Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

съвместимост на фаровете

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    съвместимост на фаровете

    Един от честите въпроси на форума засяга лошата рабита на фаровете на Браво/Брава! Еднакви ли са габритните размери на фаровете с тези на Мареа и може ли да се направи замяна? Ако да - то това решава проблемите. Според каталозите на Бош има разлика и във фаровете на колите произведени след 1998г. Някой знае ли каква е тя?
    Брава 1.6 16V ELX
    Пунто 1.2 60 S.S.Cult - на жената

    #2
    Аз си купих Bravo - то с фаровете от Мереа и светят страхотно добре! Видимо няма разлика с оригиналните фарове , само като се загледаш с вижда, че са лупи.
    Bravo 1.8 16V GT

    Коментар


      #3
      Re: съвместимост на фаровете

      bright написа:
      Един от честите въпроси на форума засяга лошата рабита на фаровете на Браво/Брава! Еднакви ли са габритните размери на фаровете с тези на Мареа и може ли да се направи замяна? Ако да - то това решава проблемите. Според каталозите на Бош има разлика и във фаровете на колите произведени след 1998г. Някой знае ли каква е тя?
      Колега аз си мислех, че фаровете са ми зле, ама ми ги регулираха в един сервиз в Хладилника и сега късите са по добри от преди дългите Иначе от Марея фаровете стават, ама трябва да смениш двата, ако не се лъжа и Браво след 1998 г. са с лупи.Надявам се да съм ти бил полезен. Моя съвет е първо пробвай да ги регулират, после инвестирай в нови фарове!
      FIAT Bravo 1.6 16V '97

      Коментар


        #4
        Re: съвместимост на фаровете

        blader написа:
        bright написа:
        Един от честите въпроси на форума засяга лошата рабита на фаровете на Браво/Брава! Еднакви ли са габритните размери на фаровете с тези на Мареа и може ли да се направи замяна? Ако да - то това решава проблемите. Според каталозите на Бош има разлика и във фаровете на колите произведени след 1998г. Някой знае ли каква е тя?
        Колега аз си мислех, че фаровете са ми зле, ама ми ги регулираха в един сервиз в Хладилника и сега късите са по добри от преди дългите Иначе от Марея фаровете стават, ама трябва да смениш двата, ако не се лъжа и Браво след 1998 г. са с лупи.Надявам се да съм ти бил полезен. Моя съвет е първо пробвай да ги регулират, после инвестирай в нови фарове!
        къде в хладилника ги регулираха и колко ти излезе хавата като кинти ?щото аз съм решил ако не се оправят нови крушки да взема по-силни и тва е ...
        :: Show me some Madness ::

        Коментар


          #5
          Re: съвместимост на фаровете

          Snaker написа:
          blader написа:
          bright написа:
          Един от честите въпроси на форума засяга лошата рабита на фаровете на Браво/Брава! Еднакви ли са габритните размери на фаровете с тези на Мареа и може ли да се направи замяна? Ако да - то това решава проблемите. Според каталозите на Бош има разлика и във фаровете на колите произведени след 1998г. Някой знае ли каква е тя?
          Колега аз си мислех, че фаровете са ми зле, ама ми ги регулираха в един сервиз в Хладилника и сега късите са по добри от преди дългите Иначе от Марея фаровете стават, ама трябва да смениш двата, ако не се лъжа и Браво след 1998 г. са с лупи.Надявам се да съм ти бил полезен. Моя съвет е първо пробвай да ги регулират, после инвестирай в нови фарове!
          къде в хладилника ги регулираха и колко ти излезе хавата като кинти ?щото аз съм решил ако не се оправят нови крушки да взема по-силни и тва е ...
          Бяха част от целия ремонт, та за цена не знам ама е не повече от 10-15 лева предполагам. Иначе сервиза се намира на обръщалото на автобусите за Витоша, примерно автобус 98, ако не се лъжа. Топ Мотор се казва сервиза - една зелена сграда. На самото обръщало се вижда няма как да я объркаш според мен
          FIAT Bravo 1.6 16V '97

          Коментар


            #6
            Благодаря на всички за съветите. Първо ще пробвам някъде да регулират фаровете, пък ако не стане ще мисля за смяна. А във Варна знае ли някой къде мога да ми направят тази услуга?
            Брава 1.6 16V ELX
            Пунто 1.2 60 S.S.Cult - на жената

            Коментар


              #7
              Аз на Бравата си сложих фарове от Мареа... разликата е в един кабел повече...габаритите са отделно,под мигача...Да ви кажа чесно регулирах ги и пак не светят добре...
              BRAVA,когато НЕ гори

              Коментар


                #8
                Bubis написа:
                Аз на Бравата си сложих фарове от Мареа... разликата е в един кабел повече...габаритите са отделно,под мигача...Да ви кажа чесно регулирах ги и пак не светят добре...
                с лупи ли си? че и на мен ми се въртят някакви такива идеи в главата!
                "То, правото, е като хубава кобила на пазара. Който има повече пари, той я купува..." Йордан Радичков.

                Коментар


                  #9
                  Да с лупи...
                  BRAVA,когато НЕ гори

                  Коментар


                    #10
                    мойте фарове бяха отвратителни но ми ги регулираха почти без пари и с едни готини крушки Дженерал Електрик забравих за проблема
                    The world belongs to those who dare to be first

                    Коментар


                      #11
                      До всички които имат ’проблем’ с фаровете.Колеги фаровете са ви си наред - просто явно плачат за регулиране.И стига сте давали пари по сервизи за глупости - какви фиат-ентусиасти сте като не се хванете да регулирате едни скапани фарове.Аз на Браво/Брава/Мареа не съм пипал фарове, ама съм си регулирал на всичките коли сам фаровете и умишлено даже си ги правя малко вдигнати да си виждам по добре.Значи принципа на регулиране е следният - на гърба, отгоре или даже отдолу на фаровете има врътки за регулиране - на някои коли са направо врътки които действаш на ръка, а на други са едни яки болтове които се въртят с отверка. Обикновено са един за наляво надясно, един за нагоре надолу (самия рефлектор) и един за наклона.Регулирането трябва да бъде така - 10% наклон на къси/мерени спрямо височината на колата, дългите си идват на място сами/ . Какво означава това - 10% наклон значи на всеки 10 метра свветлината да пада с 1/10 от височината на колата. Ако центровете на фаровете са на височина 60 см за 10 м трябва лъча да пада с 6см.Как да ги регулирате?? Избирате си една бяла стена кудето и да е и спирате на 5м от нея (горе долу). Хубаво е преди това да сте си погледнали на светло откъде се регулира фара че после на тъмно си е гадно.Регулирате само на къси. Бележите си с нещо на стената къде ви се падат страниците на колата е горе долу пак на око. После си измервате центровете на фаровете с рулетка - височина от земята и разстояние от близката страна на колата. После ги бележите по същия начин на стената с тебеширче. Палите фаровете и ги нагласята така че и при двата центъра на светлината да е на 1/20 от фисочината по ниско (т.е. ако фаровете са на 60 см от земята, точките на центъра на светлината да са по ниско 3-4 см на стената). На къси е лесно защото самота свелина на късите има профил приличащ на това ’ -/ ’ - пресечната точка е центъра. Като нагласите височината, нагласяте местата - трябва левия да да сочи точно под белязания център, а десния може да е няколко сантиметра вдясно от центъра за да ви осветява по добре банкета нощно време. В общи линии е това - няма нищо сложно. Имайте предвид че е хубаво да си смените и крушките защото с течение на времето отслабват и особено ако са си оригиналните и са да кажем на 8-10г.. Можете да си вземете и с повишена светимост - оня ден взехме с колегата на шефа за баварката едни Бошова - сини Н7 - яко светят.Това е ... Успех в регулирането.
                      Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                      Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                      ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                      Коментар


                        #12
                        Някой знае ли каква модификацията и вида(характеристиките) на крушките на фаровете на Мареа 97г. - оборудване ELX?Благодаря предварително.

                        Коментар


                          #13
                          Реших да проверя колко струва нов фар за Брава - в първия магазин (в който продават HELLA) ми съобщават след кратка справка с компютъра - 702лв. И после въпрос - вашите фарове Valeo ли са - да; регулират ли се по височина - да; значи няма грешка - това е цената.Има ли нещо алтернативно, питам аз - не може алтрнативно, ако оригиналния фар е Valeo може да се смени само с такъв, ако е Bosch - също се сменя с Bosch,щото захвата бил различен. Въпросът ми е дали има нещо вярно в това? В съседния магазин ми преложиха италиански фар за 142 лв! Не ми се вярва Valeo да свети 6 пъти по-силно от другия!
                          Брава 1.6 16V ELX
                          Пунто 1.2 60 S.S.Cult - на жената

                          Коментар


                            #14
                            ако крушките са сините от тип "КСЕНОН" нищо чудно да е оттам проблемав ЕКО продават много хубави крушки Н4 за 5-6лв, 55/60W...с тях проблема със слабите фарове се реши на Уното ми
                            2004 Audi A6 4F
                            2002 Lancia Y

                            Коментар


                              #15
                              Хора и аз имах проблем със слаби фарове на Бравото. Реших го по наи-простия начин- купих си нови крушки. Стандартните крушки пр браво са Н1. Аз специално си купих Philips Blue Vision. Не се подвеждайте по името, не става въпрос за синъо светещи фарове. Става въпрос за бяло светещи фарове...За разлика от обикновените крушки, тези не светят жълто, а бяло, което се дължи на темпеатурата на цвета - 4000келвина, близка до тази на ксеноновите фарове Като цяло мога да кажа, че светят поне 50 процента повече от оригиналните..В допълнение към това с радост установих, че знаците и маркировките по пътищата също се виждат много по-добре. Така че моят съвет е да си купите такива.
                              FIAT BRAVO 1.6 16V

                              Коментар

                              Working...
                              X