Mille R '01

      Коментар


        #4
        Забравих да кажа, че първия опит го направихме на канал, та нямаше "гълтане" А при вторя опит системата беше празна....
        APRILIA Mille R '01

        Коментар


          #5
          няма ли някаде пробка по тая Мареа, за обезвъздушаване?
          2004 Audi A6 4F
          2002 Lancia Y

          Коментар


            #6
            Тц. Има някакви клапани на капачката на контейнера за антифриза, ама.....
            APRILIA Mille R '01

            Коментар

            Working...
            X