Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съвместимост на вариатор

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Съвместимост на вариатор

    Колеги, знае ли някой дали вариатор от Алфа 156 става за Стило 1.8 16V.Мерси
    Stilo 1.8 16V

    #2
    Аз си сложих на купето 1.8 VFD валове от алфа 1.8 ts ,бяха абсолютно идентични с моите вариаторите също са взаимозаменяеми.Доста си играх с тях ,но ако ти трака вариатора имай впредвид че се износват и шлиците на вала и в повечето случаи шума е оттам.По добре вземи вала сглобен с вариатора /не трябва да ималуфт м//у двете/не разглобявай вариатора, ПРАВИЛНОТО му сглобяване е почти невъзможна мисия-първия път ми отне повече от 4 часа.

    Коментар


      #3
      Мемо, мерси за съвета, ситуацията е следната: пробвах с ремонтния комплект - държа 1 месец и пак се разтропа зловещо. Сега съм в един търг по ebay - мисля, че ще го взема на половината цена на нов тук, та просто исках да съм сигурен, че става.
      Stilo 1.8 16V

      Коментар


        #4
        Може да си вземеш само вариатор.Лесно се монтира на вала.А иначе за самият вариатор-колегата е прав,на мен ми отне малко по-малко време при сглобяване
        COUPE 1.8 16V
        Volvo XC90 T6

        Коментар


          #5
          Склонен съм да си мисля че при смяната на пружината вариатора не е сглобен правилно и в момента има луфт /тракане/ между вариатора и вала.Малката зъбчатка в сглобено състояние трябва да е отдалечена от голямата на около1.5 мм.,целта е при сглобено състояние когато пружината я натиска тя да се завърти по външните си зъби и да обере луфта във шлиците между голямата зъбчатка и вала.Не го обясних много добре но ако разглобиш вариатора и помислиш ще разбереш какво съм имал в предвид.

          Коментар

          Working...
          X