Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как се сваля бензиновата помпа ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Как се сваля бензиновата помпа ?

    Здравейте колеги ! От известно време при мен се чува едно неприятно виене в задната част на автомобила. Предполагам, че може да е от бензиновата помпа. Чувал съм, че тя се намира в резервоара, но не знам, как и от къде се вади. Виждам, че доста хора се се занимавали с бензиновата помпа, така че яко ми обяснят как се сваля ще съм много благодарен.
    Tempra 1.8 i.e. SX SW 1995 г.
    двигател 836А5.000 MPI-WEBER- MARELLI IAW 8F

    #2
    Помпата се намира зад дясната задна седалка под пластмасовия люк на пода на багажника.След като го свалиш ще видиш три маркуча и два куплунга.Първо ги изключваш тях-те са захранването на помпата и бензиновата сонда.След това сваляш тръбопроводите за подавана и връщане на бензина.Това става така-отвърташ гайката,която затяга притискащата планка,завърташ планката докато не излезе от жлебовете на щуцерите и внимателно изтегляш маркучите нагоре.Трябва да внимаваш да не повредиш уплътнителните О-пръстени,които са на щуцерите!След това сваляш маркуча за изравняване на налягането.По-нататък е свалянето на сондата-завърташ я в посока,обратна на часовниковата стрелка за да се освободят трите зъба,които я притискат към фланеца на помпата.Вече си готов за сваляне на самата помпа.Преди всичко това обаче трябва да си изрежеш от пластмаса диск с диаметър 124 мм и дебелина 3-5 мм.Тази пластмеса не трябва да се разтваря в бензин!Подготвяш си една букова дъсчица с дължина 30-40 см и един чук/и една майка / и започваш да развиваш пластмасовата капачка,която стяга помпата,като я почукваш равномерно отляво и отдясно за да не затегне резбата.След като извадиш помпата от резервоара,слагаш пластмасови диск и затягаш с гайката.Така може да караш на газ докато помпата ти се ремонтира.След това сглобяваш по обратния път и гледаш при налягане от щуцерите да не тече бензин.Малко обемисто излезе,но се надявам да съм бил ясен.Успех
    Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

    Коментар


      #3
      Много благодаря за изчерпателното разязнение !
      Tempra 1.8 i.e. SX SW 1995 г.
      двигател 836А5.000 MPI-WEBER- MARELLI IAW 8F

      Коментар

      Working...
      X